Díky spolupráci s krajem budou Číňané investovat do ostravské chemičky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Memorandum o spolupráci Moravskoslezského kraje a města Ostravy s čínskou provincií Shandong už není jenom „na papíru“. Čínský vlastník potvrdil 800milionovou investici do modernizace BorsodChemu. Chemička tak bude využívat nejvyšší technologické postupy a sníží zátěž životního prostředí v regionu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podpis dobrovolné dohody o snižování negativních vlivů na životní prostředí | foto: MSK

„Vrcholní představitelé provincie Shandong, která se svými 100 miliony obyvatel a hrubým domácím produktem desetkrát převyšujícím hrubý domácí produkt celé České republiky, na společném setkání deklarovali zájem vytvořit firmám a institucím z provincie Shandong příznivé podmínky pro investování v našem kraji. Je to velmi důležité, protože v Číně je tento krok nutný pro zahájení skutečně efektivního jednání ze strany čínských firem a institucí,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro financování, majetek a investice Jaroslav Kania. 

Vysvětlil, že provincie Shandong je mimo jiné zřizovatelem konsorcia Wanhua Industrial Group. Proto se první investice projeví v rámci BorsodChem MCHZ s.r.o.

„Celkové investice do ostravské chemičky by mohly přesáhnout hodnotu 100 milionů eur, a to nejen do nezbytné modernizace technologie, ale také do vývoje a výroby nových produktů s vysokou přidanou hodnotou. Počítáme s tím, že spolupráce s čínskými partnery se rozšíří i o investice v dalších industriálních parcích Moravskoslezského kraje, spolupracovat chceme také v oblasti školství a turistiky,“ řekl náměstek hejtmana Jaroslav Kania.

„Jsem rád, že Moravskoslezský kraj a město Ostrava položili základ společné budoucí spolupráce. Všechny nové investice budou respektovat nejvyšší technologické standardy výroby a maximální ochranu životního prostředí města Ostravy a Moravskoslezského kraje. První z nich bude nová výrobna nitrobenzenu, realizovaná na základě nejnovější kanadské technologie, za více než 30 milionů eur, tedy zhruba 800 milionů korun. Nová výrobna nahradí tu stávající, která bude trvale odstavena a ekologicky zlikvidována,“ potvrdil Vladimír Karkoška, viceprezident pro strategické projekty mezinárodní skupiny BorsodChem a jednatel společnosti BorsodChem MCHZ Ostrava.

Společnost BorsodChem MCHZ je dlouhodobým a spolehlivým partnerem Moravskoslezského kraje. Letos v květnu například podepsali dobrovolnou dohodu, která přispěje ke zlepšení kvality ovzduší v regionu. Zavázali se v ní k aktivitám, jež podniknou nad rámec zákonných požadavků, a které povedou k menšímu zatížení životního prostředí v regionu. 

Společnost BorsodChem MCHZ, s.r.o. bude na jejím základě každý rok investovat minimálně 20 procent všech investičních prostředků společnosti do ekologických a bezpečných řešení a zajišťovat údržbu zeleně a komunikací v areálu podniku včetně výsadby nové zeleně minimálně za 2 miliony korun.

logo

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Jedenáct tipů na vánoční dárek. Věnujte zážitek z Beskyd

Vyhlídka

Už máte pohromadě všechny vánoční dárky? Pokud ještě přemýšlíte, čím potěšit vaše blízké, zkuste to s dárkem v podobě...

Co děláme jinak na osmiletém gymnáziu PORG

Co děláme jinak na osmiletém gymnáziu PORG

PORG je nestátní osmileté gymnázium mezinárodní škola, bilingvní mateřská škola a základní škola, dvě školy sídlí v...

Ostravský Avion Shopping Park nabízí program pro celou rodinu

Ostravský Avion Sport Park nabídne v srpnu speciální program pro celou rodinu.

Avion Shopping Park Ostrava se dlouhodobě snaží přinášet svým zákazníkům radost z nakupování a také možnost aktivně...

Najdete na iDNES.cz