Jste to co pijete

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Lidské tělo tvoří ze tří čtvrtin voda, tuto informaci do sebe nasává každý žák základní školy. Víme ale přesně, CO je vlastně ta voda, kterou denně pijeme?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jste to co pijete | foto: Aquanord s.r.o.,

Že nejde o čisté H2O či vodu destilovanou, to je nám všem konzumentům vody v nejrozmanitějších podobách nápojů studených i horkých, alko či nealko, polévek, omáček a nekonečné řady jiných tekutin jistě jasné. Možná tušíme, že se v našich sklenicích, varných konvicích a hrncích ocitá tekutina plná dalších substancí a příměsí. Bohužel jimi nejsou jen koření či instantní bujón. Některé přísady pronikly do vody již v podzemí, než vyvěrala na povrch. Jsou to nejrůznější minerály, kovy, plyny, rezidua pesticidů, herbicidů a další uvolněné prvky či sloučeniny. Povrchové vody navíc putovaly po zemském povrchu při své cestě k zásobárnám pitné vody. Do nich si s sebou přinesly nejrůznější zbytky zemědělských hnojiv v podobě dusičnanů a fosforu. Do nekrytých přehradních nádrží pak ještě nakapalo něco chemických přísad při dnes již tak vzácných deštích.

A to nemluvíme o vodách ze soukromých studní – analýza těchto chemických koktejlů by byla jistě zajímavá. Voda z vlastních studní putuje na každodenní zálivku záhonů, do napajedel domácích zvířat i k přímé konzumaci lidmi, často bez jakékoli úpravy. Vlastně – nejsou na tom tyto nekontrolované vodní zdroje nakonec lépe? Vždyť v zájmu desinfekce se ve vodárnách do pitné vody před vstupem do vodovodních řadů přidává chlor.

Pohlédneme-li do obyčejné, nově zakoupené varné konvice po několika dnech používání, už nás ani nepřekvapí množství usazenin na jejích stěnách a sítku. Že je potřeba ji vyvařit octovou vodou, aby se nános uvolnil, považujeme za samozřejmé. Stejně tak samozřejmě vhazujeme jednou za čas další agresivní čisticí prostředky do pračky a myčky – a zapneme přístroj naprázdno. Není to nijak laciné, je to neekologické, ale přece si drahou elektroniku nenecháme zničit vodním kamenem, že? A když je ta voda tak tvrdá, změkčíme jednoduše příští dávku praní lžičkou sody.

Napadlo vás někdy pohlédnout stejným způsobem do vlastního těla? Co nám asi ta voda, jejíž kvalita se viditelně projevuje „jen“ zatvrdlou usazeninou, provádí s našimi vnitřnostmi? Jaké změny vyvolává a jaké procesy, mnohdy nezvratné, spouští v tělech našich dětí, v tělech nastávajících maminek? Jste si jisti, že když omezíte pitný režim na vodu balenou, nebudete absorbovat nežádoucí látky inhalací při mytí nádobí, sprchování, při koupání? Vlastní tělo, až doslouží, nemůžeme vyhodit jako varnou konvici a jít si koupit nové.

Mechanická filtrace vylepší vodu v domácnosti

Informovanost je základ. V zájmu zdraví každého z nás lze vřele doporučit nechat si provést profesionální rozbor vody. Až budete držet ve svých rukou černý na bílém přehled o tom, jak kvalitní vodu odebíráte, budete zároveň držet ve svých rukou i rozhodnutí o tom, jaké provedete další kroky. Třeba stačí instalovat mechanickou filtraci. Možná se rozhodnete přistoupit ke komplexnímu odstranění tvrdosti vody, tedy jejímu změkčení. Snad uznáte, že desinfekce vody z vaší studny bude nevyhnutelná. A třeba vás zaskočí nadlimitní množství dusičnanů – ano, i k jejich eliminaci už dnes existují technologie.

Rozbor vody a poradenství

Rozborem vody a poradenstvím v oblasti změkčování, desinfekce a odstraňování nežádoucích látek ve vodě, stejně jako širokou škálou dalších služeb, souvisejících s úpravou pitné vody pro domácnosti i velké provozy, se zabývá firma Aquanord s.r.o., jejíž pobočky jsou v Brně a Olomouci. Není důvod otálet. Čas utíká jako voda. Rádi vám pomohou.


Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Má aviváž vonět?

Má aviváž vonět?

Kdo by neměl rád, když si obleče čistě vyprané a po aviváži voňavé prádlo. Co to ale znamená pro naše zdraví?

Čtyři tipy pro nejsnadnější a nejúčinnější praní

Čtyři tipy pro nejsnadnější a nejúčinnější praní

Máloco přivolá tak příjemnou náladu jako pocit z čerstvě vypraného, voňavého a měkkého prádla. Zatímco dříve praní...

Nepodceňujte význam vůní v životě

Nepodceňujte význam vůní v životě.

Málokdo si uvědomuje, jak zásadní roli v životě hrají vůně. Jejich role je přitom takřka nenahraditelná. Ať už v roli...

Najdete na iDNES.cz