Pondělí 20. ledna 2020, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 20. ledna 2020 Ilona

Úklid a údržba podlahy před Vánocemi

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přehled mopů, čističů a prostředků pro kvalitní čištění a údržbu podlah.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Úklid a údržba podlahy před Vánocemi | foto: BONA CR, spol.s.r.o.

Ať už si pořídíte do obývacího pokoje, ložnice, kuchyně či pracovny jakýkoli typ podlahy, dojdete nakonec k tomu, že bez kvalitní údržby a správných čisticích prostředků není ani častý úklid nic platný. Podlaha je sice čistá, ale pohled na ni již nepřináší radost a ten správný pocit, jako když byla podlaha nová. To platí nejen u dřevěných podlah, ale i dnes moderních z vinylu, PVC či marmolea.

Čisticí a údržbové prostředky můžeme nejjednodušeji rozdělit dle materiálu podlahy – zjednodušeně dřevo / tvrdé povrchy (laminát) / elastické podlahy (vinyl, linoleum, PVC). 

Základem dobrého výsledku je kvalitní vybavení a odpovídající čisticí prostředky. Pro všechny typy podlah můžete bez obav použít mopy švédské firmy Bona, které jsou zárukou kvality a trvanlivosti. Vhodným mopem pro každodenní použití je Bona Spray Mop. Práce s ním je snadná, má otočnou hlavu, čisticí prostředek je umístěn přímo v mopu a dávkujete jej pouze stiskem ovladače v rukojeti. Bona Spray Mop je vybaven mikrovláknovou utěrkou a je dostupný včetně ekonomicky výhodných doplnitelných náplní.

Jaké použít prostředky pro čištění a údržbu

1.Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy vám domů přinášejí nejen kus přírody, tepla, krásného vzhledu, ale i starost o jejich povrch. U dřevěných podlah zapomeňte na čištění formou „kýbl + hadr + voda“, to je rychlá cesta do záhuby. Masivní podlaha se tímto způsobem úklidu může poškodit, nabobtnat, a dokonce i zvlnit. Rovněž běžné saponáty nepřinesou dřevu tu nejlepší péči. Výsledkem je zpravidla zašedlá, mdlá podlaha. Podle typu povrchové úpravy volte speciální čističe pro dřevěné podlahy lakované nebo olejované a pro jejich aplikaci pak použijte kvalitní mop. Ideálním čističem pro běžné čištění lakovaných podlah je například Bona čistič na parkety. Olejované podlahy nejlépe ošetříte pomocí Bona Čističe na olejované podlahy. Celkový přehled doporučených prostředků pro dřevěné podlahy naleznete na konci článku. Před každým čištěním podlahu pečlivě vyluxujte, vyhnete se tak jejímu poškození od kamínků a drobných pevných nečistot, které donesly dovnitř domu třeba děti na botách nebo vaši domácí mazlíčci na tlapkách. Pokud máte dřevěnou podlahu, nezapomeňte mazlíkům pravidelně střihat drápky, poškrábaný povrch už nezbývá než náročně opravit či renovovat. I to je samozřejmě možné a na konci článků najdete informace o speciálu o renovacích dřevěných podlah (www.renovujeme-parkety.com).

Úklid a údržba podlahy před Vánocemi

2.Laminátové podlahy, dlažba a další tvrdé povrchy

Pro laminátové podlahy, dlažbu a další tvrdé povrchy je nejvhodnějším čističem pro běžné denní čištění Bona Spray Mop pro tvrdé povrchy. Prostředky pro čištění Bona jsou dostupné jak v kartuši pro Bona Spray Mop, tak i ve výhodném balení v 2,5 litrových kanystrech, z nichž je možno čisticí prostředek snadno doplnit do nádoby Bona Spray Mopu.

