Špičková fotokniha, aneb jak nenaletět? Poznáte kvalitní produkt?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Toužíte po fotoknize, která by byla krásnou památkou i za několik let? Pak je zapotřebí zvolit takového výrobce, který nabízí poctivou šitou vazbu, které se časem nerozpadne. Fotokniha vám tak bude dělat radost i po generace a nemusíte se bát v ní často listovat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Špičková fotokniha, aneb jak nenaletět? Poznáte kvalitní produkt? | foto: HEADBOX

Na trhu foto dárků je mnoho výrobců poskytujících zaručeně ty nejlepší fotoknihy na trhu. Z pohledu tiskových technologií je kvalita poměrně standardizována. Jinými slovy, kvalitu fotografií nejvíce ovlivňuje dobrý snímek samotného zákazníka. Kdo si barevností není jist, tak špičkové programy na tvorbu fotoknih obsahují funkce pro automatickou korekci barevnosti optimalizovanou na dobrý výsledek v tisku. Jen ji musí zákazník využít – aplikovat ji u těch fotografií, kde se mu rozdíl před a po úpravě zdá lepší.

V oblasti dalšího zpracování po tisku je již situace zpracování různorodá. Setkáváme se tak s různými způsoby zhotovení fotoknih, od spirálové vazby, lepené vazby v měkkých deskách, až po různé varianty „pevné vazby“ nebo vazby v „tvrdých deskách“.

Porovnali jste si ale někdy vazbu takovéto fotoknihy „s tvrdými deskami“ s obdobnou knižní produkcí? To, že má kniha tvrdé desky, ještě neznamená, že je to taková kniha, na kterou jste zvyklí z knihkupectví. Jak tedy vybírat?

Fotokniha v tvrdých deskách. Aneb, taky vám už vypadávají listy?

Člověk odmala užívá knihy, tudíž je jeho představa knihy v tvrdých deskách naprosto jasná a zažitá. Většina výrobců fotoknih ale používá jednoduchou fintu, kdy vloží blok vytištěných stran zhotovených nejlevnější lepenou, tzv. „brožovanou“ vazbou, do tvrdých desek. Ano, toto vypadá zcela přesně jak běžná kniha, na kterou je člověk odmala zvyklý. Jenže překvapení nastane až časem.

Špičková fotokniha, aneb jak nenaletět? Poznáte kvalitní produkt?

Kniha se o poznání hůř rozevírá – lepená vazba má velmi tuhý hřbet. A po čase dochází k destrukci vazby s postupným vypadáváním listů. Jednoduše proto, že list je držen v lepidle jen za svou tloušťku materiálu. Takže projde-li třeba takováto „svatební“ fotokniha kolečkem babiček, tetiček a kamarádů, obvykle se majiteli vrátí v lehce salátovém vydání.

TIGRIS fotoknihy: Poctivá pevná, ŠITÁ fotokniha v tvrdých deskách

Je dobře, když je deklarováno dopředu, že vyráběná fotokniha je nejenom v tvrdých deskách, ale je poctivě šitá. Není tedy sestavena z jednotlivých listů jako „brožovaná“ lepená vazba, ale ze složek prošitých dvojlistů, které již z knihy vypadávat nemůžou.

Šitá knižní vazba má vysokou životnost – ve fotoknize si můžou listovat klidně ještě další generace. Výrobce poctivé šité fotoknihy poznáte snadno. Tato výroba je poměrně technologicky náročná, takže jejím zvládnutí se výrobce na internetových stránkách určitě rád pochlubí.

Přitom cenově je šitá fotokniha srovnatelná s knihou „jen s tvrdými deskami“. Takže při výběru fotoknihy s tvrdými deskami nenaleťte a zajímejte se!

V čem fotoknihu sestavit?

Dnes existují dva způsoby, jak fotoknihu vytvořit. První, tzv. OFFLINE způsob, předpokládá, že si zákazník stáhne do svého počítače příslušný software daného výrobce a zde fotoknihu vytvoří. Následně provede odeslání výsledného souboru výrobci.

Jak toto v reálu probíhá? (Přiznejme si, že jsou to většinou ženy, co si k této činnosti navečer po žehlení prádla zasednou.) Uživatel je vázán na konkrétní počítač, kde je software stažen a kde má fotografie. Takže si musí najít čas a k danému úkolu se postavit „čelem“. Na konkrétním a jediném počítači...

Druhým přístupem tvorby je modernější ONLINE fotokniha, postavená zcela na internetu. Zde zákazník nestahuje ani neinstaluje žádný software. Naopak ONLINE řešení zákazníka vyzve k vložení fotografií tzv. do něj, na webu. A následně pak vytvoří fotoknihu podobně jako v OFFLINE řešení.

Špičková fotokniha, aneb jak nenaletět? Poznáte kvalitní produkt?

Hlavní výhodou je, že online fotoknihu můžete dělat kdykoliv, odkudkoliv. Z domu, z práce, od přátel na návštěvě, či přímo z dovolené... Vše máte na internetu a o svou práci nepřijdete, i když by vám počítač ukradli. A zdroj vkládání může být také různý: počítač, tablet, Facebook, Instagram, atd.

Výhoda je pak zcela jasná, nejste vázáni na místo – internet je všude. Ani na zařízení – tvoříte na jakémkoliv PC nebo tabletu, který je po ruce, přímo v prohlížeči. Nejste vázáni na čas, kdy se k jednomu danému PC se staženým offline software a obrázky dostanete. Tedy většinou navečer, po onom žehlení. Online řešení vám dává nebývalou svobodu tvorby.

