Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Opravdu bezpečné bezpečnostní dveře? Jedině od společnosti SHERLOCK

Komerční sdělení   10:00aktualizováno  10:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jednou z věcí, která vám zajistí klidný spánek, jsou bezpečné dveře. Společnost SHERLOCK Bezpečnostní dveře, s.r.o. vám představuje několik užitečných rad, jak postupovat při výběru správných dveří.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

SHERLOCK bezpečnostní dveře s.r.o. - K330-3 nejprodávanější dveře 2010 - vzor sestava | foto: SHERLOCK bezpečnostní dveře s.r.o.

Běžné obyčejné dveře, ať už jsou z dřevotřískových desek potažených fólií či laminem, tak z masivu, plní funkci uzavírání prostor, které potřebujeme. Je jedno, je-li to vchod do domu, vstup do bytu nebo do vyhrazených prostor (firmy, komerční zóny, apod.).

U většiny běžných dveří, které nespadají do kategorie bezpečnostní dveře, řešíme jejich vzhled a designové prvky jako kování, prosklené tabulky a ozdobné rámečky. Tyto dveře ovšem, jakkoliv krásné, neplní funkci zabezpečení.

Zabezpečení majetku, věcí, cenností, bytu, domu, zkrátka čehokoliv, co chceme mít, jak se říká "pod zámkem", abychom se o to nemuseli bát a v klidu mohli odjet na dovolenou a hlavně abychom každé ráno opouštěli svůj byt - domov - zázemí s klidným srdcem, že je o vše dobře postaráno a zabezpečeno. To nám zajistí pouze opravdu bezpečné dveře.

 1. Které bezpečnostní dveře jsou opravdu kvalitní?

 • Takové bezpečné dveře, které mají ocelovou vyztuženou konstrukci a ocelový plášť, na kterém je teprve povrchová úprava.
 • Takové, které jasně deklarují certifikaci výrobku a srozumitelně vysvětlují pojem bezpečnostní třídy - odolnosti proti 
       násilnému vniknutí.
 • Takové, které mají přehledný a jasně čitelný výrobní štítek s označením typu, výrobce, krajiny původu, bezpečnostní
     třídy, výrobní a zkušební normy, výrobním číslem a označením protipožární odolnosti.
 • Takové, které zaručují dobré tepelně izolační vlastnosti (součinitel prostupu tepla U) a odhlučnění (dB).
 • Takové, jíž cena by měla odpovídat kvalitě použitých materiálů a technologii výroby současně s pravostí všech deklarovaných certifikátů. Zároveň i serióznost výrobce a délka jeho působení na trhu je puncem kvality.´

2.    Které bezpečnostní dveře jsou nepřekonatelné?

 • Žádné!!

Sherlock bezpečnostní dveře s.r.o. - kování

Sherlock bezpečnostní dveře s.r.o. - kování

 Je toto tvrzení překvapivé?? Pro některé z Vás možná ano. Jde o to, že na světě neexistuje věc či výrobek, který by hrdě mohl nést přízvisko "NEPŘEKONATELNÝ". Vše se nějakým způsobem dá jednou překonat. Je to vždy otázkou času a prostředků k dispozici. Příkladem když pojedete s tankem na ty "nejbezpečnější, nejdražší, nejlepší bezpečnostní dveře" je pak zcela jedno, jakou bezpečnostní třídu mají, jak byly drahé a jak jsou super. Před tankem neobstojí ani vteřinu, byť prodejce/výrobce tvrdí opak. Záleží ovšem na tom, co od výrobku a řešení očekáváme a co chceme, aby splňoval.

Jaká kritéria je třeba si stanovit, abychom vlastně věděli, co vlastně chceme zabezpečit a ochránit? Jaký nejvhodnější způsob a míru bezpečnosti zvolit? Pokud toto víte, víte, co chcete a zvolíte takový výrobek, který bude splňovat požadavky zadání na provedení a zabezpečení, které potřebujete.

Velkým rizikem totiž i nadále zůstává pořizování bezpečnostních dveří bez alespoň základní znalosti problematiky této oblasti. Pak se velice často stává (bohužel i v dnešní době), že neseriózní výrobce či prodejce využije Vaší neznalosti a vnutí Vám své, mnohdy klamné, myšlenky - jen, aby dané bezpečné dveře prodal…

3.  Pokud vlastním bezpečné dveře, zbavím se rizika vykradení?

 • Ano i ne.

Podstatou tohoto paradoxu je to, že nikdy nemůžete vědět či tušit, zda se nějakému zloději váš byt nezalíbí. Samozřejmě horší alternativou je pořizovat bezpečnostní dveře až po vykradení … neboť jde o řešení, jak se říká, "s křížkem po funusu". Nejde o to, že byste si zahrávali s hrozbou "co když nás vykradou také?" i když se to ještě nestalo.

