Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ošetření vody v bazénech přípravky řady PROBAZEN®

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Období jara, konkrétně měsíce březen až květen, je ideální dobou k ošetření vody v bazénech. To, že je toto téma pro Českou republiku více než atraktivní dokládá fakt, že patříme ke světové špičce, co se týče vlastněných a provozovaných bazénů na přepočet obyvatel.

Ošetření vody v bazénech přípravky řady PROBAZEN® | foto: PROXIM s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Česká rodinná firma Proxim s.r.o., výrobce přípravků pro údržbu bazénů PROBAZEN® poskytuje praktický, rychlý a jednoduchý návod, jak na jaře postupovat tak, aby byla zajištěna kvalita koupání v soukromých bazénech po celý rok. Výrobky firmy Proxim lze využít jak pro vodní plochy doma, tak pro wellness centra, hotelové bazény nebo lázně.

PROXIM s.r.o.

Český rodinný podnik, společnost Proxim, je specialistou na výrobu chemických produktů pro domácnost a zahradu. Tyto výrobky jsou vhodné například k ošetření bazénů, jezírek, vířivek, ale i odpadů. Firma Proxim je výrobce kvalitních chemických výrobků, je vyhledávaným odborníkem a poradcem v péči o vodu, a to nejen v bazénech a jezírkách. Proxim oslavil 25 let na trhu a získal dvě významná ocenění jako rodinný podnik roku. Firma PROXIM uspěla v prestižní soutěži Equa bank Rodinná firma roku 2017, a to hned dvakrát. Získala Cenu veřejnosti a v hodnocení odborné poroty obsadila 3. místo v kategorii malých firem.

„Před koupací sezonou bych velice rád upozornil na kvalitní vyčištění bazénu a jeho přípravu před napouštěním vody. Ideální dobou pro tuto údržbu jsou jarní měsíce od března do května,“ uvádí Ing. Jan Kroupa, Ph.D. mladší. „Před začátkem sezony je dobré použít prostředek pro odstranění mastných usazenin Gelový čistič a prostředek pro odstranění vodního kamene Gelový odstraňovač usazenin. Po napuštění vody je dobré změřit pH vody testerem, a upravit jej na hodnotu 6,8–7,6. V případě vysoké hodnoty tvrdosti vody použijte Stabilizátor tvrdosti. Proveďte dále prvotní chloraci přípravkem Chlor start a do skimmeru nebo plováku vložte tabletu KOMBI nebo MULTI pro průběžnou dezinfekci vody. Průběžnou starostí o vodu v bazénu se rozumí cca. po týdnu opětovné změření pH vody. V případě odchylky od doporučené hodnoty proveďte korekci,“ dodává Jan Kroupa.

Z celé komplexní řady lze použít pouze základní řadu, tedy nejdůležitějších šest výrobků. Zcela zásadní výrobek pro bazény, bez kterého se skutečně neobejdeme, jsou Multi tablety 5v1.

Péče o bazény

Šest základních kroků ke skutečně perfektně udržované vodě v bazénu. Základní řada zahrnuje pH MINUS, pH PLUS, Multi tablety 5v1, Vločkovač tekutý, Odstraňovač řas, Chlor šok.

Měření a nastavení pH vody v bazénu

Ošetření vody v bazénech přípravky řady PROBAZEN®

Správné nastavení hodnoty pH vody je důležitou podmínkou jak pro optimální působení přípravků na úpravu vody PROBAZEN®, tak pro vytvoření příjemných podmínek pro koupání. Optimální hodnota pH bazénové vody se pohybuje v rozmezí 6,8–7,6. Hodnota pH vody vyšší než 7,6 způsobuje ve vodě minerální zákaly, může dojít k ucpání filtrace, snižuje se účinnost dezinfekce a dochází k dráždění očí a kůže. Hodnota pH nižší než 6,8 způsobuje korozi kovů a betonu, blednutí barev, podráždění očí a kůže.

Kontakt: PROXIM s.r.o., Stará Obec 318, 533 54 Rybitví, www.proxim.cz

E-shop: www.probazen.com

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Sedm tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

7 tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

Ty tam jsou doby, kdy dovolená do zahraničí byla pro mnoho lidí pouhým snem. Stále častěji cestujeme za naše hranice a...

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Nakupujte výhodně bez poštovného. Online porovnávač Herueka se rozhodl podpořit online nákupy i během aktuální sezóny a...

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Také se celý den hrbíte u počítače nebo v autě a večer se po ulehnutí do postele ozvou vaše záda? Máte málo pohybu a...

Najdete na iDNES.cz