Krásné tělo po porodu? Pomůže vám estetická medicína

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Těšíte se na mateřství, ale současně ve vás hlodá otázka, jak bude vypadat vaše tělo po porodu? Jste šťastnou maminkou, ale po kojení nezůstaly vaše křivky atraktivní? Inu, pokud je chcete zpět, je tu na pomoc estetická medicína.

Krásné tělo po porodu? Pomůže vám estetická medicína | foto: Perfect Clinic

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

„Těhotenství, porod a kojení s sebou nesou samozřejmě tělesné změny. Novopečené maminky nejčastěji trápí uvolněná kůže na břiše a rozestup břišních svalů, který může za to, že je vaše bříško vyklenuté. Ať děláte, co děláte, žádné cvičení nezabírá? Máte pravdu, ani nemůže – kůže nejde „vycvičit“, není to sval, a rozestoupené svaly k sobě cvičením nespojíte,“ upozorňuje MUDr. Petra Moravcová z Perfect Clinic.

Krásné tělo po porodu? Pomůže vám estetická medicína
Krásné tělo po porodu? Pomůže vám estetická medicína

A prsa? To je samostatná kapitola. Mohou být po ukončení kojení zbytnělá a svou vahou nevzhledně poklesat, ale může nastat i pravý opak, kdy mléčná žláza atrofuje a i z malého poprsí se stává uvolněné, prázdné „cosi“.

Co na to estetická medicína?

Estetická medicína plastická chirurgie, která nabízí řešení, jak ženským partiím navrátit ztracenou krásu a ženě samé třeba i vytoužený sexappeal. Jen to nepůjde hned. „Chirurgické úpravy těla je totiž vhodné provádět až ve chvíli, kdy již neplánujete další těhotenství. Jednak proto, aby se výsledek operace udržel a nebyl dalším těhotenstvím a kojením zmařen, ale také proto, aby, je-li řešením modelace pokleslých prsou, nemuselo dojít k nucenému omezení touhy potomka kojit,“ vysvětluje plastická chiruržka Moravcová.

Krásné tělo po porodu? Pomůže vám estetická medicína
Krásné tělo po porodu? Pomůže vám estetická medicína

Jaká jsou řešení?

V případě poklesu prsou, kdy jste spokojená s jejich velikostí, je ideální podstoupit modelaci. Jedná se o zákrok, při kterém se prs pozvedne a upraví do esteticky žádaného tvaru. Ženy, které tuto operaci podstoupily, uvádějí, že bolestivost takového zákroku je velmi malá a efekt vynikající.

U „prázdných“ prsou je možné jejich objem doplnit vložením silikonových implantátů. A pokud vás obtěžuje naopak velké poprsí, lze prsa zmenšit a domodelovat. Na prsou zůstává po pouhé augmentaci, čili zvětšení prsou, jen velmi tenká jizvička v podprsní rýze, po modelaci pak stejně nenápadná jizva nejčastěji ve tvaru kotvy v podprsní rýze a spodní části prsu.

Krásné tělo po porodu? Pomůže vám estetická medicína

„V případě bříška se provádí tzv. abdominoplastika, při které se odstraní kožní přebytky a sešijí různou měrou rozestoupené břišní svaly. Zákrok se v případě nahromaděných tukových polštářků kombinuje s liposukcí,“ doplňuje svoji 

kolegyni šéf Perfect Clinic, MUDr. Roman Kufa.

Variantou abdominoplastiky je tzv. miniabdominoplastika, která se provádí pouze v oblasti pod pupkem. Zbytkové strie, které se mnohdy též objevují na kůži, jež byla intenzivně napínána, pak lze ošetřit například pomocí laseru.

Pro krásné tělo po porodu cena (ne)rozhoduje

Fotogalerie

Jste zvyklá vybírat v obchodech podle ceny a reagujete na slevy? Jistě – nezaplatit přehnaně moc je důležité. Ale v případě estetické medicíny je to trochu jinak. Zdraví a zdárný výsledek operace jsou důležitější než výhra v licitaci o cenu. Naše rada zní: srovnejte si ceny u jednotlivých klinik a nezapomeňte si zjistit, co všechno cena zahrnuje, ať potom zbytečně nedoplácíte.


Nemusíte vybírat to nejdražší, ale podezřele nízká cena by vás měla zarazit. Vždyť operace je technicky i provozně velmi náročná záležitost, a pokud má klinika nápadně nízké ceny, je zřejmé, že musela na něčem ušetřit. A to může být nebezpečné. Tedy – na peníze myslete, ale radíme, až v druhé řadě :-).

Více informací, jak na krásné tělo po porodu, najdete na www.perfectclinic.cz.


Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Jste to co pijete

Jste to co pijete

Lidské tělo tvoří ze tří čtvrtin voda, tuto informaci do sebe nasává každý žák základní školy. Víme ale přesně, CO je...

Laserová sezóna je v plném proudu. Co vše nám umí lasery vylepšit?

Laserová sezóna je v plném proudu! Co vše nám umí lasery vylepšit?

O rozšířených pórech se říká, že jsou novodobými vráskami, povadlé kontury často zbytečně čekají, než dozrají na...

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

S tatínky si děti užijí spoustu legrace.

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození druhého syna skončil v zaměstnání, aby se mu...

Najdete na iDNES.cz