Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

OR-SYSTEM Open podporuje inteligentní továrny v digitalizaci výroby

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Žijeme v době implementace Průmyslu 4.0 a praxí osvědčený komplexní ERP OR-SYSTEM Open vaši firmu posune směrem k digitalizaci, automatizaci a vybudování inteligentní továrny.

OR-SYSTEM Open podporuje inteligentní továrny v digitalizaci výroby | foto: ORCZ

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Důležitým základem je kvalitní poznání vašeho podnikání = zmapování + digitalizace podnikových struktur, podnikové architektury a jejich vazeb na procesy, na aplikace, normy jakosti, zpracování osobních a personálních dat (GDPR), atd. Služba PAMP (procesní & architektonický model podniku) společnosti OR-CZ čerpá z dlouholeté praxe v těchto nástrojích:

  • BPMN (Business Process Modelling and Notation) - syntaxe pro grafické mapování procesu
  • UML (Unified Modelling Language) - syntaxe pro grafické mapování systému

Výstupy zmapovaného podniku službou PAMP představují: a) digitalizovaná mapa všech smluvených procesů ve firmě a jejich důkladný popis, b) tzv. obálka podnikové architektury (Archi Mate).

S výhodou využijete schopnosti simulace procesů a vytíženosti jednotlivých uzlů. Zákazníci společnosti OR-CZ si pochvalují zrychlení zaškolení nováčků ve firmě, kdy si osahají své pracovní zařazení se všemi souvislostmi, a to v grafické, intuitivní podobě, včetně školicí dokumentace, možností připojit videotutoriálů, atd. 

Rovněž se jedná o poctivý základ pro rychlé a efektivní nasazení nového informačního systému a řízení procesních změn. V praxi to znamená rychlejší ROI vašich nákladů do informačního systému, automatizace a digitalizace firmy.

CRM a neomezená klasifikace obchodních partnerů, důležitá součást OR-SYSTEM Open

Pro vaši schopnost rychlé reakce na tržní změny je dobrá implementace integrované oblasti CRM (Customer Relationship Managment – řízení vztahu se zákazníky), která udrží pořádek a systematičnost v portfoliích vašich partnerů (subjektů, se kterými každá firma komunikuje). CRM modul zařídí, aby každý zákazník / dodavatel materiálu / kooperant / partner / firma / atd. byl rychle k nalezení podle různých „úhlů pohledu“ k vyhledání. Reálný život ukazuje, že každá firma potřebuje své zákazníky popsat různými kritérii jak co do počtu, tak i obsahu. A definice kritérií potřebuje mít „v ruce“, s možností je samostatně doplnit.

Komplexní řešení přináší CRM, integrovaná část ERP OR-SYSTEM Open. Aplikace se nazývá Klasifikace obchodních partnerů, přičemž řešení je postaveno na úspěšné komponentě Konfigurátor, která umožňuje popsat (konfigurovat, klasifikovat) libovolný objekt (entitu) libovolným množstvím metrik s možností předdefinování přípustných hodnot, které lze seskupit do různých sad.

Každá firma může být evidována ve více rolích (odběratel, dodavatel, dealer,…) a každou roli je možné klasifikovat různými metrikami a jejich hodnotami. Nad definovaným seznamem firem je možné vybírat dle libovolné podmnožiny atributů, kdy ERP systém připraví kolekci vybraných partnerů, nad kterou lze dále volat další služby OR-SYSTEM Open – hromadný email, zobrazení na mapě, prodejní nebo servisní kampaň a podobně. Takto definovaným vlastnostem a kritériím se říká „statická“, neboť v daném okamžiku mají pro daný objekt konkrétní jednu hodnotu. Několik příkladů:

  • oblast podnikání (strojírenství, slévárenství, textil, potravinářství, stavebnictví, opravy strojů…),
  • druh obchodu (B2B, B2C),
  • dopravní dostupnost,
  • platební morálka,
  • spolehlivost dodávek,
  • technologické předpoklady (strojové vybavení kooperanta a vlastnosti jednotlivých strojů…),
  • atd.

