Od kdy existuje česká značka Marila? Co ji pojí s herečkami?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V roce 1929 se narodily takové dámy, jakými byly Andrey Hepburnová a Grace Kelly nebo herečka Květa Fialová. V Praze přišla na svět značka Marila, s níž je spojena tradiční česká dobrá káva a všední i sváteční sladké pečivo, které si všichni pamatujeme nejen z dětství.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Od kdy existuje česká značka Marila? Co ji pojí s herečkami? | foto: MOKATE Czech s.r.o.

Káva Standard, kterou s takovou láskou připravovaly již naše babičky a prababičky, zůstává v Česku stále velmi oblíbenou zrnkovou kávou a symbolem kvality. Metoda její výroby vychází z dob Rakouska-Uherska a jejich nejlepších kavárenských tradic. Původní vybavení však nahradil nový stroj, který hlavní technolog ve votické Marile hrdě nazývá Mercedesem mezi kávovými pražičkami. Praží se zde i nové, prémiové značky a používají se kvalitní zrna, hlavně arabika.

Průlomová dekáda

Dobrá káva se od porevoluční doby již nevyrábí v Praze, ale v nedalekých Voticích. Takže kromě devíti dekád od svého vzniku česká značka Marila oslaví třicet let na nové adrese, a navíc deset let od spojení s firmou Mokate Czech.

Tento stále rostoucí producent teplých nápojů a pečiva koupil Marilu v roce 2009. Tradiční výrobce tehdy zaostával, nutně potřeboval investice a silného partnera, který by mu pomohl zvládnout krizi a vstoupit na zahraniční trhy.

To vše se povedlo. Českou kávu Marila si dopřejete dnes nejen v Evropě, ale také na asijském kontinentu a naposledy mohli tuto kávu a tradiční sladké pečivo k ní například ochutnat návštěvníci potravinářských veletrhů v Jižní Americe.

Od kdy existuje česká značka Marila? Co ji pojí s herečkami?

Nejen turek, ale i nejlepší arabika

Český milovník turka nedá na kávu Standard dopustit. Výrobce však již před několika léty zacílil i na další segment trhu – prémiových zrnkových káv. 

Například Crema Delicado se vyrábí jen z kvalitnější arabiky. Marila Crema Intenso z brazilských zrn arabiky s malou příměsí robusty. Marila dnes vyrábí i kávy v bio kvalitě.

„Nová zařízení nám pomohla zvýšit výrobu kvalitní české kávy, ale i sladkého pečiva, uspokojit po nich poptávku a zkrátit čekací dobu na naše výrobky. Po úspěšné modernizaci závodu letos uvádíme do provozu další, již čtvrtou linku na oblíbené oplatky. Tento rok bude průlomový i pro pražení české kávy ve Voticích. V segmentu teplých nápojů uvedeme na trh další novinky,“ doplňuje hlavní pražič votické Marily.

Velmi drobně mletá jakostní káva z Votic se začíná přidávat do kávových mixů Mokate 3v1 Strong. Instantnímu kávovému nápoji tak dodá nezaměnitelnou chuť čerstvě pražené kávy.

Od Standardky po stovky výrobků

Když Mokate Czech vstoupilo do Votic, pražila se tam pouze Standardka a pekly sušenky a piškoty. Po dekádě rozsáhlých investic dnes závod vyrábí zhruba 200 indexů kávy a pečiva. Zákazníky nejen v Česku, ale i ve světě, dovede přesvědčit tradiční českou kvalitou a poctivostí.

Modernizace výrobního závodu Marila, která doposud přišla na desítky milionů korun, pro Mokate Czech nekončí. Vznikne tam i firemní obchod a showroom, v němž zákazníci budou moci pozorovat proces pražení kávy.


Nejčtenější

V Praze může vzniknout unikátní projekt od Evy Jiřičné. Podívejte se

V Praze může vzniknout unikátní projekt od Evy Jiřičné. Podívejte se

Eva Jiřičná zvítězila ve velké mezinárodní architektonické soutěži na komplex budov po dosluhující telekomunikační věži...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

O čtvrt milionu náklaďáků méně – díky betonárnám v centru Prahy

Lodní doprava

Denně do Prahy po silnicích proudí plno stavebního materiálu. Těžké náklaďáky zhoršují již tak přeplněnou pražskou...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou se poběží výjimečně v neděli

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou se poběží výjimečně v neděli

Kvalifikační seriál na 129. Velkou pardubickou steeplechase pokračuje druhým dílem. „Červená“ kvalifikace je na pořadu...

Další z rubriky

Buďte hrdí na to, co nosíte

Společnost Pleas a.s. je předním výrobcem kvalitního spodního prádla

Společnost Pleas a.s. je předním českým výrobcem vysoce kvalitního spodního a nočního prádla.

Jantar – svědek starých časů

Jantar – svědek starých časů

Povídá se, že v jantaru je zakletý čas. Jedná se totiž o fosilizovanou pryskyřici, někdy řazenou mezi minerály, jindy...

Čtyři tipy pro nejsnadnější a nejúčinnější praní

Čtyři tipy pro nejsnadnější a nejúčinnější praní

Máloco přivolá tak příjemnou náladu jako pocit z čerstvě vypraného, voňavého a měkkého prádla. Zatímco dříve praní...

Najdete na iDNES.cz