Problémy s učením? Takhle dětem můžete pomoci trénovat paměť

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
První měsíc tohoto školního roku už mají školáci za sebou. Někteří zvládají učení levou zadní, jiní s látkou spíše bojují. Kromě nepozornosti je na vině často paměť.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Problémy s učením? Takhle dětem můžete pomoci trénovat paměť | foto: ALBI Česká republika a.s.

Děti, které mají potíže s pamětí, si také hůře třídí informace a mají větší problémy jim porozumět. Naštěstí se paměť dá dobře trénovat. Jak na to?

Začněte co nejdřív

Že ještě nemáte děti školou povinné? Tím lépe! Na trénink paměti není nikdy moc brzo a jednoduché hry jako pexeso jsou na paměť naprosto skvělé a zvládnou je i nejmenší - často lépe než my dospělí. Pokud už vaše dítko klasické pexeso nebaví, vyzkoušejte sofistikovanější varianty, kde se nehledají jen dva totožné obrázky, ale dvojice, které spolu tematicky souvisí. Na trhu je několik variant na různá témata pro děti už od 3 let a některá jsou dokonce i v angličtině.

TIP: Chytrá pexesa ze vzdělávací edice Kvído od Albi, cena v prodejnách Albi: 149 Kč

Podporujte „proč?“

I když nekonečné otázky „proč“ a „jak“ mohou být časem otravné, neodbývejte děti s odpověďmi. Oceňte jejich zvědavost a povídejte si o tématu více do hloubky. Porozumění a kontext pomáhá dětem lépe si věci zapamatovat, zároveň tím dítě trénuje kritické myšlení.

Vymýšlejte říkanky

Náš mozek si lépe pamatuje vzorce a hudbu, nebojte se proto využít rýmy a melodie jako pomůcku k uložení témat do paměti. Vždyť i abecedu se děti v hodinách angličtiny učí pomocí písničky, tak proč to nezkusit u vyjmenovaných slov nebo třeba u nákupního seznamu? Je to navíc daleko větší zábava!

Nechte děti, ať vás učí

Když se dítko vrátí ze školy, vyptávejte se, co se naučilo, a předstírejte, že jsou pro vás tyto informace nové. Nechte ho, aby látku, kterou se ten den naučilo, vysvětlilo vám. Ujistíte se tak, že ve škole dává pozor a že látce rozumí. Opakování vlastními slovy pomůže dítěti uložit informace v mozku a možná, že i vy se skutečně naučíte něco nového. :)

Hrajte si

Nejlepší je učit se jen tak mimoděk, aniž by si toho děti všimly. To stejné platí i pro trénování paměti. Na trhu je celá řada her vyvinutých ve spolupráci se speciálními pedagogy a dětskými psychology a některé z nich jsou zaměřené právě na paměť. Třeba ve hře Závod barev si děti musí zapamatovat, jakou barvou je vybarvena která část obrázku na kartě. Poté kartu otočí na totožný černobílý obrázek a ten musí podle paměti vybarvit. Za správné barvy získají body. Tyto hry jsou často tak zábavné, že si je oblíbí celá rodina (a že na trénink paměti nikdy není pozdě)!

TIP: Závod barev ze vzdělávací edice Kvído od Albi (vhodné pro děti od 5 let), cena v prodejnách Albi: 349 Kč

Se skvělou pamětí se nerodíme, tato dovednost se zlepšuje s tím, jak ji používáme a trénujeme. Procvičovat paměť je tedy extrémně důležité, zvlášť pro školáky, chceme-li, aby je školy bavila a netrápili se. Existuje spousta jednoduchých způsobů, jak s dětmi trénovat paměť. Vyzkoušejte je a nebudete litovat - dětem se zlepší známky a učení je bude víc bavit!

  • Nejčtenější

O2 na výročí sametové revoluce rozezvoní všechny budky

Operátor O2 v rámci projektu Svoboda není samozřejmost rozezvoní všechny telefonní budky. Veřejné automaty postupně...

Vyzkoušejte si vysněnou pergolu pomocí aplikace ve vašem telefonu

Jaká pergola se bude ve vašem exteriéru nejlépe vyjímat? V minulosti platilo, že dokud vám pergola nebude stát na...

Nošovické SUV Hyundai Tucson v zimní limitované edici IceBreaker

Vlajková loď značky Hyundai, populární model Tucson, se stále těší velkému zájmu zákazníků. Rodinné SUV z Nošovic u...

Úklid a údržba podlahy před Vánocemi

Přehled mopů, čističů a prostředků pro kvalitní čištění a údržbu podlah.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

TV s technologií NanoCell posouvají domácí zábavu na další úroveň

Díky umělé inteligenci starající se o maximální kvalitu obrazu a zvuku, podpoře zvukového formátu Dolby Atmos,...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

  • Další z rubriky

Zlaté prstýnky budou úžasnými partnery pro společnou cestu životem

V posledních letech se stává velkým trendem návrat k tradicím. A co je tradičnějšího než zlatý kroužek na prstu? Od dob...

Atopický ekzém trápí dvě děti z deseti

Atopická dermatitida, nazývaná také jako atopický ekzém, je chronické recidivující a zánětlivé onemocnění kůže, které...

Ketogenní dieta? Ano nebo ne?

Mnoho z nás čas od času bojuje s nějakým kilem navíc. V létě chceme shodit do plavek, po Vánocích zase kila nabraná z...

Jak vyřešit zápach v pračce?

Vytahujete z pračky vyprané prádlo a těšíte se na příjemnou vůni čerstvě vypraného oblečení. Místo toho se z něj line...

Najdete na iDNES.cz