Díky spolupráci s krajem budou Číňané investovat do ostravské chemičky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Memorandum o spolupráci Moravskoslezského kraje a města Ostravy s čínskou provincií Shandong už není jenom „na papíru“. Čínský vlastník potvrdil 800milionovou investici do modernizace BorsodChemu. Chemička tak bude využívat nejvyšší technologické postupy a sníží zátěž životního prostředí v regionu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podpis dobrovolné dohody o snižování negativních vlivů na životní prostředí | foto: MSK

„Vrcholní představitelé provincie Shandong, která se svými 100 miliony obyvatel a hrubým domácím produktem desetkrát převyšujícím hrubý domácí produkt celé České republiky, na společném setkání deklarovali zájem vytvořit firmám a institucím z provincie Shandong příznivé podmínky pro investování v našem kraji. Je to velmi důležité, protože v Číně je tento krok nutný pro zahájení skutečně efektivního jednání ze strany čínských firem a institucí,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro financování, majetek a investice Jaroslav Kania. 

Vysvětlil, že provincie Shandong je mimo jiné zřizovatelem konsorcia Wanhua Industrial Group. Proto se první investice projeví v rámci BorsodChem MCHZ s.r.o.

„Celkové investice do ostravské chemičky by mohly přesáhnout hodnotu 100 milionů eur, a to nejen do nezbytné modernizace technologie, ale také do vývoje a výroby nových produktů s vysokou přidanou hodnotou. Počítáme s tím, že spolupráce s čínskými partnery se rozšíří i o investice v dalších industriálních parcích Moravskoslezského kraje, spolupracovat chceme také v oblasti školství a turistiky,“ řekl náměstek hejtmana Jaroslav Kania.

„Jsem rád, že Moravskoslezský kraj a město Ostrava položili základ společné budoucí spolupráce. Všechny nové investice budou respektovat nejvyšší technologické standardy výroby a maximální ochranu životního prostředí města Ostravy a Moravskoslezského kraje. První z nich bude nová výrobna nitrobenzenu, realizovaná na základě nejnovější kanadské technologie, za více než 30 milionů eur, tedy zhruba 800 milionů korun. Nová výrobna nahradí tu stávající, která bude trvale odstavena a ekologicky zlikvidována,“ potvrdil Vladimír Karkoška, viceprezident pro strategické projekty mezinárodní skupiny BorsodChem a jednatel společnosti BorsodChem MCHZ Ostrava.

Společnost BorsodChem MCHZ je dlouhodobým a spolehlivým partnerem Moravskoslezského kraje. Letos v květnu například podepsali dobrovolnou dohodu, která přispěje ke zlepšení kvality ovzduší v regionu. Zavázali se v ní k aktivitám, jež podniknou nad rámec zákonných požadavků, a které povedou k menšímu zatížení životního prostředí v regionu. 

Společnost BorsodChem MCHZ, s.r.o. bude na jejím základě každý rok investovat minimálně 20 procent všech investičních prostředků společnosti do ekologických a bezpečných řešení a zajišťovat údržbu zeleně a komunikací v areálu podniku včetně výsadby nové zeleně minimálně za 2 miliony korun.

logo

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Atrakce Slavností Ostravaru: Ochutnávka z legendárního pivního tanku

Atrakce Slavností Ostravaru: Ochutnávka z legendárního pivního tanku

V ležáckém sklepě pivovaru Ostravar najdete celkem 178 ležáckých tanků o objemu od 175 do 300 hektolitrů a Ostravar...

Dopravní podnik Ostrava nabízí cestujícím neomezené wi-fi připojení

Dopravní podnik Ostrava nabízí všem cestujícím neomezené wi-fi připojení

Od začátku března se mohou cestující ve vozidlech Dopravního podniku Ostrava (DPO) připojit k internetu prostřednictvím...

Na horských kolech s pomoci nové aplikace MTB Beskydy

Těšínské Beskydy skýtají velké množství hezkých výhledů

Stáhněte si z App STore či Google Play do svého mobilního telefonu aplikaci MTB Beskydy, která vás provede těmi...

Najdete na iDNES.cz