Dedoles není e-shop bez činů, přírodu bere vážně

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Mnohé e-shopy, které se prezentují jako ekologicky uvědomělé, ve skutečnosti v důležitých bodech selhávají. Jejich filozofie se totiž neodráží v jejich chování. Dedoles se ale k davu "nečinných" nepřidává. Právě naopak. Svůj manifest plní s vědomím, že změna začíná od nás.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dedoles není e-shop bez činů, přírodu bere vážně | foto: ČTK

Pomáháme přírodě: Dedoles sází les

Dnešní svět, kde lidé kladou své potřeby na první místo a zapomínají při tom na zdroj naší obživy a života – planetu, je rozčilující a únavný. Dedoles si ale svou společenskou odpovědnost jasně uvědomuje. Problémy jsou stále naléhavější a vyžadují si okamžitou pozornost.

Jedna z aktivit, do kterých se Dedoles pustil, je sázení stromů. Říjnové barvy a začátek podzimu se nesou v ještě přírodnější duchu jako obvykle. Dedoles totiž vysadil svůj první les – až 1000 stromů.

Stromy potřebujeme k životu

Obyčejný strom ročně vyprodukuje až 100 kg kyslíku. Člověk zas ročně spotřebuje až osminásobek, z čehož plyne, že na jednoho člověka by na světě mělo být osm stromů. Nejde však jen o samotný kyslík, stromy přinášejí další benefity – snižují letní horka, pomáhají vzkvétat rozmanitým formám života a pozitivně ovlivňují lidskou psychiku. Zaměstnancům s výhledem na přírodu a okolní zeleň se nejen lépe pracuje, ale bývají také méně nemocní a podráždění.

Dedoles si uvědomuje, že odlesňování je vážný společenský problém, proto se rozhodl přiložit ruku k dílu vysazením lesa a doprovodnými vzdělávacími aktivitami rozšířit povědomí o tomto tématu. Sázení lesa se uskuteční na pozemku mezi Modroua Šenkvice, na tento pozemek má veřejnost neustále přístup a v budoucnu se zde budou konat různé workshopy k sázení stromů systémem permakultury.

Permakultura je pojem, který není natolik znám. Jde o styl sázení, kterým se vytvářejí zahrady a prostředí, ve kterém člověk žije. Cílem je, aby se příroda neustále obnovovala bez jakéhokoliv zásahu člověka a zároveň mu sloužila ať už jako zdroj obživy nebo energie.

Nejsme na světě sami

Novodobá generace se chová tak, jako by byla poslední. Jako by nic jiného po nás už nemělo přijít. Jenže, pravdou je, že na světě nejsme sami a budoucí generace si také zaslouží svět jako ho poznáme my. Dedoles si proto dal závazek dodržovat ekologické procesy, minimalizovat odpad a zvyšovat kvalitu a udržitelnost materiálů, ze kterých jsou vyráběny produkty. Spolupráce s firmami, které mají podobné hodnoty a záleží jim na životním prostředí, je na přední příčce.

Filozofie Dedoles je všestranná a za svou ji může přijmout každý. Nejde jen o prázdné věty a slova, jde o životní styl.


Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Další z rubriky

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Módní inspirátor naučí chytře nakupovat i ve stovkách e-shopů najednou

Módní inspirátor naučí chytře nakupovat i ve stovkách e-shopů najednou

Česká republika patří mezi e-shopovou velmoc. Celkem více než 40 000 internetovým obchodům navíc kraluje jako sortiment...

Přežijte svátky ve zdraví: 5+1 osvědčených tipů

Přežijte svátky ve zdraví: 5+1 osvědčených tipů

Resty v práci, předvánoční úklid a samozřejmě nákupy a večírky… Snažíte se před koncem roku dohnat vše, co jste...

Najdete na iDNES.cz