Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Opavské Slezsko v zimě ožívá kulturou a tradicemi

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Rozlehlá pole překrásného slezského venkova mají letošní úrodu za sebou, a tak mohou v klidu odpočívat do jara. Nastal čas užívat si života, hojnosti a zábavy. V Opavském Slezsku nejsou hory, proto je ideální destinací pro nenáročné rodinné výlety. Poznejte jeho prostředí, určitě vás mile překvapí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Slezské zemské muzeum | foto: TO Opavské Slezsko

Kouzelná atmosféra Opavy

Pokud se během zimní sezóny vydáte na návštěvu zdejších měst, kulturních akcí a společných setkání, máte jedinečnou možnost dozvědět o tomto regionu s bohatou historií spoustu zajímavých věcí. Významným místem a zároveň celoročním centrem dění se stala Opava – město vzdělanosti a působivé architektury. Právě teď ho zastihnete v honosném hávu vánoční výzdoby. Projděte se po historickém středu s památkami, kde můžete navštívit Dům umění a galerii, významnou stavbu gotické katedrály Nanebevzetí panny Marie nebo Slezské zemské muzeum. Nejstarší muzeum v České republice se pyšní pozoruhodnými sbírkami, které vás budou bavit. Do konce ledna si tu návštěvníci mohou prohlédnout také výstavu Neklidné století, která vypovídá o historii, životech a osudových okamžicích Opavského Slezska od první světové války po revoluci v roce 1989.

Až do Štědrého dne jsou na Dolním náměstí v plném proudu vánoční trhy s betlémem, dílnami i řadou akcí. Vystoupejte si také na radniční věž, ze které se dá vidět osvětlené město jako na dlani. Je otevřená každý den od 16 do 20 hodin.

Přivítejte nový rok na Opavsku zpěvem, tancem i sportem

Začátek nového roku je ten správný čas, kdy bychom se měli zastavit a udělat si chvíli pro sebe a své blízké. V rámci společných výletů můžete navštívit lidová setkání, která probíhají po celém Opavském Slezsku. Užijte si třeba sváteční atmosféru Tříkrálového koncertu 3. ledna v Kravařích. V Kobeřicích to berou o něco sportovněji, ve stejný den tu proběhne Zimní běh. Nádech folkloru a lidového umění budou mít 4. ledna Jesličky svatého Františka v Chlebičově. Nenechte si ujít ani Novoroční koncert 10. ledna v Hati. K zimě už od pradávna patří tradiční masopustní veselí. Pokud byste se ho rádi zúčastnili, vydejte se 5. února do Kobeřic na Masopustní rej. Bude tu spousta věcí k vidění i ochutnání. V Bolaticích se pak 9. února můžete s radovánkami důstojně rozloučit pochováváním basy. Informace o všech akcích jsou dostupné na stránkách www.opavske-slezsko.cz v záložce Kalendář akcí.

Každý správný výlet se neobejde bez zaslouženého odpočinku. Pokud máte náladu na relaxaci nebo protažení těla plaváním, během celé zimy je otevřený aquapark v Buly aréně v Kravařích. Zdejší bazén s dlouhým tobogánem určitě ocení děti, zatímco dospělí si užijí odpočinek v parní lázni, sauně nebo při masáži.

Zámek Kravaře

Zámek Kravaře

Zámek Hradec

Zámek Hradec

Bílý zámek, Hradec

Bílý zámek, Hradec

Šilheřovice

Šilheřovice

Hitem letní sezóny budou cyklotrasy a půvabné zámky

Na Opavsku se s příchodem nové turistické sezóny otevírá stále více atraktivních míst k vidění. Přijďte si pro nové cestovatelské nápady na Otevírání turistické sezóny počátkem května. Jednodenní akce v podobě miniveletrhu představí návštěvníkům ty největší lahůdky z turistiky Opavského Slezska. Dozvíte se o mnoha akcích, novinkách cestovního ruchu a také se seznámíte s regionálními značkami výrobků a služeb, které se mohou pochlubit certifikátem kvality. Otevírání turistické sezóny bude doprovázet bohatý program pro děti i dospělé. Oblíbené gastronomické poklady regionálního dědictví budete moct ochutnat na Týdnu slezské kuchyně. Festival probíhá formou servírování vybraných specialit, které vám po celý týden nabídne řada hotelů a restaurací na Opavsku.

Své brány na jaře otevřou také kouzelné zámky s rozlehlými zahradami. Patří mezi ně třeba barokní sídlo v Kravařích nebo empírový zámek Raduň, který se pyšní bohatou vnitřní výbavou a zrekonstruovanou oranžérií. Dalším turistickým skvostem je zámek Hradec nad Moravicí, jehož stavitelé se inspirovali architekturou německých hradů. Na půli cesty mezi Raduní a Hradcem nad Moravicí budete mít možnost navštívit další lákadlo v podobě rozhledny Šance u Jakubčovic. Z její dřevěné věže je úžasný výhled nejen na Opavu, ale také na kopce Beskyd a Jeseníků. Oblíbenou formou zdejší letní turistiky se stalo objevování cyklotras a pěších stezek, které tvoří hustou síť. S hezkým počasím nastane také čas na dlouho očekávanou golfovou sezónu. Takovou sportovní procházku po přírodním zeleném koberci si můžete dopřát třeba v Šilheřovicích.

Jakubčovice rozhledna

Jakubčovice rozhledna

Během léta nebudou chybět ani každoroční koncerty a slavnosti, například Štěrkovna Open music na Hlučínském jezeře nebo Kravařský odpust. Milovníci klasické hudby se mohou těšit na Mezinárodní hudební festival Beethovenův Hradec. O pestrou nabídku sportovních událostí, letního kina a koncertů se během prázdnin postará Opavského kulturního léto. Užijte si pohodové cestování v tomto osobitém regionu!

Hlučín - Vodní lyžování na hlučínském jezeře

Hlučín - Vodní lyžování na hlučínském jezeře

Bohuslavice - Struhalův dub

Bohuslavice - Struhalův dub

Text: Iva Kulihová a Petr Žižka

Foto: archiv TO Opavské Slezsko

ROP pro Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

ROP pro Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Ostravský Avion zahajuje vánoční sezónu ve stylu filmu Anděl Páně

Ostravský Avion zahajuje vánoční sezónu ve stylu filmu Anděl Páně.

Nákupní centrum Avion Shopping Park Ostrava představil letošní koncept vánoční výzdoby a doprovodného programu, který...

Češi a Poláci společně zkoumají škodlivý prach a plyny z hořících hald

Češi a Poláci společně zkoumají škodlivý prach a plyny z hořících hald

Hořící haldy a prachové částice a plyny, které z odvalů vycházejí nebo mohou vycházet při odtěžování horniny či...

Dopravní podnik chce, aby se cestující cítili bezpečně

Dopravní podnik chce, aby se cestující cítili bezpečně.

„Už to nevidíme černě,“ tak se jmenuje kampaň, ve které se Dopravní podnik Ostrava (DPO) zaměřil na problematiku...

Najdete na iDNES.cz