Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Orientační kalkulace tisku na tisknu.cz

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Cílem nově spuštěného moderního portálu tisknu.cz je zjednodušení přístupu k veškerým polygrafickým službám, které jsou poskytovány pod jednou střechou. Na webu najdete přehledné formuláře pro kalkulace jednotlivých služeb.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Orientační kalkulace tisku | foto: Tisknu.cz

Tým zkušených odborníků pod vedením tiskařského mistra spravuje vše od grafických návrhů či kalkulace tisku, přes ofsetový i digitální tisk, až po dokončovací práce jako bigování, falcování a vazby všeho druhu.

Ofsetový tisk

Technologií ofsetového tisku se dá tisknout téměř vše; jednobarevné letáky a plakáty, ale  i plnobarevné publikace. Ofsetový tisk se vyplatí při větších nákladech zhruba od stovek kusů. Počáteční příprava osvitu jednotlivých desek je sice náročná (každá barva CMYK se musí samostatně osvítit, aby každá měla svůj film), ale pak se z takto připravených desek dá na ofsetu tisknout v podstatě neomezené množství výtisků za nízkou cenu. To je jedna z velkých výhod ofsetového tisku!

Další výhodou je, že ofsetový tisk probíhá přímými barvami a velké barevné plochy mají tedy vyšší kvalitu než u digitálního tisku.

Ofsetový tisk patří do kategorie tisku z plochy, jelikož jeho tisknoucí a netisknoucí místa na rozdíl od ostatních principů tisku jsou v jedné výškové úrovni. Ofset je tisk takzvaně nepřímý. Ofsetová tiskárna tiskne z formy na pryží potažený válec a z něho pak na papír. Ofsetový tisk umožňuje tisknout jemné detaily, a to i na méně kvalitní papír. To je umožněno díky pryžovému válci, který je schopen přilnout i na ne zcela hladký povrch.

Většina firemních tiskovin je v současné době vyráběna právě technologií ofsetového tisku.

Dokončovací práce

Na rozdíl od většiny tiskařských domů disponuje polygrafický tým tisknu.cz nejmodernějším vybavením, které umožňuje realizovat přání klienta od návrhu grafiky až po finální dokončovací práce.

Veškeré dokončovací práce se provádějí pod jednou střechou společně s tiskem, což umožňuje rychlý a spolehlivý proces vyřízení zakázky. Dokončovacími pracemi rozumíme konečnou úpravu tiskoviny např. katalogů.

Po vytištění jednotlivých stran katalogu následuje jejich sesazení, svázání a lepení ve většině případů formou vazby V1 nebo V2. Obálka katalogu se může např.laminovat nebo lakovat. Do titulní obálky katalogu lze také udělat jakýkoliv výsek či perforaci pomocí předem připravené raznice. Po těchto finálních úpravách, které si zákazník předem určí se celá zakázka kompletuje, balí a skladuje, nebo rozváží ke koncovému zákazníkovi.

Mezi nejčastěji prováděné dokončovací práce patří: laminace, výsek a perforace, vazba V1 a V2, číslování a personifikace, UV lak, falcování, bigování, lepení, vše až po finální distribuci a logistiku tiskovin.

Grafika a DTP

Grafika a DTP

Grafický design a kreativa jsou základním stavebním kamenem nejen pro kvalitní tisk. Nejdůležitější pro každý realizovaný projekt je dobrý nápad, který je efektivně přenesen do prezentované formy s použitím všech dostupných technologií.
Mezi nejčastěji realizované grafické práce patří např.: loga, vizuální styly, tiskoviny, obaly, reklamní kampaně, webové prezentace, reklamní bannery a další grafické práce.

Pod pojmem DTP rozumíme sázecí programy sloužící pro Desktop publishing. Jde o tvorbu tištěného dokumentu za pomoci počítače. K tomu, aby mohl dokument vzniknout, je zapotřebí kromě počítače a obsluhy, obvykle DTP operátor nebo grafik a také  publikační počítačový program.

To vše a mnoho dalšího najdete na tiskařském portálu www.tisknu.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Chtěli byste podnikat v rámci společnosti s ručením omezeným? Důvodů by se nejspíše našlo hned několik. Patřilo by mezi...

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří k nejlepším světovým univerzitám, které vznikly ve 3. tisíciletí.

Jak Hana Vagnerová studovala v USA

Hana Vagnerová

Herečka Hana Vagnerová se právě vrátila z jazykového pobytu v USA, kde pilovala angličtinu. Jak pobyt v USA hodnotí?...

Najdete na iDNES.cz