Díky spolupráci s krajem budou Číňané investovat do ostravské chemičky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Memorandum o spolupráci Moravskoslezského kraje a města Ostravy s čínskou provincií Shandong už není jenom „na papíru“. Čínský vlastník potvrdil 800milionovou investici do modernizace BorsodChemu. Chemička tak bude využívat nejvyšší technologické postupy a sníží zátěž životního prostředí v regionu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podpis dobrovolné dohody o snižování negativních vlivů na životní prostředí | foto: MSK

„Vrcholní představitelé provincie Shandong, která se svými 100 miliony obyvatel a hrubým domácím produktem desetkrát převyšujícím hrubý domácí produkt celé České republiky, na společném setkání deklarovali zájem vytvořit firmám a institucím z provincie Shandong příznivé podmínky pro investování v našem kraji. Je to velmi důležité, protože v Číně je tento krok nutný pro zahájení skutečně efektivního jednání ze strany čínských firem a institucí,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro financování, majetek a investice Jaroslav Kania. 

Vysvětlil, že provincie Shandong je mimo jiné zřizovatelem konsorcia Wanhua Industrial Group. Proto se první investice projeví v rámci BorsodChem MCHZ s.r.o.

„Celkové investice do ostravské chemičky by mohly přesáhnout hodnotu 100 milionů eur, a to nejen do nezbytné modernizace technologie, ale také do vývoje a výroby nových produktů s vysokou přidanou hodnotou. Počítáme s tím, že spolupráce s čínskými partnery se rozšíří i o investice v dalších industriálních parcích Moravskoslezského kraje, spolupracovat chceme také v oblasti školství a turistiky,“ řekl náměstek hejtmana Jaroslav Kania.

„Jsem rád, že Moravskoslezský kraj a město Ostrava položili základ společné budoucí spolupráce. Všechny nové investice budou respektovat nejvyšší technologické standardy výroby a maximální ochranu životního prostředí města Ostravy a Moravskoslezského kraje. První z nich bude nová výrobna nitrobenzenu, realizovaná na základě nejnovější kanadské technologie, za více než 30 milionů eur, tedy zhruba 800 milionů korun. Nová výrobna nahradí tu stávající, která bude trvale odstavena a ekologicky zlikvidována,“ potvrdil Vladimír Karkoška, viceprezident pro strategické projekty mezinárodní skupiny BorsodChem a jednatel společnosti BorsodChem MCHZ Ostrava.

Společnost BorsodChem MCHZ je dlouhodobým a spolehlivým partnerem Moravskoslezského kraje. Letos v květnu například podepsali dobrovolnou dohodu, která přispěje ke zlepšení kvality ovzduší v regionu. Zavázali se v ní k aktivitám, jež podniknou nad rámec zákonných požadavků, a které povedou k menšímu zatížení životního prostředí v regionu. 

Společnost BorsodChem MCHZ, s.r.o. bude na jejím základě každý rok investovat minimálně 20 procent všech investičních prostředků společnosti do ekologických a bezpečných řešení a zajišťovat údržbu zeleně a komunikací v areálu podniku včetně výsadby nové zeleně minimálně za 2 miliony korun.

logo

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Kvalifikace na příští mistrovství Evropy ve fotbale startuje. A pořádně zostra! Český výběr zahájí cestu na turnaj,...

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

Pořádná nálož zasněžené zábavy v kraji pod Jeseníky a Beskydami

Praděd

Jste-li milovníky adrenalinu a legrace na sněhu, milujete vítr ve vlasech při sjíždění zasněžených svahů, nebo se...

Veletrh i-Mobilita se koná na Černé louce v Ostravě

Veletrh i-Mobilita se koná na Černé louce v Ostravě

Veletrh i-Mobilita, který se koná v Ostravě na Černé louce, přináší spoustu krásných inteligentních aut ohleduplných k...

Výstava Eko dny v Avionu ukáže, že i nepotřebný materiál se dá využít

Výstava Eko dny v Avionu ukáže, že  i nepotřebný materiál se dá využít

Avion Shopping Park Ostrava se dlouhodobě snaží přinášet svým zákazníkům nejen zážitky z nakupování, ale také možnost...

Najdete na iDNES.cz