Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Oranžové kolo pomohlo dvěma neziskovkám

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Oranžové kolo Nadace ČEZ opět pomáhalo. Tentokrát se objevilo na plzeňském Apetit festivalu, kde mohli dobrovolníci přispět svým šlapáním do pedálů dvěma neziskovým organizacím.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Oranžové kolo pomohlo dvěma neziskovkám | foto: MÉDEA INTERACTIVE, s.r.o.

Dvě oranžová kola lákala návštěvníky Apetit festivalu v sobotu 17. května. Úkolem každého dobrovolníka bylo co nejusilovněji šlapat 60 sekund. Jeho výkon se poté přepočítal nejen na ujetou vzdálenost, ale také na peníze, kterými přispěl jedné ze dvou neziskových organizací. 

„Přestože počasí akci příliš nepřálo, lidé se dostavili v hojném počtu. Ukázalo se, že nejsou lhostejní k potřebným, protože všichni šlapali, co jim síly stačily,“ uvedl Ondřej Šuch, manažer Nadace ČEZ. 

Tentokrát se do pedálů šlapalo pro neziskovou organizaci Motýl o.s. a pro dobrovolnické centrum DoRA. Motýl je organizace, která vznikla v roce 2004 a jejím posláním je podpora klientů se zdravotním postižením, rodin s dětmi se zdravotním postižením a jejich integrace do běžné společnosti. 

Dobrovolnické centrum DoRa se stará o nábor, školení a koordinování dobrovolníků pro neziskové organizace a projekty, které pomáhají například v sociální, kulturní, zdravotnické či sportovní oblasti, ve školách a státní správě. Tato dobrovolnická regionální agentura se primárně věnuje dobrovolníkům, ale její cílovou skupinou jsou také klienti spolupracujících organizací. 

Dohromady se na Apetit festivalu lidem podařilo na Oranžových kolech „vyšlapat“ částku přesahující sto tisíc korun. 

Dobrovolnickému centru DoRa lidé přispěli částkou 50.535 korun. „Finanční výtěžek využijeme na pojištění dobrovolníků, které vysíláme do spolupracujících neziskových organizací. Každý rok je nutné pojištění obnovovat, a proto je každá takto získaná částka velkou pomocí,“ vysvětlila Pavlína Brabcová, místopředsedkyně organizace.

Díky částce 49.909 korun bude moci organizace Motýl pořídit zařízení jednoho ze svých rodičovských center. „Dar využijeme na provoz naší organizace a na vnitřní vybavení Rodičovského centra Vlnka, které se chystáme v létě zrekonstruovat. Rádi bychom také pořídili nové didaktické hry a pomůcky pro děti z Miniškolky a speciální pomůcky pro děti se zdravotním postižením, které zapojujeme do zájmových aktivit centra Vlnka,“ uvedla Hana Breníková, ředitelka organizace.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Živou ulici zahájí pouliční divadlo v Mlýnské strouze.
Živou ulici zahájí pouliční divadlo v Mlýnské strouze

Multižánrový festival Živá ulice už tradičně začne divadelním blokem Za dveřmi je... divadlo. 6. ročník Živé ulice odstartuje v Mlýnské strouze. Těšit se...  celý článek

Polohovací lůžka si můžete i dočasně vypůjčit
Věděli jste, že si můžete invalidní vozíky třeba i jen vypůjčit?

Dopřejte svým blízkým co nejvíce plnohodnotný život. Mechanické a elektrické invalidní vozíky jim poskytnou vyšší soběstačnost. Co ale když je budete...  celý článek

Firma JANTAR Plzeň nabízí kompletní služby v oblasti lakování.
Firma JANTAR Plzeň nabízí kompletní služby v oblasti lakování

Společnost JANTAR Plzeň s. r. o. byla založena v roce 2004 jako právnický subjekt, který navázal na sdružení fyzických osob - založeno v roce 1992....  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.