Obujte se do toho! Vyrazte za zážitkem ze svého 1. běžeckého závodu

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nazujte běžecké boty a rozběhněte se. Pro radost z pohybu. Pro zážitky. Pro lepší formu i postavu. Nebo třeba proto, abyste si užila svůj první závod – adidas Běh pro ženy. Poradíme vám, jak se toto léto rozběhnout tak, abyste už nikdy nepřestala.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Obujte se do toho! Doběhněte si pro zážitek ze svého 1. běžeckého závodu | foto: adidas ČR s.r.o.

Můžete běhat kvůli lepší postavě. Kvůli duševnímu detoxu. Kvůli setkávání s přáteli. Nebo kvůli přípravě na svůj první závod. Důležité je zkrátka začít.

Obáváte se prvních běžeckých kroků? Přidejte se k nějaké tréninkové skupině, která vás bude motivovat a podporovat na cestě za vaším cílem. Navíc získáte nové přátelé, díky nimž se budete na trénink těšit, i když se vám zrovna nebude chtít běhat. V Praze se můžete zdarma připojit například k adidas Runners Prague, kteří pořádají také speciální tréninky pro ženy a začátečníky.

Běh pro ženy

„Speciálně pro ženy organizujeme každé úterý trénink nazvaný Girls Only Run. Holkám se při něm věnují profesionální trenéři, kteří jim pomáhají s prvními běžeckými kroky, ale i s přípravou na první závody. Nikdo se nemusí bát přijít, jsme tu i pro úplné začátečnice,“ říká Adéla Blahovcová, kapitánka adidas Runners Prague.

Adidas Runners

Připravte se na svůj den

Tréninky Girls Only Run aktuálně směřují ke dni D, který mají běžkyně po celém Česku vyznačený v diářích s datem 7. září, kdy se koná adidas Běh pro ženy. Úžasný pětikilometrový závod je součástí populárního seriálu RunCzech. Na co se při něm můžete těšit? Na nádhernou trať v centru Prahy se startem a cílem na náměstí Republiky, na úžasnou atmosféru a podporu od tisícovek fanoušků stojících podél trati. Nezapomenutelný bude moment, kdy budete dobíhat do cíle za potlesku diváků, s úsměvem na rtech a často také ve stínu historických budov, které obarví do oranžova zapadající slunce. To je výjimečný zážitek!

Adidas Runners

Pro začátečnice je adidas Běh pro ženy skvělým vstupem do závodního světa. Pětikilometrovou vzdálenost lze totiž absolvovat i bez dlouhodobé přípravy. „Časový limit je navíc velice tolerantní, a tak je možná i kombinace běhu a chůze. Pokud se ale chcete připravit opravdu kvalitně, doporučujeme naše Girls Only Run tréninky kombinovat s jógou či funkčními tréninky, které v kalendáři adidas Runners Prague také máme. I ty jsou samozřejmě pro účastníky zdarma,“ dodává Adéla Blahovcová s tím, že přihlásit se na tréninky je velmi jednoduché: stačí si stáhnout mobilní aplikaci Runtastic, připojit se v ní ke komunitě adidas Runners Prague a následně se přihlašovat na její události. Bližší informace naleznete ve Facebook skupině adidas Runners Prague.

Speciální tréninky pro ženy připravil také RunCzech. Hledejte je v událostech na Facebooku pod názvem Women’s Running Crew. Poslední takový trénink se uskuteční 27. srpna. Zúčastní se ho mimo jiné i moderátorka a modelka Lucie Křížková. Nachystáno pro vás bude i občerstvení, a tak neváhejte a přijďte vyladit formu.

Běh pro ženy

Nejlepší boty na běhání ve městě

Zážitek ze závodu podpoří i správné boty. Vyberte si takové, které vás poženou vpřed a poskytnou vám maximální komfort. „Hobby běžkyním bych z novinek na trhu doporučila adidas UltraBOOST 19. Na jejich vývoji se podíleli městští běžci z Berlína, New Yorku či Tokia, takže jsou uzpůsobené běhu v ulicích a mají přesně takové parametry, jaké budete potřebovat. Dají vám podporu i stabilitu a dovedou vás do cíle,“ radí Adéla. „Zkušenější běžkyně pak samozřejmě budou volit nějaké rychlé tempové nebo závodní boty,“ dodává.

UltraBOOST

I pro zkušenější běžkyně totiž může být pětikilometrová vzdálenost velkou výzvou. Jen málo běžců si uvědomuje, že trénink na rychlou pětku může být daleko náročnější i bolestivější než příprava na pomalý půlmaraton.

Z přípravy na svůj první závod i z prvního proběhnutí cílem si pak odnesete víc než jen cílovou medaili. Zůstanou vám zážitky, radost z běhu a přátelé, se kterými si budete potkávat na trénincích i dál.

  • Nejčtenější

Sledujte aukční událost roku umění v Mánesu

V pražské výstavní síni Mánes se dne 20. října 2019 od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá...

HANÁK INTERIOR CONCEPT

Dokonale sladěný interiér od jediného výrobce díky HANÁK INTERIOR CONCEPT. Výroba veškerého nábytku v interiéru...

Nakupujte s nEKOnečným sáčkem. Budoucnost máme ve svých rukou

Při nákupu ovoce, zeleniny spotřebuje zákazník několik mikrotenových sáčků, které po prvním použití většinou vyhodí....

5 věcí, které potřebujete pro úspěšný rozjezd startupu

Startup můžete řídit i doma z obýváku. Máte dobrý nápad, začínáte s podnikáním a přemýšlíte, jaké nástroje, technologie...

Investice do zlata? Ideální řešení před finanční krizí

Z aktuálního stavu ekonomiky je patrné, že se brzy dočkáme další hospodářské krize. Momentálně nedokážeme předpovědět,...

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

Už pět let plní magazín Rodina přání dětem

Podobný projekt, ovšem určený dospělým, vyzkoušela i banka UniCredit. Sešlo se jí 6000 přání. „Potěšilo nás, jak jsou...

Jitka Boho pomáhá nemocným dětem. I vy můžete

V České republice stále více dětí trpí respiračními onemocněními. Děti musí být častěji hospitalizované v léčebnách, ve...

Největší aligátor v ČR míří do Lysé nad Labem na výstavu Exotika

Konec října bude na výstavišti v Lysé nad Labem už podvanácté patřit všem milovníkům exotiky. Přijeďte se podívat i vy...

Současné vyšetřovací a léčebné možnosti v reprodukční imunologii

Reprodukční imunologie prodělává v posledních letech neuvěřitelný rozmach. Již dnes máme v rukou řadu diagnostických...

Najdete na iDNES.cz