Nejde ani o to, zda si namlouváte "nám se přece nemůže nic stát" a spoléháte se, kdesi ve svém nitru, na klamnou domněnku štěstěny a nedotknutelnosti. Naprostá většina obětí takových případů se shoduje v tom, že kromě faktu ztráty hmotných – movitých věcí a předmětů nebo financí a jiných cenností, šlo o frustrující pocit z pohybu naprosto cizí osoby po jejich bytě. Představa o "tom mém zázemí, soukromí, které je přece nenarušitelné" je náhle pryč a již se těžko budete zbavovat pocitu ohrožení…

Z reakcí takto vykradených lidí vyplývá, že nemalé procento volí raději přestěhování do jiného bytu s tím, že si následné pořídí i bezpečné dveře. Uvědomit si je třeba i to, že zloděj přece většinou neví, co vše se za dveřmi bytu skrývá, tudíž je mylná i představa, že "já nic cenného nemám, proč by vykrádali zrovna mě..." Jde o to, že stát se to může naprosto každému. Nikdy nikdo z nás neví, co a jak se může přihodit.

Historie nás přitom varuje z nekonečného množství smutných případů, které se také zdály téměř nemožné a nejnepravděpodobnější na světě… ale staly se. Jde také o to, nečekat na zloděje! Jde o to, eliminovat či snížit riziko vzniku krádeže na co nejmenší možnou hranici! Prostě a jednoduše zabezpečit se a být v klidu.

Jak fungují bezpečnostní dveře?

Základem pro každé kvalitní bezpečnostní dveře je ocelová konstrukce s podélnými a příčnými výztuhami. Tato konstrukce v kombinaci s aktivními a pasivními bezpečnostními prvky - čepy tvoří bariéru proti násilnému vniknutí, která se odlišuje na základě bezpečnostních tříd.

Pasivní čepy jsou jistící body uchycující dveře v zárubni. Čepy jsou nepohyblivé a zabraňují vysazení dveří již při jejich pouhém zavření. Aktivní čepy jsou vysouvány otočením klíče. Na rozdíl od konkurence se bezpečnostní dveře SHERLOCK výrazně odlišují tím, že nepoužívají zásuvný bod do podlahy.

Eliminují tím případné zanášení nečistot do otvoru v podlaze, nutnost jeho neustálého čištění a případnou poruchu rozvorového systému (zamykací mechanismus) zablokováním z důvodu právě nečistot v pouzdře podlahového čepu. Bezpečnostní dveře SHERLOCK jsou vyráběné ve čtyřech bezpečnostních třídách, z nichž 4. je nejvyšší a poskytuje největší stupeň ochrany.

SHERLOCK bezpečnostní dveře s.r.o. - nabídka dveří

SHERLOCK bezpečnostní dveře s.r.o. - nabídka dveří

Bezpečné dveře? Na čem opravdu záleží?

Na čem opravdu záleží je to, aby výrobce deklaroval srozumitelnou certifikaci bezpečnostních dveří a uměl Vám vysvětlit, co který certifikát vlastně znamená. Dále záleží na rovnováze sestavy dveří.

SHERLOCK Bezpečnostní dveře, s.r.o. narozdíl od konkurence preferuje bezpečnostní dveře do bezpečnostní zárubně. Což znamená vyváženost a celistvost řešení bezpečnosti! Nesnaží se prodávat pouze "bezpečnostní dveřní křídla", neboť tak při vsazení do původní zárubně tvoří bezpečné dveře nesourodý celek.

Taková zárubeň není koncipovaná na váhu a způsob zamykání mnohonásobně těžších bezpečnostních dveří, jak tvarem, tak sílou a použitým materiálem. Takové řešení je poloviční a "trpí" jak dveře zavěšené do nevhodných závěsů, tak hlavně zárubeň, která se stává o to více náchylnější na použití hrubé síly při násilném vniknutí.

Kvalitní bezpečné dveře a kompletní nabídku společnosti SHERLOCK Bezpečnostní dveře, s.r.o. najdete na www.sherlock.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Šperkařský dům PANDORA letos na podzim představuje hned dvě nové kolekce šperků s názvy Zrnka života a Královské...

Další z rubriky

Průmyslové centrální vysavače udrží čistotu i v nejnáročnějším provozu

Průmyslové centrální vysavače udrží čistotu i v nejnáročnějším provozu

Ve výrobě je zapotřebí dodržovat přísné hygienické normy. Jak ale v náročném provozu udržovat čisto? Řešení nabízí...

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Vložte do rukou svých B2B obchodníků účinnou zbraň! Je čas vidět svůj business z větší perspektivy, přes externí data....

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Najdete na iDNES.cz