3.Vinylové, PVC a další elastické podlahy

Vinylové, PVC a další elastické podlahy jsou dnes velmi populární a oblíbené. Jsou odolné a zdá se, že vydrží téměř cokoli. Není tomu tak! I tyto podlahy je vhodné čistit a udržovat prostředky, které jsou určeny speciálně pro daný materiál podlahy. Pro materiály, jako je PVC, PU, vinyl či linoleum, je nejlepší volbou buď koncentrovaný prostředek Bona Clean R50 nebo čistič 2v1 Bona Clean R60, který nejen čistí, ale poskytne podlaze i ochranný film. Profesionálního výsledku a vysoké odolnosti dosáhnete použitím politury Bona Shield R v provedení lesk či mat. Pro aplikaci produktu pro elastické podlahy je nejvhodnějším mopem Bona Premium Microfiber Floor Mop.

Úklid a údržba podlahy před Vánocemi

Certifikace GREENGUARD – chraňte své zdraví!

Čisticí prostředky jsou chemickými výrobky, a proto je třeba věnovat pozornost jak jejich zdravotní nezávadnosti, tak i dopadu na životní prostředí. Čisticí a ošetřující přípravky Bona jsou certifikované GREENGUARD GOLD. Výrobky s certifikátem GREENGUARD mají prokazatelně nízké emise chemických látek a mají pozitivní vliv na kvalitu vzduchu tam, kde jsou používány. Certifikace GREENGUARD GOLD navíc vykazuje nulové emise a je tedy nejzdravější volbou nejen pro domácnosti, ale i pro veřejné prostory, jako jsou školy nebo nemocnice.

Přehled produktů pro čištění a údržbu

1.Bona Spray Mop

Bona Spray Mop je vhodný pro všechny typy podlah pro velmi rychlé čištění a údržbu. Otočná hlava mopu usnadňuje čištění i v těžce přístupných místech. Je ergonomický, jednoduše se používá a rychle se sestaví. Předností je vysoká kvalita a výhodou dostupnost snadno doplnitelné náplně v ekonomickém balení v kanystru. Bona Spray Mop je dostupný ve výhodném setu s čističi pro různé typy podlah. Součástí dodávky je kvalitní pratelná mikrovláknová utěrka. 

2.Bona Premium Microfiber Floor Mop

Bona Premium Microfiber Floor Mop je určen pro čištění a údržbu všech typů podlah. Vyniká nízkou hmotností, odolným zpracováním. Má pohodlnou rukojeť a gumové okraje pracovní části mopu chrání nábytek. Součástí je kvalitní mikrovláknová utěrka. 

Prostředky na čistění dřevěných podlah

1.Bona Čistič na parkety

Bona Čistič na parkety je koncentrovaný, lehce alkalický čisticí přípravek, specifikovaný pro čištění lakovaných dřevěných, korkových, voskovaných a olejovaných podlah. Usnadňuje jak normální denní čištění, tak i čištění silně znečištěných podlah bez toho, že by byl z povrchu odstraněn buď Bona Polish nebo Bona Leštěnka na parkety. 

2.Bona Čistič na olejované podlahy

Bona Čistič na olejované podlahy je snadno použitelný, bezpečný a účinný čisticí prostředek na olejované dřevěné podlahy. Čistí a zároveň nasycuje povrch podlahy pro zajištění jeho lepší ochrany.

Prostředky na čistění vinylových a PVC podlah

1.Bona Clean R50

Bona Clean R50 je vysoce koncentrovaný, lehce alkalický čisticí prostředek. Je vhodný pro běžné čištění všech elastických podlah. Bona Clean R50 je vhodný jak pro každodenní čištění, tak i pro odstranění intenzivního znečištění. Je vhodný pro použití do všech automatických čisticích systémů jako například Bona Power Scrubber.

