Jak dnešní způsoby seznamování ovlivnily sociální sítě?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Podat si seznamovací inzerát do novin nebo časopisu a pak čekat, až někdo napíše? Nemyslitelné. Dnes stačí pár vět, kliknete a odpověď přijde za pár minut. Nejenže je to rychlé, ale oslovíte i mnohem víc lidí. I to je výhoda internetu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak dnešní způsoby seznamování ovlivnily sociální sítě? | foto: AdobeStock

Díky sociálním sítím je dnes všechno rychlejší, nakoupíte, prohlédnete si slevové akce, napíšete si pár slov s přáteli z druhého konce světa a možná poznáte někoho zajímavého – je to vážně snadné! S nástupem sociálních sítí v posledním desetiletí došlo k dalšímu velkému boomu, primát nese v tomto ohledu hlavně Facebook.

Jak dnešní způsoby seznamování ovlivnily sociální sítě?

Stačí jen chvilka a toho druhého brzy poznáte

Sociální sítě jsou v jistém smyslu vlastně takové seznamky zdarma . Existují tu různé skupiny, na kterých můžete najít nové kontakty. Sejít se s někým novým, mít radost ze života, navštívit hudební koncert, tomu se vážně meze nekladou. Partnera si hledáme o polední pauze, ale klidně také po večerech, a to mnohdy na síti, která znamená svět. Do baru nebo na diskotéku chodit jistě nemusíme, zvláště pokud nejde tak docela o náš šálek kávy. Prvních pár vzkazů po síti a teprve poté domluva na rande, když najdete společnou řeč, to je přece férové a věcné. Jaké jsou další výhody toho, že se rozhodnete začít s procesem seznamování právě přes internet?

  • Nesejde na roční době nebo na tom, zda je ráno či večer. Seznamovat se lze totiž kdykoliv!
  • Snadný princip seznamování, uživatelsky přehledné prostředí. Vše ovládnete za dvě minuty.
  • Partner přesně na míru. Jen uvedete základní informace a tzv. matching se už o vše postará.
  • Výborná možnost pro plaché nebo stydlivější, kontakt po síti se jim naváže mnohem snadněji.

Půjde to i bez rozpaků a červenání, stačí jen dát šanci internetu. A nezapomeňte, váš profil určitě nemusí vidět úplně každý. Existují i placené seznamky, jako jsou například Edarling nebo Be2. Právě tady váš profil neuvidí rozhodně každý, ale jen uživatel, který má reálný zájem o budoucí vážné seznámení. A o to tu přece jde především, že?

Sociální sítě napoví při seznamování celou řadu věcí

Pokud chcete o tom druhém zjistit něco víc, je tady Facebook – a to platí nejen při samotném procesu seznamování. Pár minut strávených nad profilem je povolená nápověda pro budoucí večeři v restauraci. Hned totiž víte, jaké má slečna vašeho srdce zájmy nebo jestli mladík, jehož jste si vyhlédla na seznamce, rád popíjí bílé víno a věnuje se cyklistice. Je dost dobře možné, že protějšek dělá něco podobného, zvědavost potlačí jen málokdo, když je tu podobná šance zjistit konečně něco víc. Nezapomeňte však, že Facebook rozlišuje několik druhů informací, veřejné, ty určené pro přátele a také ty, o nichž vědí jen vybraní lidé (případně pouze vy). Diskrétnost je přece také hodně důležitá věc!

Jak dnešní způsoby seznamování ovlivnily sociální sítě?

A samozřejmě to není jen o Facebooku, sociálních sítí, které skýtají možnosti zajímavého seznámení, může být určitě mnohem víc, stačí se jen rozhlížet. Baví vás focení selfie? Chcete poznávat nové lidi jednoduše, jedním kliknutím rozhodnout, jestli se dáte do řeči, nebo ne? V obou případech moderní sociální sítě nabízejí různé možnosti, a to nejen na mobilních telefonech s Android nebo iOS.

Řada mladých lidí se seznamuje už jen online

Zapnout počítač je v podstatě jednodušší než se jít někam bavit mezi lidi. Alespoň to tak platí u mnoha mladších ročníků, kteří považují podobnou možnost za bezpečnou a rychlou. Okamžitá formulace seznamovací fráze, bez koktání a červenání se. Počítač má doma nakonec prakticky každý, bez ohledu na věk nebo sociální postavení. Právě proto je podobné seznamování tak lákavé, zúčastní se ho totiž řada lidí – včetně těch, kteří by na něco podobného v reálu těžko sbírali odvahu.

Jak dnešní způsoby seznamování ovlivnily sociální sítě?

Jde o to usnadnit první krok a to umí nejen Facebook přímo na výbornou. Chcete, napíšete si, nechcete, stačí jediné tlačítko a už se nikdy neuvidíte, alespoň v online světě. Podle psychologů je to i proto, že existují značné tendence vytvářet povrchní vztahy, snad i proto, že internet trochu zkresluje. Pro někoho jde bezesporu o malý útěk z všední reality, která není příliš zábavná.


Nejčtenější

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků? Jde to!

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků?

Poplatky za příjem televizního vysílání přes satelit zdražují, taková zpráva zastihla diváky už po několikáté za...

Zrzavý, Šíma, Procházka - aukční událost sezóny v Mánesu

Hlava – Zrzavý

V pražské výstavní síni Mánes se 28. dubna od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá lídr...

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: Až 127 500 korun na nový kotel

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: až 127 500 korun na nový kotel

Vytápíte dům starým uhelným kotlem? Za tři roky začne platit zákaz starých kotlů na tuhá paliva a čeká vás investice do...

Vyražte na Volkswagen Maraton Praha a získejte běžeckou bundu adidas

Vyražte na maraton a získejte běžeckou bundu

Volkswagen Maraton Praha slaví 25 let, dárek ale dostanou běžci, a to v podobě kvalitní adidas bundy. Ta bude všem...

Finále Tipsport extraligy je tady! Vsaďte si a sledujte bitvu o Masarykův pohár živě na TV Tipsport!

Finále Tipsport extraligy je tady! Vsaďte si a sledujte bitvu o Masarykův pohár...

Hokejová sezona 2018/19 se blíží ke svému konci, na řadu přichází souboj o mistra extraligy. Poputuje pohár pod Ještěd...

Další z rubriky

Minimalistické velikonoční dekorace vás zaručeně okouzlí

Minimalistické velikonoční dekorace vás zaručeně okouzlí

Dny začínají být delší, alergici přestávají dýchat a ve vzduchu je cítit něco zvláštního. Všem je jasné, že přicházejí...

Dobrovolnictví nás prostě baví

Dobrovolnictví nás prostě baví

Uplynulý rok 2018 byl pro společnost BAYER velice hektický a plný změn. O to cennější je fakt, že téměř polovina...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Najdete na iDNES.cz