Přežijte svátky ve zdraví: 5+1 osvědčených tipů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Resty v práci, předvánoční úklid a samozřejmě nákupy a večírky… Snažíte se před koncem roku dohnat vše, co jste odkládali, a na plnění mimopracovních povinností občas padne i nějaký den dovolené? Poradíme vám, jak konec roku zvládnout ve zdraví.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Přežijte svátky ve zdraví: 5+1 osvědčených tipů | foto: Angelini Pharma

1.Držte se v teple

Práce, čekání na autobus na zastávce, přebíhání z parkoviště do obchodního centra… Kolikrát za den vystřídáte prostředí o různých teplotách? Otužování je sice prospěšně, ale vyběhnout na oběd jen ve svetru nebo se naopak potit v autě v bundě (protože „za chvíli vystupuju“) nejsou správnou cestou.

Věnujte čas výběru oblečení a obuvi s ohledem na váš denní program. A pokud vyrážíte sportovat, volte kvalitní funkční materiály. Základem jsou tři termovrstvy – sací, izolační a ochranná.

2.Neztrácejte hlavu a nervy

Pamatujte, že i „milé povinnosti“ jako večírek nebo příprava dětí na besídku přináší určitý stres. Společně s únavou a zimním počasím tak na vaši imunitu čeká opravdu zatěžkávací zkouška.

Rada zní: nesnažte se stihnout všechno. Dárky vyberte přes internet a do vánočních příprav zapojte i zbytek rodiny. Pamatujte také na správný přísun vitaminů i minerálů.

3.Raději potichu

Přetížili jste svoje hlasivky nebo chraptíte v důsledku onemocnění? Odpusťte si zpěv vánočních koled a nalaďte se místo toho na tichou notu. Podrážděný „krk“ průběžně svlažujte a pokud vás v něm už trápí zánět, sáhněte raději po lécích, které nejen uleví od bolesti, ale zároveň bojují i proti příčině zánětu.

4.Doplňujte tekutiny

V chladném počasí netrpíme pocitem žízně tak často jako v létě. Tekutiny ale potřebujeme stále, hlídejte si proto pitný režim. Hodí se zázvorový nebo bylinný čaj, který vás nejen prohřeje, ale může být dobrou pomocí při nachlazení. Bylinky byste ale měli střídat a vždy si ověřit, zda jsou právě ve vašem zdravotním stavu vhodnou volbou.

5.Alkohol s rozmyslem

Cítíte, že na vás něco leze, ale nechce se vám odmítat pozvání na vánoční večírky? Nespoléhejte na to, že bacila vyženete domácí pálenkou. Vysoký obsah alkoholu vysušuje sliznici, která je pak naopak náchylnější k dalšímu poškození, sáhněte raději po přípravcích, které jsou na záněty v krku opravdu určené.

Pokud vyrazíte na drink na vánoční trhy, pamatujte, že alkohol sice dodává pocit tepla, ale ve skutečnosti jste po něm náchylnější k prochladnutí, takže se držte tipu č. 1.

Přežijte svátky ve zdraví: 5+1 osvědčených tipů

6.Pro všechny případy…

Někdy se při nejlepší vůli nedá ohlídat všechno, navíc známe pověstné Murphyho zákony. Pro všechny případy si ještě před svátky doplňte domácí lékárničku, ať nemusíte hledat non-stop lékárnu nebo hned spěchat na pohotovost:

  • Mějte náplasti na drobná poranění i obinadlo na kotník zvrtnutý na namrzlém chodníku.
  • Nepostradatelný je zejména v zimě pomocník na záněty v krku.
  • Hodí se „pastilky na hlas“, které díky vitaminu C podpoří správnou funkci imunity a s propolisem vytvoří ochrannou vrstvu na sliznici.
  • Rychleji do akce se z chřipky i nachlazení můžete dostat díky osvědčené kombinaci s paracetamolem a fenylefrinem.
Přežijte svátky ve zdraví: 5+1 osvědčených tipů

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Další z rubriky

Lehké a rychlé silvestrovské pohoštění

Lehké a rychlé silvestrovské pohoštění

Každoročně vymýšlíte vánoční pohoštění tak, abyste své hosty ohromili a překvapili něčím novým? Trendem je sahat po...

Přežijte svátky ve zdraví: 5+1 osvědčených tipů

Přežijte svátky ve zdraví: 5+1 osvědčených tipů

Resty v práci, předvánoční úklid a samozřejmě nákupy a večírky… Snažíte se před koncem roku dohnat vše, co jste...

Přivýdělek k důchodu: Až 25 000 Kč měsíčně

Přivýdělek k důchodu: Až 25 000 Kč měsíčně

Zajímavá odměna, méně pracovních hodin, žádné dojíždění. Nebojte se v důchodu začít s novou prací a zjistěte, jaké to...

Najdete na iDNES.cz