2.Bona Clean R60

Bona Clean R60 je jemný čisticí prostředek rozpustný ve vodě, vhodný pro běžné čištění a ošetření všech elastických podlah. Produkt 2v1 – čistí a zároveň poskytuje ochranný film na povrchu. Bona Clean R60 zanechává lehce lesklý povrch a může být použit pro ošetření laku Bona Pure a jiných elastických podlah. Je vhodný pro použití do všech automatických čisticích systémů jako například Bona Power Scrubber.

3.Bona Shield R

Bona Shield R je polyuretanová údržbová politura pro všechny elastické podlahy. Vyvinutá speciálně pro renovované podlahy ošetřené lakem Bona Pure. Také je určena pro elastické podlahy, jako je linoleum a PVC.

Prostředky na čistění laminátových a tvrdých povrchů podlah

1.Bona Čistič na laminátové podlahy a dlaždice

Bona Čistič na laminátové podlahy a dlaždice je koncentrovaný, lehce alkalický čisticí přípravek, speciálně vyvinutý na tvrdé povrchy podlah. Usnadňuje jak normální denní čištění, tak i mytí silně znečištěných podlah bez toho, že by byl z povrchu odstraněn buď Bona Polish nebo Bona Leštěnka na laminátové podlahy & dlaždice.

Veškeré produkty pro kvalitní čištění podlah můžete zakoupit online na www.bonaspraymop.cz.

Pokud je vaše podlaha ve stavu, kdy potřebuje zásadnější údržbu, či dokonce renovaci, navštivte specializované webové stránky, kde získáte spoustu informací jak o renovaci dřevěných podlah a parket, tak o renovaci vinylových a PVC podlah.

Pro kvalitní, spolehlivý a dlouhodobý výborný výsledek při péči o podlahy používejte produkty značky Bona. Bona je švédská firma s více než 100 let trvající tradicí výroby nejen podlahové chemie pro domácí použití, ale především profesionální podlahářské chemie a strojů pro čištění, údržbu a renovaci podlah. Bona, to je garance kvality. Více informací naleznete na www.bona.com.

  • Nejčtenější

Mělo by UNESCO rozhodovat co, kde a jak se bude v Praze stavět?

Politici a úřady v této době zpracovávají oficiální reakci na obsáhlou kritickou zprávu ze strany UNESCO. Po vzoru...

Studium MBA: novoroční předsevzetí, se kterým budete lepší

Většina lidí si na přelomu starého a nového roku dává nějaké předsevzetí, například že se začne vzdělávat nebo začne...

Přejete si zvětšení prsou? Nejdůležitější je správná volba implantátu

Trápí vás asymetrie prsů nebo se z důvodu hubnutí či kojení změnil jejich tvar a velikost? Toužíte po větších...

Oslavy šťastného čínského nového roku 2020 ve znamení kovové myši

Čínský nový rok je oslavou příchodu jarního období, které Číňané nazývají Svátky jara. Jde o nejvýznamnější z...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Audioknižní okno do budoucnosti. Kam jako lidstvo míříme?

Odkud jsme přišli a kam míříme? Na obě tyto otázky odpovídá velice poutavým způsobem izraelský historik a profesor...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

  • Další z rubriky

Až 50 % Čechů zažívá kloubní obtíže. Jak jim předejít?

Je tomu skutečně tak, podle statistik trápí bolest kloubů a zad okolo 50 % lidí nad 50 let. Vědci dokonce tvrdí, že...

Na kole v zimě? Cyklodres z merino vlny vás nezklame

Když milujete kolo, nechcete se jej vzdát ani v zimě. Potřebujete ale vhodné oblečení pro podzimní a též zimní měsíce....

Přejete si zvětšení prsou? Nejdůležitější je správná volba implantátu

Trápí vás asymetrie prsů nebo se z důvodu hubnutí či kojení změnil jejich tvar a velikost? Toužíte po větších...

Multipower přichází s novými chutnými a zdravými produkty

Tradiční německá společnost Multipower je na evropském trhu lídrem ve sportovní výživě. V jejím vývoji a výrobě má už...

Najdete na iDNES.cz