Navíc vás takto může na projektu pracovat více, odkudkoliv na světě, pokud sdílíte své přihlášení na tvorbu své fotoknihy přátelům.

Urychlete si práci s využitím předpřipravených, profesionálních designů!

Na stránkách TIGRIS fotoknihy naleznete sady špičkových designů pro každou příležitost: svatby, dovolené, výlety, narozeniny... Nebo i speciálky pro hasiče, stavebníky (náš dům), či zážitkové fotoknihy ze ZOO, lázní, jeskyní a jiných turistických zajímavostí. Využití připravených designů je nejjednodušší způsob tvorby fotoknihy, kdy snadno umístíte jen své fotografie.

A každou šablonu – pokud chcete, můžete sami dále snadno modifikovat.

Špičková fotokniha, aneb jak nenaletět? Poznáte kvalitní produkt?.

A jiné originální fotodárky?

Tvorba fotoknihy zabere dost času. Co dělat když je fotek i času na přípravu málo? Hledáte neotřelý, příjemný a vtipný dárek (pro dospělé)?

Moudrá poučka říká, že nejlepším dárkem je dobrá kniha. Jsou knihy napínavé, poučné, veselé... Kterou knihu dotyčnému vybrat? A co když obdarovaný vlastně ani moc knihy nečte? Má smysl proto o knize vůbec uvažovat? A znáte LeciveKnihy.cz?

Léčivé knihy léčí jen a pouze humorem, nikoliv obsahem. Jejich domovskou „knihovnu“ najdete také na stránkách TIGRIS fotoknihy.

Špičková fotokniha, aneb jak nenaletět? Poznáte kvalitní produkt?

Léčivé knihy totiž obsahují zvláštní druh poutavého čtení, pravou „valašskou medicínu“. Výhradně ze značkové produkce R. Jelínek. Knihy můžete mít v různém provedení vtipných titulů, kterých je na webu několik. Jmenujme například Bio kuchařku, Diář zahradníka, Jak přežít narozeniny (30, 40, 50, snadno změníte i na jinou číslovku...). Nebo dosud nevydaný román Boženy Němcové – Dědeček. Také si můžete kterýkoliv titul upravit sami, stejně jako fotoknihu. Stačí vložit vlastní text, jednu nebo pár fotek a originální dárek je na světě.

K dispozici jsou dvě velikosti obsahu Léčivé knihy – 0,2 l a větší 0,7 l. Tato větší sada obsahuje i krásné, ručně vyráběné štamprle z vizovické sklárny. A pozor, opravdu léčí jen humorem. Proto buďte při tvorbě kreativní!

A co třeba ještě online fotokalendář?

Ano, samozřejmě i kalendáře! I tento sezónní výrobek, nejvíce využívaný jako vánoční dárek lze zhotovit snadno online. K dispozici jsou formáty kalendářů jak na výšku tak na šířku, ale i v různém rozsahu stran. Samozřejmostí jsou opět pečlivě připravené grafické šablony pro jednoduchou tvorbu.

Špičková fotokniha, aneb jak nenaletět? Poznáte kvalitní produkt?

Nechybí i šablony pro aktivně žijící rodiny či jedince, s plánovacím kalendáriem! Tak mrkněte na stránky TIGRISfotoknihy.cz a najdete tam vše, co souvisí s krásnými a netradičními dárky.

Více informací najdete na www.TIGRISfotoknihy.cz.


Nejčtenější

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Uživatelé platebních karet Mastercard a mobilů Apple mohou od 19. února platit pomocí Apple Pay. K dispozici je...

Odvety českých klubů v Evropské lize! Vsaďte si a získejte 150 Kč

Odvety českých klubů v Evropské lize! Vsaďte si a získejte 150 Kč

Dnes jsou v Evropské lize na programu odvety českých zástupců. Plzeň jede do Záhřebu ve velmi nadějné pozici, když před...

Vertikální zahrady - kousek živé přírody v interiéru

Vertikální zahrady - kousek živé přírody v interiéru

Bydlíte a pracujete ve městě a chybí vám více zeleně? Není problém vše rychle napravit. Kus živé přírody v podobě...

Výměna oken v zimě? Nakupte teď, na jaře vám je namontují

Výměna oken v zimě? Nakupte teď, na jaře vám je namontují

Bylo vám letošní zimu chladno i doma? Pomůže vám výměna oken za kvalitní plastová nebo dřevěná eurookna. Pořiďte si...

Zájem o studium MBA setrvale roste, firmy vyžadují unikátní znalosti

Slavnostní promoce absolventů European Business School.

European Business School SE patří mezi prestižní poskytovatele profesního vzdělávání v ČR, zakončeného nejčastěji...

Další z rubriky

Jak dnešní způsoby seznamování ovlivnily sociální sítě?

Jak dnešní způsoby seznamování ovlivnily sociální sítě?

Podat si seznamovací inzerát do novin nebo časopisu a pak čekat, až někdo napíše? Nemyslitelné. Dnes stačí pár vět,...

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Trápí vás terén, do kterého se boří auta, chodci nebo cyklisti? Řešení nabízí štěrkové rohože Nidagravel, které jsou...

Dělejte časosběrné fotky dětí stylově – využijte milníkové kartičky

Dělejte časosběrné fotky dětí stylově – využijte milníkové kartičky

Ještě jste o nich neslyšeli? Tyto grafické kartičky umí posloužit jako dokonalá dekorace důležitých fotografií s naším...

Najdete na iDNES.cz