Jak dnešní způsoby seznamování ovlivnily sociální sítě?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Podat si seznamovací inzerát do novin nebo časopisu a pak čekat, až někdo napíše? Nemyslitelné. Dnes stačí pár vět, kliknete a odpověď přijde za pár minut. Nejenže je to rychlé, ale oslovíte i mnohem víc lidí. I to je výhoda internetu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak dnešní způsoby seznamování ovlivnily sociální sítě? | foto: AdobeStock

Díky sociálním sítím je dnes všechno rychlejší, nakoupíte, prohlédnete si slevové akce, napíšete si pár slov s přáteli z druhého konce světa a možná poznáte někoho zajímavého – je to vážně snadné! S nástupem sociálních sítí v posledním desetiletí došlo k dalšímu velkému boomu, primát nese v tomto ohledu hlavně Facebook.

Jak dnešní způsoby seznamování ovlivnily sociální sítě?

Stačí jen chvilka a toho druhého brzy poznáte

Sociální sítě jsou v jistém smyslu vlastně takové seznamky zdarma . Existují tu různé skupiny, na kterých můžete najít nové kontakty. Sejít se s někým novým, mít radost ze života, navštívit hudební koncert, tomu se vážně meze nekladou. Partnera si hledáme o polední pauze, ale klidně také po večerech, a to mnohdy na síti, která znamená svět. Do baru nebo na diskotéku chodit jistě nemusíme, zvláště pokud nejde tak docela o náš šálek kávy. Prvních pár vzkazů po síti a teprve poté domluva na rande, když najdete společnou řeč, to je přece férové a věcné. Jaké jsou další výhody toho, že se rozhodnete začít s procesem seznamování právě přes internet?

  • Nesejde na roční době nebo na tom, zda je ráno či večer. Seznamovat se lze totiž kdykoliv!
  • Snadný princip seznamování, uživatelsky přehledné prostředí. Vše ovládnete za dvě minuty.
  • Partner přesně na míru. Jen uvedete základní informace a tzv. matching se už o vše postará.
  • Výborná možnost pro plaché nebo stydlivější, kontakt po síti se jim naváže mnohem snadněji.

Půjde to i bez rozpaků a červenání, stačí jen dát šanci internetu. A nezapomeňte, váš profil určitě nemusí vidět úplně každý. Existují i placené seznamky, jako jsou například Edarling nebo Be2. Právě tady váš profil neuvidí rozhodně každý, ale jen uživatel, který má reálný zájem o budoucí vážné seznámení. A o to tu přece jde především, že?

Sociální sítě napoví při seznamování celou řadu věcí

Pokud chcete o tom druhém zjistit něco víc, je tady Facebook – a to platí nejen při samotném procesu seznamování. Pár minut strávených nad profilem je povolená nápověda pro budoucí večeři v restauraci. Hned totiž víte, jaké má slečna vašeho srdce zájmy nebo jestli mladík, jehož jste si vyhlédla na seznamce, rád popíjí bílé víno a věnuje se cyklistice. Je dost dobře možné, že protějšek dělá něco podobného, zvědavost potlačí jen málokdo, když je tu podobná šance zjistit konečně něco víc. Nezapomeňte však, že Facebook rozlišuje několik druhů informací, veřejné, ty určené pro přátele a také ty, o nichž vědí jen vybraní lidé (případně pouze vy). Diskrétnost je přece také hodně důležitá věc!

Jak dnešní způsoby seznamování ovlivnily sociální sítě?

A samozřejmě to není jen o Facebooku, sociálních sítí, které skýtají možnosti zajímavého seznámení, může být určitě mnohem víc, stačí se jen rozhlížet. Baví vás focení selfie? Chcete poznávat nové lidi jednoduše, jedním kliknutím rozhodnout, jestli se dáte do řeči, nebo ne? V obou případech moderní sociální sítě nabízejí různé možnosti, a to nejen na mobilních telefonech s Android nebo iOS.

Řada mladých lidí se seznamuje už jen online

Zapnout počítač je v podstatě jednodušší než se jít někam bavit mezi lidi. Alespoň to tak platí u mnoha mladších ročníků, kteří považují podobnou možnost za bezpečnou a rychlou. Okamžitá formulace seznamovací fráze, bez koktání a červenání se. Počítač má doma nakonec prakticky každý, bez ohledu na věk nebo sociální postavení. Právě proto je podobné seznamování tak lákavé, zúčastní se ho totiž řada lidí – včetně těch, kteří by na něco podobného v reálu těžko sbírali odvahu.

Jak dnešní způsoby seznamování ovlivnily sociální sítě?

Jde o to usnadnit první krok a to umí nejen Facebook přímo na výbornou. Chcete, napíšete si, nechcete, stačí jediné tlačítko a už se nikdy neuvidíte, alespoň v online světě. Podle psychologů je to i proto, že existují značné tendence vytvářet povrchní vztahy, snad i proto, že internet trochu zkresluje. Pro někoho jde bezesporu o malý útěk z všední reality, která není příliš zábavná.


Nejčtenější

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

První z fotbalových vrcholů jara je tady! Viktoria Plzeň vs. Slavia Praha. Souboj prvních dvou klubů tabulky nabídne...

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma

Náš fotbal má dva zástupce ve vyřazovacích bojích Evropské ligy! Týmy Slavie a Plzně se utkají v 1. kole play-off s...

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Trápí vás terén, do kterého se boří auta, chodci nebo cyklisti? Řešení nabízí štěrkové rohože Nidagravel, které jsou...

Další z rubriky

Sportujte #LikeAGirl

Bára Votíková

Polovina dívek skončí se sportem s příchodem puberty – kampaň Always #LikeAGirl je podporuje, aby se sportu nemusely...

Jak dnešní způsoby seznamování ovlivnily sociální sítě?

Jak dnešní způsoby seznamování ovlivnily sociální sítě?

Podat si seznamovací inzerát do novin nebo časopisu a pak čekat, až někdo napíše? Nemyslitelné. Dnes stačí pár vět,...

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Najdete na iDNES.cz