Výstava Květy a Festival umění aneb nejen trpaslíci míří do Lysé

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ve znamení květin i umění bude ve dnech 18. – 21. 7. výstaviště v Lysé nad Labem. Výstava Květy se každoročně stává svátkem pro všechny milovníky krásy zahrad a květin. Těšit se můžete na „barokní zahradu“ na obrovské ploše 2 160 m², zahradnické trhy, prodejní výstavy výtvarníků a dalších umělců.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Výstava Květy a Festival umění aneb nejen trpaslíci míří do Lysé | foto: ČTK

Po celé čtyři dny můžete sledovat práci street art umělců, kteří budou před vašima očima přetvářet objekty výstaviště ve velkoformátové malby. A chybět nebudou ani trpaslíci.

Tradičně největší pozornost návštěvníků výstavy Květy přitahují atraktivní květinová aranžmá, která vytvoří zkušený tým Českého zahrádkářského svazu v hale B (2 160 m²), kterou aranžéři letos vyzdobí na téma „BAROKO“. „Budete se tak moci projít stylovým tržištěm, zámeckou zahradou s bludištěm, chybět nebude ani grota nebo bosket, zákoutí tak typická pro barokní zahrady,“ říká ředitel výstaviště Ondřej Matouš. V další části haly projdete improvizovaným interiérem barokního zámku s hudebním salonkem nebo hodovním stolem či obrazárnou a těšit se můžete i na stylové foto koutky. Jeden z nich bude třeba i v dobové ložnici. „Každoročně se na výstavě Květy představují také specializované základní organizace Českého svazu zahrádkářů, které nebudou chybět ani letos, stejně tak jako poradny vystavovaných květin nebo stánek časopisu Zahrádkář a vinařské posezení s cimbálem,“ doplňuje architektka a projektantka expozice Pavla Švecová. V pátek 19. 7. se můžete podívat na celostátní finále floristické soutěže. Třeba se inspirujete ve vázání barokních kytic, vypichovaných košů a dalších dekorací.

Výstava Květy a Festival umění aneb nejen trpaslíci míří do Lysé

Výstava Květy a Festival umění aneb nejen trpaslíci míří do Lysé. Foto: archiv autor Petr Sudek

Festival umění promění v kreativní centrum halu C. Potkají se tu profesionální i amatérští umělci z mnoha oborů. Malba, grafika, sklo, keramika, porcelán, šperky a další užité umění, workshopy, inspirace. Najdete zde i výstavu černobílých fotografií od autora Petra Bruknera (herce Divadla Járy Cimrmana). Černobílé momentky zachycují například Woodyho Allena, Václava Havla, Jiřího Menzela, Ladislav Smoljaka, Marka Ebena, Medu Mládkovou, Petra Šabacha a řadu dalších osobností. Po celé čtyři dny budou také na objektech výstaviště vznikat velkoformátové malby, o které se postarají renomovaní umělci v tomto oboru – Lukáš Kladívko a Jakub Štark.

Oběma výstavami se jako bílá nit potáhne i příběh trpaslíka. Na výstavě Květy můžete vidět originály trpaslíků z hospitalu Kuks, které zadal vyrobit sochařské dílně Matyáše Brauna hrabě Špork, jehož život je úzce spjatý právě s Lysou nad Labem. Chybět nebude ani expozice trpaslíků z Muzea města Ústí nad Labem, trpasličí workshopy a dětský koutek a venkovní malby na stěnách se také tohoto tématu určitě dotknou. „Na závěr bych určitě ještě zmínila to, že kdo z návštěvníků přijde se svým zahradním trpaslíkem, bude mít vstup zdarma. A nechtěné trpaslíky rádi adoptujeme a předáme do nejpovolanějších rukou ředitele ústeckého muzea, který je přidá do sbírky muzea,“ říká manažerka výstavy Andrea Wolfová.

Přijeďte se podívat, bude to stát za to. Vezměte děti, partnera, mámu, babičku, dědu i trpaslíka a udělejte si prázdninový výlet.


Nejčtenější

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Krakonoš napsal dopis! V něm popisuje kritickou situaci ohledně množství odpadků v Krkonoších a uvádí šokující řešení...

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal prestižní ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna získal prestižní ocenění Stavba roku Zlínského kraje v kategorii Průmyslových a zemědělských...

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

Nespolehlivé a nezabezpečené internetové připojení časem přestává plnit nároky podnikání. Častěji trpí výpadky,...

Bílá voda v bazénu? Poradíme vám, co s ní a jak zákalu předejít

Bílá voda v bazénu? Poradíme vám, co s ní a jak zákalu předejít.

Letos více než předchozí roky nám volají majitelé domácích bazénů i bazénků, že jim po napuštění zbělela voda. Má...

Řasa v jezírku? Poradíme vám, jak jí předcházet i jak řešit následky

Řasa v jezírku? Poradíme vám, jak jí předcházet i jak řešit následky!

Jezírko není bazén. Základní a zásadní odlišnost mezi oběma typy zahradních nádrží je, že v bazénu je voda sterilní,...

Další z rubriky

Výstava Květy a Festival umění aneb nejen trpaslíci míří do Lysé

Výstava Květy a Festival umění aneb nejen trpaslíci míří do Lysé

Ve znamení květin i umění bude ve dnech 18. – 21. 7. výstaviště v Lysé nad Labem. Výstava Květy se každoročně stává...

Kouříte? Zvažte výhody elektronické cigarety

Kouříte? Zvažte výhody elektronické cigarety

Jestli čekáte povídání o tom, jak moc špatné je kouření cigaret, jste tu špatně. Nebudeme na vás vytahovat statistiky...

Bezpečnostní dveře jsou jako airbag v autě

Bezpečnostní dveře jsou jako airbag v autě

Kdo by se netěšil na dovolenou? Na váš prázdný domov ale číhá nebezpečí. Může lákat zloděje, kteří vám na váš návrat...

Najdete na iDNES.cz