Thajské masáže pro relaxaci a zdraví

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Býváte často vyčerpaní, trpíte bolestmi hlavy či zad nebo vás v práci zaplavuje stres? Úporné bolesti i nejrůznější civilizační choroby, které vás ubíjí, mohou mít společné řešení. Je jím tzv. thajská masáž - starodávná technika, která má na lidský organismus doslova ozdravný vliv.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Thajské masáže pro relaxaci a zdraví | foto: ČTK

Co je to vlastně ta zázračná thajská masáž?

Léčebná akupresurní metoda známá pod pojmem thajská masáž k nám přišla sice relativně nedávno, nicméně v Thajsku se toto umění předávalo z generace na generaci po celá tisíciletí. Její počátky se datují do doby, kdy v Thajsku převládl budhismus, tedy do období před cca 2 500 lety, a původně pochází z Indie. Jedná se o vyvíjení tlaku na akupresurní body, které je spojeno s prací na energetických drahách a nenásilným protažením celého těla. Její teoretické základy se opírají o nauku o neviditelných čárách energie, jenž naším tělem procházejí. 

Při uvolňování zad i končetin masérka kombinuje tlakové a tahové techniky, přičemž používá jak dlaně a prsty, tak lokty, předloktí, kolena či chodidla. Na klienta aplikuje z velké míry prvky z jógy, ten však sám jednotlivé polohy aktivně umět nemusí, proto se tomuto typu masáže přezdívá také „aplikovaná hatha jóga“, nebo úsměvněji „jóga pro líné“.

Přírodní léčebná metoda

Tradiční asijský přístup k léčbě neduhů funguje na trochu jiném principu, než jsme zvyklí, a jeho celostní metody mají obvykle komplexní pozitivní vliv na lidský organismus, včetně naší psychiky. Také thajská masáž působí kladně na celé naše tělo. Přirozeně zabírá na pohybový systém, unavené svaly a bolesti zad či končetin, ale dovede vás také zbavit migrén, ulevit od stresu a odbourat únavový syndrom. Úleva nastane i při psychosomatických obtížích.

Podíváme-li se pak pod drobnohledem na další přínosy pro náš organismus, zjistíme, že thajská masáž dále podporuje krevní cirkulaci, zvyšuje pohyblivost kloubů, posiluje nervový systém i činnost vnitřních orgánů, pomáhá nám pěstovat flexibilitu a napravovat poškozené tkáně. Zatímco při běžných masážích se vám sice na chvíli uleví, ale potíže se brzy vrátí, thajská masáž má na lidské tělo blahodárný vliv v dlouhodobém měřítku a postupně zajistí harmonický soulad všech jeho částí. Účinky pocítíte prakticky okamžitě.

Z jakých masáží lze vybírat?

V prvé řadě je nutno zohlednit, jaký efekt od masáže očekáváte. Jde vám o napravující masáž, nebo si chcete pouze dopřát masáž relaxační? Její intenzitu je možné s personálem salonu předem konzultovat. Tradiční thajská masáž je suchá a vyškolený masér se při ní zaměřuje na protažení celého vašeho těla i zprůchodnění energetických drah od prstů na nohou až po temeno hlavy. Pokud ale máte rádi relax a aromatické oleje, můžete zvolit thajskou olejovou masáž, která klasické techniky kombinuje s prvky z indické ajurvédy. 

Jedná se o mírnější formou masáže, při níž se dostanou ke slovu akupresura, třecí hmaty, a především příjemné aromatické oleje zvolené klientovi přímo na tělo. Obsahují vždy takové účinné látky, které vám nejlépe pomohou od vašich konkrétních potíží a současně podpoří celkovou regeneraci organismu. 

Kdo chce vyzkoušet něco trochu jiného, je zde ještě například masáž lávovými kameny, která se výtečně osvědčila zejména v odblokování zatuhlých svalů. Lávové kameny se zahřejí na 50-60 °C a postupně se přikládají na energetická centra našeho těla, čímž dojde k jejich uvolnění, odstranění bloků a rozproudění energie.

Co byste měli vědět před první návštěvou?

Pro správný průběh masáže přijďte ve volném, pohodlném oblečení, případně ji absolvujte ve spodním prádle. Před jejím započetím s masérkami proberte všechny důležité informace o vašem zdravotním stavu, samozřejmě včetně problému, kvůli němuž jste jejich pomoc vyhledali. 

Rezervujte si ve svém harmonogramu 1-2 hodiny, aby měla metoda kýžený efekt, jelikož některé úkony bude třeba opakovat. Pokud se však rozhodnete pouze po kratší masáž pouze určité části těla, např. šíje nebo chodidel, i ta vám k uvolnění daných svalů pomůže. Nezapomeňte také, že není vhodné s masáží začít, pokud jste právě obědvali. Masáž probíhá na pohodlném lůžku a je určena pro všechny věkové kategorie.

Komplexní zážitek

Pokud si chcete tento příjemný zážitek vyzkoušet na vlastní kůži, vypravte se do profesionálního salonu LANNA K, jehož pobočky se nacházejí v Praze na Vinohradech, na Bělehradské a na Palmovce. Čeká na vás autentické thajské prostředí s příjemným profesionálním personálem, který si zakládá na individuálním přístupu ke každému klientovi. 

Kromě uvedených typů masáží si tu můžete třeba nechat udělat thajský peeling a celou řadu dalších procedur. Mezi ně patří dokonce i masáž pro těhotné, což potvrzuje to, že masáže Praha jsou vhodné skutečně pro každého.


Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Daylong opět nezklamal

Daylong opět nezklamal!

Loni jsem byla na dovolené u moře. Přípravy zahrnovaly také úvahy o přípravku sluneční ochrany. Chtěla jsem být na...

Radujeme se ze slunce

Radujeme se ze slunce

Chystáte se se svou ratolestí s přicházejícím pěkným počasím trávit konečně víc času venku? Sluníčko prospívá naší...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Najdete na iDNES.cz