Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Orientační kalkulace tisku na tisknu.cz

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Cílem nově spuštěného moderního portálu tisknu.cz je zjednodušení přístupu k veškerým polygrafickým službám, které jsou poskytovány pod jednou střechou. Na webu najdete přehledné formuláře pro kalkulace jednotlivých služeb.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Orientační kalkulace tisku | foto: Tisknu.cz

Tým zkušených odborníků pod vedením tiskařského mistra spravuje vše od grafických návrhů či kalkulace tisku, přes ofsetový i digitální tisk, až po dokončovací práce jako bigování, falcování a vazby všeho druhu.

Ofsetový tisk

Technologií ofsetového tisku se dá tisknout téměř vše; jednobarevné letáky a plakáty, ale  i plnobarevné publikace. Ofsetový tisk se vyplatí při větších nákladech zhruba od stovek kusů. Počáteční příprava osvitu jednotlivých desek je sice náročná (každá barva CMYK se musí samostatně osvítit, aby každá měla svůj film), ale pak se z takto připravených desek dá na ofsetu tisknout v podstatě neomezené množství výtisků za nízkou cenu. To je jedna z velkých výhod ofsetového tisku!

Další výhodou je, že ofsetový tisk probíhá přímými barvami a velké barevné plochy mají tedy vyšší kvalitu než u digitálního tisku.

Ofsetový tisk patří do kategorie tisku z plochy, jelikož jeho tisknoucí a netisknoucí místa na rozdíl od ostatních principů tisku jsou v jedné výškové úrovni. Ofset je tisk takzvaně nepřímý. Ofsetová tiskárna tiskne z formy na pryží potažený válec a z něho pak na papír. Ofsetový tisk umožňuje tisknout jemné detaily, a to i na méně kvalitní papír. To je umožněno díky pryžovému válci, který je schopen přilnout i na ne zcela hladký povrch.

Většina firemních tiskovin je v současné době vyráběna právě technologií ofsetového tisku.

Dokončovací práce

Na rozdíl od většiny tiskařských domů disponuje polygrafický tým tisknu.cz nejmodernějším vybavením, které umožňuje realizovat přání klienta od návrhu grafiky až po finální dokončovací práce.

Veškeré dokončovací práce se provádějí pod jednou střechou společně s tiskem, což umožňuje rychlý a spolehlivý proces vyřízení zakázky. Dokončovacími pracemi rozumíme konečnou úpravu tiskoviny např. katalogů.

Po vytištění jednotlivých stran katalogu následuje jejich sesazení, svázání a lepení ve většině případů formou vazby V1 nebo V2. Obálka katalogu se může např.laminovat nebo lakovat. Do titulní obálky katalogu lze také udělat jakýkoliv výsek či perforaci pomocí předem připravené raznice. Po těchto finálních úpravách, které si zákazník předem určí se celá zakázka kompletuje, balí a skladuje, nebo rozváží ke koncovému zákazníkovi.

Mezi nejčastěji prováděné dokončovací práce patří: laminace, výsek a perforace, vazba V1 a V2, číslování a personifikace, UV lak, falcování, bigování, lepení, vše až po finální distribuci a logistiku tiskovin.

Grafika a DTP

Grafika a DTP

Grafický design a kreativa jsou základním stavebním kamenem nejen pro kvalitní tisk. Nejdůležitější pro každý realizovaný projekt je dobrý nápad, který je efektivně přenesen do prezentované formy s použitím všech dostupných technologií.
Mezi nejčastěji realizované grafické práce patří např.: loga, vizuální styly, tiskoviny, obaly, reklamní kampaně, webové prezentace, reklamní bannery a další grafické práce.

Pod pojmem DTP rozumíme sázecí programy sloužící pro Desktop publishing. Jde o tvorbu tištěného dokumentu za pomoci počítače. K tomu, aby mohl dokument vzniknout, je zapotřebí kromě počítače a obsluhy, obvykle DTP operátor nebo grafik a také  publikační počítačový program.

To vše a mnoho dalšího najdete na tiskařském portálu www.tisknu.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům.
Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům

Máte fungující firmu, která je zapsaná do obchodního rejstříku a přejete si změnit její sídlo na novou adresu? Nebo jste si pořídili ready made společnost a...  celý článek

Vybíráte výtah? Pozvěte si mobilní showroom Schindler.
Vybíráte výtah? Pozvěte si mobilní showroom Schindler

Výtah je v domě užitečným pomocníkem, který si můžete podle vlastních potřeb vyladit do naprostých detailů. Jejich výběr usnadní nový mobilní showroom...  celý článek

Na VŠO se můžete hlásit do konce září.
Na VŠO se můžete hlásit do konce září

I když začátek akademického roku pomalu klepe na dveře, stále ještě najdete školy, které přijímají nové studenty. Na Vysoké škole obchodní v Praze (VŠO) můžete...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.