Jaké potřebujete bydlení, pokud vyznáváte aktivní životní styl?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V době vyspělých technologií je více než kdy jindy důležité ve volném čase žít aktivně a věnovat se pohybu. Jak lze bydlení přizpůsobit právě aktivnímu životnímu stylu?

Jak na bydlení pro aktivní životní styl | foto: Modřanský Háj

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ať už jde o jednotlivce, pár nebo vícečlennou rodinu, jejich aktivní životní styl se promítne do vybavení a uspořádání celého bydlení. Mají vyznavači aktivního životního stylu společné některé specifické požadavky? Určitě ano. Ať už se jedná o potřebu skladovacích prostor pro úschovu kola, vybavení na zimní sporty či golfového vozíku, nebo požadavek lokality v blízkosti sportovišť.

Menší byt vs. aktivní životní styl

Většina aktivní populace nemá možnost dopřát své sportovní výbavě příliš prostoru. Jak ji tedy co nejefektivněji uskladnit i v malém bytě? Konkrétně u bytů je nespornou výhodou vlastní sklep. V rámci interiérových řešení bytu samotného se při zařizování domácnosti vyplatí myslet na možnost úložných prostor pod sedací soupravou či postelemi nebo pořízení vestavěných skříní na míru, kam lze bez problémů sportovní náčiní uložit. 

Pokud je součástí dispozic bytu, poslouží skvěle také komora: stačí do ní pořídit kvalitní háčky, které se navrtají do zdí do požadovaných výšek a další úložný prostor pro zavěšení kola, lyží, tenisových raket a dalšího vybavení je k dispozici.

Jak na bydlení pro aktivní životní styl

Domácí fitness – zbytečný luxus?

V současné době není výjimkou mít menší privátní fitness centrum přímo v rámci vlastního bydlení, ať už jde o solitérní stroj s vybavením či speciálně zařízenou samostatnou místnost. Ke zřízení takového prostoru poskytují lepší zázemí rodinné domy, pro domácí tělocvičnu lze skvěle využít jejich atypické místnosti, například podkroví nebo pokoje se zkosenými stěnami. 

V bytě naopak mohou být velké cvičící přístroje ošidné a často působí spíše jako rušivý element. Platí však, že jakkoli velký prostor lze aktivnímu životnímu stylu přizpůsobit: hrazda nad dveřními rámy nebo oka pro uchycení gymnastických kruhů na stropě v kombinaci se skladnými činkami a dalším menším vybavením rozhodně estetický vjem z bytu nepoškodí. 

Příjemným zpestřením domácích pohybových aktivit jsou za příznivého počasí i venkovní fitness hřiště, kterých každoročně ve veřejném prostranství přibývá.

Ideální lokalita pro aktivní bydlení

Pokud bydlení právě vybíráte a aktivní životní styl vám není cizí, zaměřte se nejen na dispozice bytu nebo domu – ale i na vybavenost lokalit, o kterých uvažujete. V Praze poskytuje výjimečně dobré zázemí všem milovníkům sportu i outdoorových aktivit rezidenční komplex Modřanský Háj. Nachází se v Modřanech-Cholupicích poblíž chráněné krajinné oblasti Modřanská rokle. Přímo ní vede i běžkařská stopa, běžci mohou objevovat trailové a lesní trasy, které ukrývá. 

Cyklisté a in-line bruslaři pak ocení těsnou blízkost populární cyklostezky A2 v délce 31 kilometrů vedoucí po pravém břehu Vltavy severojižním směrem přes Prahu s dále navazujícími cyklotrasami č. 7 (sever, směr Kralupy nad Vltavou) a č. 8100 (jižní směr na Vrané nad Vltavou). Nedaleko Modřanského Háje se nachází i volnočasové areály se zázemím pro sporty jako badminton, beachvolejbal, florbal, fotbal, tenis či veslování, které společně s projížďkou lodí nebo na paddleboardu nabízí blízká řeka Vltava.

Nabídka Modřanského Háje, za jehož výstavbou stojí přední developer Avestus Real Estate, zahrnuje byty a rodinné domy různých dispozic i samostatné parcely s kompletní infrastrukturou, které poskytují dostatek prostoru pro realizaci všech snů o bydlení vyznavačů aktivního životního stylu.

Více informací a kompletní nabídku jednotek najdete na www.modranskyhaj.cz


Nejčtenější

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Cena Finparády za první českou multibankovní aplikaci Banky CREDITAS

Aplikace Richee: Hlavní přehled, Zadání platby, Založení účtu z aplikace

Portál Finparáda.cz na konci ledna oznámil výsledky soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, a to v 11...

Další z rubriky

Lyžařská výbava: Zimní popelky s královským posláním

Lyžařská výbava: Zimní popelky s královským posláním

Kvalitní lyžařská bunda a kalhoty jsou základ vybavení na lyže, ale stejnou péči je třeba věnovat i rukavicím, helmě či...

Laserová sezóna je v plném proudu. Co vše nám umí lasery vylepšit?

Laserová sezóna je v plném proudu! Co vše nám umí lasery vylepšit?

O rozšířených pórech se říká, že jsou novodobými vráskami, povadlé kontury často zbytečně čekají, než dozrají na...

Sportujte #LikeAGirl

Bára Votíková

Polovina dívek skončí se sportem s příchodem puberty – kampaň Always #LikeAGirl je podporuje, aby se sportu nemusely...

Najdete na iDNES.cz