Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ostrava se od září letecky propojí s Dubají

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Poptávka turistů po exotických pobytech v pulsující Dubaji stále vzrůstá, proto se ostravské Letiště Leoše Janáčka chystá oblíbenou destinaci zpřístupnit prostřednictvím přímé letecké linky. První cestující se dostanou z Ostravy na pláže Spojených arabských emirátů už 23. září.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ostrava se od září letecky propojí s Dubají | foto: SmartWings / Moravskoslezský kraj

Aerolinky slibují nízké ceny i dobré načasování

Pravidelné letecké spojení mezi oběma městy bude zajišťovat letecká společnost SmartWings, která přichází také s několika výhodami pro cestující: „Nabídneme nejen velmi atraktivní ceny letenek, ale i časově výhodný letový řád. Odlet z Ostravy je naplánován na 10 hodin dopoledne a přílet do Dubaje v 17:45 hodin. Z Dubaje bude letadlo odlétat v 18:45 hodin a do Ostravy přiletí ve 23:05,“ vysvětluje hlavní manažer SmartWings Radek Müller.

Aerolinky SmartWings nejsou žádným nováčkem, provozuje je totiž největší česká letecká společnost Travel Service. Z Prahy létají každý den přímo do Dubaje už devátým rokem. Od letošního září tam můžete pohodlně cestovat i z Ostravy, a to dvakrát týdně – vždy v úterý a pátek. O přepravu se postarají moderní letadla Boeing 737. Letenky na novou trasu se dají koupit v předstihu už teď na www.smartwings.com a také u všech akreditovaných prodejců.

Ostrava se od září letecky propojí s Dubají

Vítejte ve městě snů

Arabské velkoměsto láká svým luxusem a zářící novotou. Jeho architektura připomínající věděcko-fantastické filmy svědčí o tom, že při projektování není nic nemožné. Pro české turisty je Dubaj stále finančně dostupnější, a proto si moderní metropoli velmi oblíbili. S tím souhlasí i generální ředitel Letiště Leoše Janáčka Ostrava Pavel Schneider:„Dubaj byla dlouhodobě plánovanou destinací a letecké spojení do této exotické lokality bylo jedním z nejžádanějších ze strany cestujících. Nadále trvá naše aktivita směrem k leteckým dopravcům s cílem rozšiřování portfolia nalétávaných destinací z Ostravy.“V budoucnu se tedy můžeme těšit na návštěvu dalších lákavých míst z Letiště Leoše Janáčka.

Hejtman Miroslav Novák dodává, že Dubaj znamená kromě výborného místa pro odpočinek také nové ekonomické možnosti pro podnikatele, které může Moravskoslezský kraj dále rozvíjet. „S novými lety se region stává dostupnější, otvíráme se více světu. Rozvoj tohoto prostoru patří mezi priority Moravskoslezského kraje, a to zejména s ohledem na těsnou vazbu na průmyslovou zónu Mošnov. Je to důležitý bod na letecké mapě, svými parametry, vybavením i polohou je vhodným kandidátem i pro nákladní leteckou dopravu,“ říká moravskoslezský hejtman.

Ostrava se od září letecky propojí s Dubají
Ostrava se od září letecky propojí s Dubají

Kam ještě se dá z Ostravy letět?

Počet leteckých spojení z Letiště Leoše Janáčka se v poslední době úspěšně rozrůstá. Během celého roku mohou cestující využít přímou linku do Londýna a Düsseldorfu. V letní sezóně navíc každoročně přibývají rekreační destinace. Letos můžete s aerolinkami SmartWings cestovat do třinácti míst - na řecké ostrovy Heraklion, Rhodos, Korfu, Zakynthos, Kos, Kavala, Thessaloniki, Santorini, do Palmy de Mallorca, Burgasu, Antalye, Paříže a od konce září nově do Dubaje.

Zástupci Moravskoslezského kraje, který letiště v Mošnově vlastní, se právě teď snaží vyjednat rozšíření pravidelného leteckého spojení také do hlavních měst Finska a Nizozemska. Tyto oblasti mohou totiž do našeho regionu přinést nové kontakty. „Jejich hospodářství je orientováno přesně na ta odvětví, která jsou stěžejní pro další ekonomický rozvoj Moravskoslezského kraje. Jde především o IT technologie a služby, logistiku a lehké strojírenství. Amsterdam je navíc mimořádně významným mezinárodním dopravním uzlem, prostřednictvím kterého by došlo k výraznému zlepšení dopravní dostupnosti regionu,“ vysvětluje hejtman Miroslav Novák.

Nová letecká spojení jsou tedy po všech stránkách pozitivní - znamenají příliv potřebných obchodních a pracovních příležitostí. Turisticky orientovaným cestujícím pak mohou výrazně ušetřit čas a poskytnout pestřejší výběr rekreačních destinací.

Ostrava se od září letecky propojí s Dubají
Ostrava se od září letecky propojí s Dubají
Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Investoři stále čelí požadavkům BOZP.
Investoři stále čelí požadavkům BOZP

Pro mnoho zadavatelů staveb je posouzení potřeby koordinátora BOZP na staveništi stále velkou neznámou. V roce 2016 došlo k zásadním legislativním změnám v...  celý článek

Virtuální svět otevřel své brány v ostravském Avion Shopping Parku 16. října.
Virtuální svět otevřel své brány v ostravském Avion Shopping Parku 16. října

Unikátní interaktivní výstavu plnou moderních technologií otevřelo nákupní centrum Avion Shopping Park Ostrava ve svých prostorách v pondělí 16. 10. Výstava...  celý článek

Ing. Eva Konečná, Ph.D. má na starosti výzkum a uvádění do života konceptu...
Urban Mining: těžba cenných surovin přímo v městech

Města jako zdroj nerostného bohatství. Urban mining - dobývání přímo v městě - je důležitou myšlenkou znovuzískávání surovin z odpadu a budov. Společně jí...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.