Ona

Doporučujeme

Naučte se francouzsky díky televizi

Naučte se francouzsky díky televizi | foto: ČTK

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Naučte se francouzsky díky televizi

Učení se cizího jazyka nemusí nutně znamenat biflování slovíček a složitých gramatických konstrukcí. Cizímu jazyku se můžete snadno naučit při sledování toho, co vás baví.

Filmy a seriály představují formu odpočinku pro většinu Čechů a ke zdokonalení se v cizích jazycích pak stačí jen přepnout z češtiny na původní znění. Díky obrazové stránce pochopíte zajímavý děj velmi snadno a nenásilnou formou se naučíte nová slovíčka i slovní obraty. Výhodou vstřebávání cizího jazyka během sledování televizních pořadů je, že si snadněji osvojíte často používané slangové výrazy, zkráceniny, a především se přirozenou cestou setkáte i s nedokonalou výslovností cizího jazyka, která je v reálném světě častá.

Nejlepší metodou, jak s novým cizím jazykem začít, je sledování již známých filmů a seriálů. Zkušenější studenti si mohou pustit sci-fi nebo detektivku. Pro opravdové fajnšmekry jsou potom konverzační snímky, filmy či záznamy divadelních představení v dobovém jazyce či různých dialektech. Pro všechny, kdo se chtějí naučit romantickou francouzštinu, nabízí filmy, seriály a mnoho dalšího frankofonní televizní stanice TV5MONDE; všechny vysílané pořady jsou navíc opatřené francouzskými a anglickými titulky pro snazší porozumění začátečníků. Kromě již zmíněných filmů a seriálů najdete v programu této stanice také pořady věnované francouzské kultuře, módě a cestování. Gurmáni jistě uvítají kuchařské pořady, díky nimž si můžete doma uvařit francouzské delikatesy a ještě se během toho francouzsky učit. TV5MONDE nabízí také různorodé dokumenty o historických osobnostech a událostech či soutěžní a hudební pořady. V živých přenosech můžete na TV5MONDE zhlédnout ragbyové zápasy.

Naučte se francouzsky díky televizi

Pro všechny, kdo to s francouzštinou myslí opravdu vážně, je na internetových stánkách stanice TV5MONDE k dispozici rubrika Učit se (apprendre), která je plná výukových videí, hudebních klipů, cvičení a kvízů vhodných pro všechny znalostní úrovně. Dále na ní najdete také videa vysvětlující různé gramatické jevy.

Říká se, že co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš, a o znalosti cizích jazyků to platí dvojnásob. Malé děti jsou zvyklé učit se podle toho, co vidí a slyší kolem sebe. Vše, co slyší, také rády opakují. Pokud tedy chcete, aby si vaše ratolest osvojila nějaký cizí jazyk už v útlém věku, nalaďte si na televizi zahraniční programy. Většina dětí si ráno umí televizi pustit sama a u animovaných pohádek je jim jedno, jestli jsou v češtině nebo třeba francouzštině, protože díky obrázkům je velmi rychle pochopí. Dětské pořady vysílá v dopoledních časech i frankofonní televizní stanice TV5MONDE.

Stanici TV5MONDE si můžete naladit pomocí parabolické antény a je také součástí nabídky běžných kabelových operátorů. Vybrané pořady je navíc možné zdarma sledovat na internetových stránkách TV5MONDE+ https://www.tv5mondeplus.com/

Naučte se francouzsky díky televizi