Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ošetření zubů bez bolesti: jak pomoci dětem i dospělým, aby se nebáli?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Máte panický strach ze zubařského křesla? Tato obava se s námi táhne často už od dětství. Nevystavujte tomuto traumatu sebe ani své děti a zařiďte si ošetření zubů bez bolesti. Moderní stomatologie je totiž zcela bezbolestná.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ošetření zubů bez bolesti: jak pomoci dětem i dospělým, aby se nebáli? | foto: BRANDEIS CLINIC, s.r.o.

Vaše děti by měly navštěvovat zubního lékaře již odmalička. „Přibližně od 1 roku věku by si dítě mělo postupně zvykat na to, že většina návštěv u zubaře je pouze „formalitou v podobě spočítání zoubků,“ konstatuje estetický zubní lékař Ondřej Klika z kliniky Brandeis Clinic a dodává: „Pravidelnými kontrolami zamezíme nepříjemnostem, kdy je například nutno více zubů z důvodu zanedbání léčby kazů trhat.“

Malé dítě by stejně jako dospělý pacient mělo vědět, co ho v ordinaci čeká. Nejhorší je totiž strach z neznámého. Vysvětlete tedy svému dítěti ještě doma, kde se cítí bezpečně, co ho v zubařském křesle čeká, a lékař mu poté v ordinaci vysvětlí samotný postup ošetření.

Strach zcela odbourává analgosedace

Strach dítěte může být zapříčiněn třeba i negativní zkušeností ze zákroku u jiného lékaře, například po těžké nemoci nebo úrazu. „V případě, že takové dítě nepřesvědčíme ke spolupráci, je možné provést ošetření v analgosedaci, kdy použijeme malou dávku sedativa či anestetika podle charakteru výkonu. Látku můžeme podat buď ústy, vstříknout do nosu, popřípadě injekčně do svalu nebo do žíly,“ vysvětluje anesteziolog Jan Machač, který je členem lékařského týmu pražské kliniky Brandeis Clinic.

Dítě tak během ošetření klidně pospává a z celého zákroku si nic nepamatuje.

Analgosedaci při ošetření zubů využijí pochopitelně i dospělí. Nejen při náročnějších chirurgických zákrocích, ale také při drobnějších zákrocích. V prvé řadě jde totiž o osobní komfort pacienta.

Ošetření zubů bez bolesti: jak pomoci dětem i dospělým, aby se nebáli?

Vhodnou sedaci zvolí lékař

Konkrétní druh analgosedace vždy určí stomatolog a anesteziolog podle náročnosti a délky zákroku. Pokud jste citlivější, můžete se ovšem domluvit i na silnějším druhu sedace. Pro ošetření zubů bez bolesti v analgosedaci je nutné mít předoperační vyšetření a v den zákroku přijít na lačno.

Brandeis Clinic nabízí stomatologickou péči na nejvyšší možné úrovni. Na první nezávazné konzultaci zkušený stomatolog zkontroluje stav vašeho chrupu (pomocí 3D rentgenu), detailně vysvětlí a navrhne další postup.

V nabídce kliniky je kladen důraz na estetiku. Během 2 -3 dnů je možné vytvořit „hollywoodský úsměv“ pomocí fazet či korunek včetně korekce různých nerovností a zabarvení zubů.Aktuálně je možné využít speciální nabídku, která se vztahuje právě na zhotovení zubních korunek a fazet.

Ošetření zubů bez bolesti: jak pomoci dětem i dospělým, aby se nebáli?

Ošetření zubů bez bolesti: jak pomoci dětem i dospělým, aby se nebáli?

Mezi pacienty Brandeis Clinic, kteří nedávno vyzkoušeli právě estetickou úpravu chrupu, patří například herečka Kateřina Kornová či nový představitel filmové role chystaného britského snímku o Draculovi, litevský herec James (Źilvinas) Tratas, (viz. titulní foto nahoře), který se mimochodem v minulosti také velmi bál zubaře.

Estetickou péči na Brandeis Clinic doplňuje profesionální bělení zubů i návštěvy dentální hygienistky, která vám zuby dokonale vyčistí a poradí, jak o ně správně pečovat.

Více informací o klinice Brandeis Clinic a o zubním ošetření nejen v analgosedaci najdete na www.brandeisclinic.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Objevte svět zvířat ve středních Čechách. Středočeský kraj je plný domácích, divokých, exotických, ale i pravěkých...

Další z rubriky

Pět rad, jak být zdravý a úspěšný. Vyhlaste válku stresu a správně jezte

Pět rad jak být zdravý a úspěšný. Vyhlaste válku stresu a správně jezte

Zdraví a úspěch – co více si přát? Cesta k nim ale může být jednodušší, než si myslíte. Držte se pěti rad a uvidíte, že...

Pohřební služba Praha ELPIS spouští nové webové stránky

Pohřební služba Praha ELPIS spouští nové webové stránky

Postihla vás ztráta blízkého člověka? Právě pro vás je zde Pohřební služba Praha ELPIS, která poskytuje své služby na...

Je správný čas na instalaci fotovoltaické elektrárny

Teď je čas na instalaci fotovoltaické elektrárny

Získat malou fotovoltaickou elektrárnu na střechu rodinného domu, víkendového sídla anebo na plochou střechu paneláku...

Najdete na iDNES.cz