Podporujte vývoj děťátka zábavnými hrami

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Hraní není jen aktivita, která děťátko zabaví – je především důležité pro vývoj. Podpořte správný vývoj dítěte, aby se zároveň královsky bavilo a smálo na celé kolo. Máme pro vás několik hracích tipů, vyberte si podle věku vašeho dítěte.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podporujte vývoj děťátka zábavnými hrami. | foto: Fisher-Price

Začínáme pasením koníčků

Základní hrou pro malá miminka je tzv. pasení koníčků, při kterém se pokládají na bříška. Posilují tak své svaly, nacvičují držení hlavičky a trénují na přetáčení se ze zad na bříško. Pást koníčky by děťátka měla na tvrdé podložce, která jim umožní se zapřít. Zvláště ze začátku ale může miminko protestovat a plakat, proto svého miláčka motivujte. Ukazuje mu hračku, hlaďte ho, zkuste ho rozesmát, zkrátka pokuste se mu toto zprvu náročné cvičení co nejvíce zpříjemnit.

Jak si poradit, když se děťátku na bříšku nelíbí?

Aby bylo pro děťátko pasení koníčků zajímavé, snažte se upoutat jeho pozornost. Jak na to? Barevnou hračkou chrastěte před hlavičkou svého miminka. Uvidíte, že mu zvědavost nedá a bude se snažit podívat, co to má maminka za zajímavý předmět.

n

Barevná zvířátka budou děti bavit i později, až zvládnou nejen pasení koníčků. Posílí si s nimi koordinaci zraku a pohybu rukou a až zjistí, že při zatřesení vydávají zvuky, objeví souvislost mezi příčinou a následkem.

Posilujete jemnou motoriku

Děti v raném batolecím věku nedokážou hned propojit to, co vidí, s tím, co dělají ručičkami. Jemná motorika potřebuje pro svůj vývoj čas a samozřejmě také procvičování. K tomu se hodí speciální hračky, které propojují zábavnou aktivitu s cílem, kterého má dítě svou snahou dosáhnout.

Stavění věže je prospěšné a zábavné.

Stavění věže je prospěšné a zábavné.

Vývoj dětí v batolecím věku podporují například barevné věže z několika dílů. Když malý stavitel řeší, jak je na sebe poskládat, rozvíjí koordinaci zraku a rukou i schopnost řešit problémy.

Některé věže mají i něco navíc, třeba roztomilého medvídka, kterého lze poslat vnitřkem věže dolů, a svíticího kamaráda spouštějícího zvukové a světelné efekty. A to už je spousta zábavy s jednou hračkou, že?

Hrajte si se svým drobkem, ukažte mu, co má dělat. Pak ho nechte, ať si hračku prozkoumá, a mějte trpělivost, když se ze začátku nedaří, vždyť chybami se člověk učí. A nezapomeňte na pochvalu.

V jednoduchosti je síla

Existují hračky, které se na první pohled zdají jednoduché, ale poskytují rozmanité možnosti, jak si s nimi hrát a zároveň podněcovat různé oblasti dětského vývoje. Kroužky na tyči jsou zábavnou hračkou i přínosnou učební pomůckou.

n

První aktivitou, ke které se tyto kroužky skvěle hodí, je procvičování spolupráce obou očí u opravdu malých miminek. Položte své zlatíčko na záda, vezměte do rukou některý z kroužků a pohybujte mu s ním ve zhruba dvaceticentimetrové vzdálenosti nad obličejem. Veselá barva upoutá pozornost a pohyb stimuluje zrakové vnímání.

Brzy se děťátko začne po kroužku natahovat, a tak bude procvičovat hrubou i jemnou motoriku. Uvnitř červeného kroužku se navíc nachází barevné kuličky, které chrastěním upoutávají další smysl – sluch. Malý objevitel sám pochopí a zapamatuje si, že legrační zvuk kroužek vydává, když ho uchopí do ruky a zatřese s ním.

Poslechněte si, proč je důležité posilovat koordinaci

Další tipy, jak si hrát s batolátky

  • Vyzkoušejte říkadla, do kterých dítě aktivně zapojte (tleskáním, pohyby ručiček apod.). Na internetu nebo na cvičení pro maminky s dětmi se jich naučíte spoustu. Mezi nejznámější patří asi Paci,paci, pacičky…
  • Čtěte společně dětské knížky. Lehněte si na záda, miminko položte vedle sebe a knížku rozevřete nad vámi, ať do ní oba vidíte. Popisujte obrázky, říkejte, jaké zvuky dělají zvířátka apod.

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Tajné erotické fantazie žen se stále častěji stávají skutečností na platformách nezávazného seznamování. Dámy zde mohou...

Další z rubriky

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

S tatínky si děti užijí spoustu legrace.

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození druhého syna skončil v zaměstnání, aby se mu...

Jste to co pijete

Jste to co pijete

Lidské tělo tvoří ze tří čtvrtin voda, tuto informaci do sebe nasává každý žák základní školy. Víme ale přesně, CO je...

Přežijte svátky ve zdraví: 5+1 osvědčených tipů

Přežijte svátky ve zdraví: 5+1 osvědčených tipů

Resty v práci, předvánoční úklid a samozřejmě nákupy a večírky… Snažíte se před koncem roku dohnat vše, co jste...

Najdete na iDNES.cz