Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ostrava bude mít nové „protikrizové“ pivní slavnosti

Komerční sdělení   9:20aktualizováno  9:20 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zatímco politici se předhánějí v protikrizových plánech a opatřeních, podniky omezují výdaje a šetří náklady, na občany dopadá tíha ekonomické recese v reálném životě denně.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Party stany | foto: unu


Je zajímavé sledovat změny v chování jednotlivých skupin zákazníků.
Majitel ostravské produkční firmy DK PRODUCTION David Klimša o tom ví své:

"První věc, kde firmy ořezaly náklady, byly výdaje na marketing, promotion, firemní eventy a zábavu pro vlastní zaměstnance. Musím přiznat, že v posledních letech tento segment prodělal obrovský rozmach. Zatímco před rokem 2000 jsme dělali party a večírky pouze pro firemní top klientelu, v posledních letech se stalo v mnoha podnicích součástí firemní kultury a jakýmsi bonusem pro zaměstnance, pořádání mnohdy okázalých a nákladných firemních akcí. V létě to byly často velké open air akce s party stany a zábavnými programy, v zimě zase vánoční večírky apod."

Jak se změnil trh v oblasti produkcí zábavných akcí v porovnání s minulým rokem?
Dramaticky. Už od roku 2004 jsme zaznamenávali trvalý růst tržeb, přičemž rok 2008 byl v naší historii nejúspěšnější. Letos je vše jinak. Velcí zákazníci akce z minulých let neopakují, vše je pozastaveno. Nyní nás živí drobné zakázky od středních podnikatelů v řádech desítek tisíc. Pozitivní je, že práce je dost a byli jsme schopni alespoň částečně zastavit propad tržeb. I tak ale očekáváme, že letošní výsledky budou meziročně horší o asi 40 procent. Klienti přicházejí letos s netradičními požadavky, více přemýšlejí, jsou mnohem více kreativní, to je patrně jediné pozitivum letošní sezony.

Čím vším se vlastně zabývá produkční firma DK PRODUCTION?
Dodáváme kompletní služby i jednotlivé subdodávky v oblasti firemních eventů, společenských a kulturních akcí a to jak zprostředkovatelům jako jsou velké reklamní agentury, tak i přímo klientům. Máme vlastní techniku a zkušený personál. Mezi naše největší divize patří dodávky velkoplošných party stanů a s tím souvisejících služeb, jako je pivní servis či catering. Jsme schopni zorganizovat a zajistit akce od sta návštěvníků až po desítky tisíc.

Shromáždění

Organizuje DK PRODUCTION i vlastní akce?
Ano, je to celá řada společenských a kulturních akcí, které jsou známy obyvatelům ostravského regionu. Před několika lety jsem zakládal a účastnil se prvních dvou ročníků známého festivalu Colours of Ostrava. S potěšením sleduji úspěch této kulturní události a držím kolegyni Zlatě Holušové palce.

Jsem srostlý s místním regionem a lidmi a vidím jaké problémy je letos trápí. Když jsem se dozvěděl, že z ekonomických důvodů se letos v Ostravě nebudou konat tradiční pivní slavnosti místního pivovaru, zaujalo mne to. Pivní slavnosti, to je přece úplně opačný segment zábavy, než slavný festival s vysokým vstupným. Oslovuje jinou cílovou skupinu návštěvníků.

Co zajímavého přinesou I. Hradní pivní slavnosti na Slezskoostravský hrad?
Především si myslím, že jsme zvolili vynikající termín, což je sobota a neděle 6. a 7. června. Program bude probíhat oba dva dny na nádvoří Slezskoostravského hradu a v překrásném prostředí travnatého podhradí, kde budou umístěny velkoplošné pivní stany a další atrakce.

Novinek je několik. Jednak poprvé do Ostravy přinášíme výběr velkých pivních značek i pivních lahůdek. Chceme aby to byla jak rodinná akce, protože přes den je připraven historický program, tak i akce pro pivaře a těm budou oba večery hrát doslova legendy rocku a popu, mj. skupiny Citron nebo třeba Vašek Neckář s kapelou Bacily. Na toho se opravdu mnoho lidí těší.

I přes bohatý program držíme cenu vstupného velmi nízko, tedy 99 korun za jednodenní vstupenku.

Auto

"Jsem připraven na to, že letos akci budu dotovat," říká organizátor akce David Klimša z DK PRODUCTION. "Nemám vysoké ambice a nechci do Ostravy vozit světové superstar. Stačí když se lidi sejdou s přáteli, příjemně pobaví a zapomenou na chvíli na každodenní problémy."

Cena vstupenky 1 den 99,-
Cena dvoudenní vstupenky 150,-

Více o firmě a jejich službách najdete na webových stránkách firmy.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Vybíráme bezpečnostní pracovní obuv: Když na kvalitě záleží

Zákonné normy pro ochranné pracovní pomůcky

Pohybujete se často při výkonu vašeho povolání v terénu? Nebo manipulujete s těžkými předměty, pracujete v náročných...

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Průběžné sledování rizik u větší skupiny vašich obchodních partnerů, navíc rozptýlených po celém světě, se může zdát...

Studovat MBA má smysl, ale školu je třeba pečlivě vybírat

Studovat MBA má smysl, ale školu je třeba pečlivě vybírat

V Česku je aktuálně přes 60 škol, které nabízejí studium MBA. Ne všechny však mají stejnou kvalitu a úroveň. Zájemci by...

Najdete na iDNES.cz