Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Opavské Slezsko v zimě ožívá kulturou a tradicemi

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Rozlehlá pole překrásného slezského venkova mají letošní úrodu za sebou, a tak mohou v klidu odpočívat do jara. Nastal čas užívat si života, hojnosti a zábavy. V Opavském Slezsku nejsou hory, proto je ideální destinací pro nenáročné rodinné výlety. Poznejte jeho prostředí, určitě vás mile překvapí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Slezské zemské muzeum | foto: TO Opavské Slezsko

Kouzelná atmosféra Opavy

Pokud se během zimní sezóny vydáte na návštěvu zdejších měst, kulturních akcí a společných setkání, máte jedinečnou možnost dozvědět o tomto regionu s bohatou historií spoustu zajímavých věcí. Významným místem a zároveň celoročním centrem dění se stala Opava – město vzdělanosti a působivé architektury. Právě teď ho zastihnete v honosném hávu vánoční výzdoby. Projděte se po historickém středu s památkami, kde můžete navštívit Dům umění a galerii, významnou stavbu gotické katedrály Nanebevzetí panny Marie nebo Slezské zemské muzeum. Nejstarší muzeum v České republice se pyšní pozoruhodnými sbírkami, které vás budou bavit. Do konce ledna si tu návštěvníci mohou prohlédnout také výstavu Neklidné století, která vypovídá o historii, životech a osudových okamžicích Opavského Slezska od první světové války po revoluci v roce 1989.

Až do Štědrého dne jsou na Dolním náměstí v plném proudu vánoční trhy s betlémem, dílnami i řadou akcí. Vystoupejte si také na radniční věž, ze které se dá vidět osvětlené město jako na dlani. Je otevřená každý den od 16 do 20 hodin.

Přivítejte nový rok na Opavsku zpěvem, tancem i sportem

Začátek nového roku je ten správný čas, kdy bychom se měli zastavit a udělat si chvíli pro sebe a své blízké. V rámci společných výletů můžete navštívit lidová setkání, která probíhají po celém Opavském Slezsku. Užijte si třeba sváteční atmosféru Tříkrálového koncertu 3. ledna v Kravařích. V Kobeřicích to berou o něco sportovněji, ve stejný den tu proběhne Zimní běh. Nádech folkloru a lidového umění budou mít 4. ledna Jesličky svatého Františka v Chlebičově. Nenechte si ujít ani Novoroční koncert 10. ledna v Hati. K zimě už od pradávna patří tradiční masopustní veselí. Pokud byste se ho rádi zúčastnili, vydejte se 5. února do Kobeřic na Masopustní rej. Bude tu spousta věcí k vidění i ochutnání. V Bolaticích se pak 9. února můžete s radovánkami důstojně rozloučit pochováváním basy. Informace o všech akcích jsou dostupné na stránkách www.opavske-slezsko.cz v záložce Kalendář akcí.

Každý správný výlet se neobejde bez zaslouženého odpočinku. Pokud máte náladu na relaxaci nebo protažení těla plaváním, během celé zimy je otevřený aquapark v Buly aréně v Kravařích. Zdejší bazén s dlouhým tobogánem určitě ocení děti, zatímco dospělí si užijí odpočinek v parní lázni, sauně nebo při masáži.

Zámek Kravaře

Zámek Kravaře

Zámek Hradec

Zámek Hradec

Bílý zámek, Hradec

Bílý zámek, Hradec

Šilheřovice

Šilheřovice

Hitem letní sezóny budou cyklotrasy a půvabné zámky

Na Opavsku se s příchodem nové turistické sezóny otevírá stále více atraktivních míst k vidění. Přijďte si pro nové cestovatelské nápady na Otevírání turistické sezóny počátkem května. Jednodenní akce v podobě miniveletrhu představí návštěvníkům ty největší lahůdky z turistiky Opavského Slezska. Dozvíte se o mnoha akcích, novinkách cestovního ruchu a také se seznámíte s regionálními značkami výrobků a služeb, které se mohou pochlubit certifikátem kvality. Otevírání turistické sezóny bude doprovázet bohatý program pro děti i dospělé. Oblíbené gastronomické poklady regionálního dědictví budete moct ochutnat na Týdnu slezské kuchyně. Festival probíhá formou servírování vybraných specialit, které vám po celý týden nabídne řada hotelů a restaurací na Opavsku.

Své brány na jaře otevřou také kouzelné zámky s rozlehlými zahradami. Patří mezi ně třeba barokní sídlo v Kravařích nebo empírový zámek Raduň, který se pyšní bohatou vnitřní výbavou a zrekonstruovanou oranžérií. Dalším turistickým skvostem je zámek Hradec nad Moravicí, jehož stavitelé se inspirovali architekturou německých hradů. Na půli cesty mezi Raduní a Hradcem nad Moravicí budete mít možnost navštívit další lákadlo v podobě rozhledny Šance u Jakubčovic. Z její dřevěné věže je úžasný výhled nejen na Opavu, ale také na kopce Beskyd a Jeseníků. Oblíbenou formou zdejší letní turistiky se stalo objevování cyklotras a pěších stezek, které tvoří hustou síť. S hezkým počasím nastane také čas na dlouho očekávanou golfovou sezónu. Takovou sportovní procházku po přírodním zeleném koberci si můžete dopřát třeba v Šilheřovicích.

Jakubčovice rozhledna

Jakubčovice rozhledna

Během léta nebudou chybět ani každoroční koncerty a slavnosti, například Štěrkovna Open music na Hlučínském jezeře nebo Kravařský odpust. Milovníci klasické hudby se mohou těšit na Mezinárodní hudební festival Beethovenův Hradec. O pestrou nabídku sportovních událostí, letního kina a koncertů se během prázdnin postará Opavského kulturního léto. Užijte si pohodové cestování v tomto osobitém regionu!

Hlučín - Vodní lyžování na hlučínském jezeře

Hlučín - Vodní lyžování na hlučínském jezeře

Bohuslavice - Struhalův dub

Bohuslavice - Struhalův dub

Text: Iva Kulihová a Petr Žižka

Foto: archiv TO Opavské Slezsko

ROP pro Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

ROP pro Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Návštěvníci Moravskoslezského kraje se svezou na nových elektrokolech

Návštěvníci moravskoslezského kraje se svezou na nových elektrokolech

Severní Morava a Slezsko budou zase atraktivnější. Kraj rozdělil čtyřicet nových elektrokol. I lidé s pohybovým...

Vaše karta na nás platí

Vaše karta na nás platí

Zájem o bezhotovostní platby kartou mezi cestujícími Dopravního podniku Ostrava (DPO) roste. Měsíčně stoupne počet...

Dopravní podnik Ostrava navýší rozpočet na úklid vozidel o 100 %

Dopravní podnik Ostrava navýší rozpočet na úklid vozidel o 100 %

Dopravní podnik Ostrava pokračuje ve svém úsilí zajistit svým cestujícím co nejčistší interiéry a exteriéry vozidel a...

Najdete na iDNES.cz