K dispozici jsou detailní 360° pohledy na související informace, například: nabídky, objednávky, faktury, výrobní příkazy, konkrétní odebrané výrobky… Zákazníci společnosti OR-CZ si mohou vydefinovat také „dynamická výběrová kritéria“, která konkrétní firmu nepopisují, ale vyhodnocují, zda splňuje příslušnou podmínku. V CRM je tedy možné „dospecifikovávat“ hledanou kolekci partnerů pro další zpracování pracovníků vašeho marketingu, obchodu, nákupu, technologů, kooperačních manažerů, controllerů, atd.

Konfigurátor má v agendách inteligentní továrny pevné místo pro automatizaci tvorby TPV (technologických postupů a kusovníků) k zcela individualizovaným zakázkám. Konfigurátor účinně pomáhá k minimalizaci chyb pracovníků v obchodu, ve výrobě, v expedici.

Důležitou součástí OR-SYSTEM Open pro Průmysl 4.0. je integrace na CAD/PDM/PLM pro konstruktéry, technology, nákupčí materiálu pro úplnou, takřka bezešvou komunikaci oběma směry, včetně hlídání odchylek a chyb. Nechybí možnosti integrace na software pro komunikaci dat s výrobními linkami, senzory, controllery, robotickými pracovišti (MES).

Společnost OR-CZ přináší vlastní řešení APSOR-SYSTEM Open, které umožňuje zrychlit vaše plánování výroby při detailní znalosti kapacitních možností výroby – strojů, přípravků, materiálů, profesí, časových snímků dne.

Chytré továrny produkují obrovské množství dat - při návrhu výrobku v konstrukci, při zpracování a vytěžování kapacit ve výrobě (robotizovaná pracoviště, automaty), sledování jakosti a reklamací, v logistice (zakladače, materiálové přesuny a změny pro výrobu, vytěžování), v hodnocení jednotlivých pracovních týmů (motivace pracovníků, podpora soutěží) atd. Pro kvalitní, rychlé analýzy, „ad hoc“ reporty a „what-if“ předpovědi OR-SYSTEM Open využívá špičkových nástrojů IBM Analytics s prvky umělé inteligence pro „samovysvětlující“ reporty a kompetentní rozhodování manažerů.

Více informací naleznete na www.orcz.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sakura mezi šestnácti nejlepšími stavbami světa

Sakura mezi šestnácti nejlepšími stavbami světa

Rezidence Sakura skupiny T.E se probojovala mezi 16 nejlepších staveb světa v kategorii Residential – Future Project...

Přechod na DVB-T2 můžete vyřešit snadno. S O2 TV získáte plno výhod

Přechod na DVB-T2 můžete vyřešit snadno. S O2 TV získáte plno výhod!

Televizní vysílání čekají dramatické změny, na které se můžete připravit s předstihem.

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Jen málokdo z nás si libuje v komunikaci se státní správou. Úředníci bývají často přehlceni a na jejich odpověď se...

Nová válcovna slibuje bezodpadovou výrobu podlahovin i pracovní místa

Nová válcovna za 1,4 miliardy slibuje bezodpadovou výrobu podlahovin

Společnost Fatra pokračuje v realizaci výstavby nové válcovny. Od listopadové prohlídky staveniště se mnohé změnilo a...

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

Těšit se můžete i na větší množství sportu.

Další z rubriky

Sakura mezi šestnácti nejlepšími stavbami světa

Sakura mezi šestnácti nejlepšími stavbami světa

Rezidence Sakura skupiny T.E se probojovala mezi 16 nejlepších staveb světa v kategorii Residential – Future Project...

2+2+2+2 není osm, ale tisíc a více, říká velvyslanec USA Stephen King

2+2+2+2 není osm, ale tisíc a více, říká velvyslanec USA Stephen King

Bez vybudování silného hospodářského pilíře nebudou vztahy mezi Českou republikou a Spojenými státy plnohodnotné,...

Napouštíte bazén? Využijte cisternu od PVK

Napouštíte bazén? Využijte cisternu od PVK!

Sezóna napouštění zahradních bazénů je s příchodem teplého počasí v plném proudu. Proto Pražské vodovody a kanalizace...

Najdete na iDNES.cz