Lázně Teplice nad Bečvou otevírají již 466. lázeňskou sezónu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jedny z nejstarších moravských lázní, Lázně Teplice nad Bečvou, slavnostně zahájí svou již 466. lázeňskou sezónu, a to v sobotu 11. května 2019.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Lázně Teplice nad Bečvou otevírají již 466. lázeňskou sezónu | foto: Lázně Teplice nad Bečvou

Najdete je v Olomouckém kraji na území měst Hranice a Teplice nad Bečvou. První kamenné lázně zde vybudoval majitel hranického panství Jan Kropáč z Nevědomí v roce 1553. Přímo pod lázeňskými budovami se totiž nacházejí skalní pukliny, navazující na rozsáhlý jeskynní systém. Právě tam vyvěrá ona zázračná léčivá voda, silně obohacená minerály a oxidem uhličitým – teplická kyselka.

Unikající bublinky oxidu uhličitého můžete dokonce pozorovat, jak stoupají ze dna řeky Bečvy, tekoucí v bezprostřední blízkosti lázní. Tento přírodní léčivý zdroj se zde využívá hlavně k léčbě kardiovaskulárních chorob, pohybového aparátu, nervového systému a také u onkologických pacientů.

Lázně Teplice nad Bečvou otevírají již 466. lázeňskou sezónu

Tato silně mineralizovaná uhličitá voda získávaná z Kropáčova a Jurikova pramene patří mezi nejkvalitnější svého druhu. Cenné je její uplatnění při vodoléčbě či v suchém plynovém bazénu, neboť je prokázáno, že vysoký podíl oxidu uhličitého přispívá ke snižování krevního tlaku. Lázeňská péče pomáhá obnovit síly nejen dospělým, ale i dětem a dospívajícím. Léčili se zde slavné osobnosti jako například hudební skladatelé Leoš Janáček, Vítězslav Novák, básníci Petr Bezruč, Jiří Mahen nebo prezident Antonín Zápotocký.

Součástí lázeňského areálu je také Odborný léčebný ústav, který je prvním zařízením svého druhu v celé České republice, kde je poskytována časná kardiorehabilitační péče. Areál Lázní Teplice
nad Bečvou je tvořen šesti lázeňskými domy (Bečva, Slovenka, Praha, Janáček, Moravan, Radost), které jsou rozesety v nádherném lesoparku, a přímo zve k procházkám. Celková ubytovací kapacita lázní je
395 pokojů s 625 lůžky. Kromě pojišťovnou hrazených pobytů nabízí i širokou škálu služeb  pro samoplátce, kteří si mohou vybrat z pestré nabídky léčebných a relaxačních pobytů, jednotlivých procedur i zvýhodněných balíčků.

„Pro návštěvníky slavnostního otevírání 466. lázeňské sezóny je již tradičně připraven bohatý kulturní program pro děti i dospělé. Můžete se těšit na vystoupení nejrůznějších kapel, mažoretky či řemeslné trhy. Po celý den se budete moci svézt autovláčkem na okružní trase z areálu lázní
do historického centra Hranic nebo využít kyvadlové dopravy z Hranic do areálu lázní zdarma.

„Těmito oslavami chceme připomenout zejména tradici lázní a význam našeho přírodního léčivého zdroje – teplické kyselky,“uvádí Bohdana Opočenská, výkonná ředitelka Lázní Teplice nad Bečvou.

PROGRAM oslav:

Oslavy otevírání 466. lázeňské sezóny v Teplicích nad Bečvou se uskuteční vsobotu 11. května 2019 od 10.00 do 19.00 hodin v areálu lázní. Připraven je bohatý kulturně-společenský program pro děti i dospělé. Návštěvníci se mohou těšit na řemeslné trhy, stánky s občerstvením, vystoupení mažoretek, ukázku Agility – sportu se psy podobného koňskému parkuru a mnoho dalšího.

Na děti čeká skákací hrad, kolotoče, malování na obličej a pro ty nejmenší je připraveno představení s Pepínem Prckem. Pro milovníky dobré hudby jsou nachystána vystoupení kapel Klapeto Morava, KC Band, LH Western, November 2nd, Gentlemen´s club, Filip Zangi & PURPUR a zpěváka Sebastiana.

V tento den proběhne také soutěž o hodnotné ceny, kde hlavní výhrou bude wellness pobyt v lázních. Na okružní trase z areálu lázní do historického centra Hranic bude jezdit po celý den autovláček a posílená kyvadlová doprava, která bude zdarma.

Více se dozvíte na: www.ltnb.cz.


Nejčtenější

V Praze může vzniknout unikátní projekt od Evy Jiřičné. Podívejte se

V Praze může vzniknout unikátní projekt od Evy Jiřičné. Podívejte se

Eva Jiřičná zvítězila ve velké mezinárodní architektonické soutěži na komplex budov po dosluhující telekomunikační věži...

O čtvrt milionu náklaďáků méně – díky betonárnám v centru Prahy

Lodní doprava

Denně do Prahy po silnicích proudí plno stavebního materiálu. Těžké náklaďáky zhoršují již tak přeplněnou pražskou...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou se poběží výjimečně v neděli

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou se poběží výjimečně v neděli

Kvalifikační seriál na 129. Velkou pardubickou steeplechase pokračuje druhým dílem. „Červená“ kvalifikace je na pořadu...

Technics OTTAVA™ S SC-C50: špičkový bezdrátový audiosystém

Technics OTTAVA™ S SC-C50: špičkový bezdrátový audiosystém

Hledáte elegantní řešení, jak kvalitně ozvučit obývací pokoj nebo jakoukoli jinou místnost vaší domácnosti? Bezdrátový...

Další z rubriky

Daylong vám odpoví na 3 krátké otázky

Daylong Vám odpoví na 3 krátké otázky

Je to již 25 let co nás Daylong chrání proti slunečnímu záření. Umíte si vybrat ten správný?

Radujeme se ze slunce

Radujeme se ze slunce

Chystáte se se svou ratolestí s přicházejícím pěkným počasím trávit konečně víc času venku? Sluníčko prospívá naší...

Má aviváž vonět?

Má aviváž vonět?

Kdo by neměl rád, když si obleče čistě vyprané a po aviváži voňavé prádlo. Co to ale znamená pro naše zdraví?

Najdete na iDNES.cz