Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

  0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kytice 100 růží provází výjimečné okamžiky, jakými jsou kulaté narozeniny, výročí, žádosti o ruku nebo vyjádření lásky. Co kytice 100 růží skutečně vyjadřuje a proč se stala tolik oblíbeným dárkem?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek | foto: Florea.cz

Symbolika sta růží má velmi půvabný význam. Stovka růží vypráví o veliké lásce a skutečném obdivu. Nehovoří však jen o lásce romantické, ale i o té k rodině nebo přátelům. Podle křesťanské tradice je počet sto velmi uklidňující, protože završuje a uzavírá určité události a činy.

Sto růží, ale sudý počet květin v kytici

Sto růží je sudý počet. Jak se na to dívá květinová etiketa? Ze starých křesťanských tradic pochází pověra, že sudý počet květin patří ke smutečním příležitostem. Říká se, že je to proto, že jedna květina náležela zesnulému a druhá Bohu. Je to asi tak stejná pověra, jako věřit, že černé kočky přinášejí smůlu. Proto bývá zvykem pro radostné události vybírat lichý počet květin.

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Na druhou stranu, v zemích mimo střední Evropu na pověru se sudým počtem květů v kytici nevěří. Právě naopak. Dostat dvě růže symbolizuje velkou lásku dvou, jedna růže za každého v zamilované dvojici. Když muž daruje kytici dvanácti růží, je to vždy z velké lásky, za každý měsíc prožitý v zamilovanosti náleží jedna růže.

Co vše můžete kyticí 100 růží vyjádřit

Nejen barva a druh mají svůj význam v řeči květin, takzvané květomluvě, ale i počet růží má své konkrétní poselství. Stovka růží vyjadřuje nekonečnou oddanost a obdiv, proto si muži oblíbili darovat kytice 100 růží k významným příležitostem ve vztahu, k jakým patří třeba výročí. Stovku rudých růží dostávají ženy z romantických nebo i vášnivých důvodů. A stovka bílých růží se hodí k zásadnímu životnímu okamžiku, jakým je žádost o ruku. V online květinářství Florea.cz najdete i speciálně barvené duhové růže a také modré, které vypadají uvázané v kytici 100 růží velmi nápaditě a jsou navíc velmi fotogenické.

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

K těm vůbec nejoblíbenějším příležitostem, kdy darovat kytici 100 růží, patří narozeniny, obzvlášť ty kulaté. Tady potom barva růží nehraje roli, darující může popustit uzdu fantazii a inspirovat se především tím, co má oslavenkyně ráda.

Stonásobná křehká krása

Darování kytice 100 růží je opravdu velké a nádherné gesto. Kolikrát za život se ženě v životě poštěstí držet tak ohromný pugét úchvatných růží? Obvykle se v obdarované odehraje celá škála pozitivních emocí, nechybí slzičky dojetí, upřímné a opravdové překvapení a nefalšovaná radost.

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Muži si někdy neuvědomují, co ta kytice pro ženu znamená. Stejně to za chvíli uvadne, nic to neumí,“ řekl pro Florea.cz mistr etikety Ladislav Špaček a dodal: „Ale je to taková ta křehká krása, kterou ženy obdivují.“


Nejčtenější

Nejpodivnější kryptoměny

Co jsou vlastně ty kryptoměny?

Jaké znáte vedle bitcoinu další kryptoměny? Pojďme se podívat na ty nejpodivnější, které skutečně kolují virtuálním...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

3 otázky pro Facebook Libru

3 otázky pro Facebook Libru

V červnu letošního roku Facebook oznámil, že zahajuje vývoj své kryptoměny Libra. Podle této sociální sítě je cílem...

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží provází výjimečné okamžiky, jakými jsou kulaté narozeniny, výročí, žádosti o ruku nebo vyjádření lásky....

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Je vám líto, že květy z překrásné kytice dříve či později podlehnou zkáze? Co takhle vyzkoušet jednoduché techniky...

Další z rubriky

Projekt Silná a krásná pomůže ženám

Projekt Silná a krásná pomůže ženám

Celkem 133 950 Kč přinesl druhý ročník projektu Silná a krásná. Částka je určená na výrobu paruk na míru z pravých...

Letní scéna Harfa pod širým nebem je v plném proudu

Letní scéna Harfa pod širým nebem je v plném proudu

Nenechte si ujít představení pod nebem plným hvězd! Letní scéna Harfa na střeše Galerie Harfa probíhá až do 1. září. V...

Igelitka k obědu? Zatočte s plasty ve vašem těle

Igelitka k obědu? Zatočte s plasty ve vašem těle

Možná znáte okřídlený vtip o paní, která se v obchodě ptá: „Můžu dostat tu rybu v igelitce?“. A prodavač jí odpoví: „Tu...

Najdete na iDNES.cz