Bezpečnostní dveře jsou jako airbag v autě

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kdo by se netěšil na dovolenou? Na váš prázdný domov ale číhá nebezpečí. Může lákat zloděje, kteří vám na váš návrat mohou přichystat nemilé překvapení. Jak tomu zabránit? Pořiďte si bezpečnostní dveře. A jejich nedobytnost neskrývejte, naopak.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bezpečnostní dveře jsou jako airbag v autě | foto: NEXT s.r.o.

U přízemních bytů a rodinných domů jsou nejčastějším místem napadení okna nebo balkonové dveře. V případě bytů ve vyšších podlažích se zloději prakticky vždy dobývají přes dveře. „Samotný bezpečnostní zámek je víceméně k ničemu. Vždy je lepší si ušetřit na kvalitní bezpečnostní dveře, kde je zámek jejich součástí a je chráněn v jejich konstrukci. Utrácet za částečné vylepšování dveří jsou spíše vyhozené peníze. Kvalitní bezpečnostní kování na mizerných dveřích pak slouží spíše jako ideální opora pro páčidlo bytařů,“ radí Ivan Pavlíček, majitel firmy Next, která vyrábí bezpečnostní dveře.

Podle policie odradí viditelné zabezpečení 95 % pachatelů. Je tedy vhodné si pořídit pořádné bezpečnostní dveře, sirénu od alarmu, kamery nebo makety kamer.

Bezpečnostní dveře jsou jako airbag v autě
Bezpečnostní dveře jsou jako airbag v autě

Buď kvalitní bezpečnostní dveře, nebo žádné

„Bezpečnostní dveře jsou jako airbag v autě. Doufáte, že jejich pravou funkci nikdy nebudete muset vyzkoušet, ale věříte, že kdyby náhodou, tak zafungují skvěle. Chtěli byste za auto ušetřit pár tisíc a mít tam airbagy z nějaké pofidérní výroby, která šetří na materiálu a technickém řešení, co to jde? Bezpečnostní dveře patří mezi výrobky, které si má člověk koupit buď kvalitní, nebo žádné, protože částečné řešení není řešení,“ říká Ivan Pavlíček.

Zloději jsou mazaní a pojišťovny některá jejich vniknutí neproplácejí

Zloději dveře překonávají nejen násilně, ale zvládají také vyhmatání vložky planžetou nebo bumping. Tyto metody nezanechávají velké stopy a pak bývá problém s pojistným plněním. Proto je zapotřebí si pořídit skutečně kvalitní české certifikované bezpečnostní dveře vybavené bezpečnostní vložkou minimálně ve stejné bezpečnostní třídě jako dveře. Dobré dveře mají vždy masivní ocelovou konstrukci a alespoň 20 jisticích bodů.

Jaké bezpečnostní dveře vybrat?

Opravdu spolehnout se můžete na bezpečnostní dveře 4. bezpečnostní třídy. „Jsou jen o něco málo dražší než dveře 3. třídy a poskytují výrazně větší bezpečí. Nezapomeňte, že v případě bytu je vaší povinností, aby dveře měly i certifikovanou požární odolnost,“ upozorňuje Ivan Pavlíček.

K nejbezpečnějším na trhu patří české bezpečnostní dveře Next. Mají mnohabodové zamykání, masivní ocelovou konstrukci, speciální ochrany zámků, bezpečnostní panty a velkou variabilitu výsledného povrchu a designu. V případě poškození nebo odření umožňují jako jediné dveře na trhu výměnu jen samotného povrchu. Výrobce je zhotovuje vždy na míru.

„Pečlivě sledujeme statistiky a způsoby vykrádání a pokud budete mít Nexty, máte 2000x menší pravděpodobnost, že vás vykradou, než váš soused bez nich,“ ujišťuje Ivan Pavlíček.

Více informací najdete na www.next.cz.

  • Nejčtenější

O2 na výročí sametové revoluce rozezvoní všechny budky

Operátor O2 v rámci projektu Svoboda není samozřejmost rozezvoní všechny telefonní budky. Veřejné automaty postupně...

Vyzkoušejte si vysněnou pergolu pomocí aplikace ve vašem telefonu

Jaká pergola se bude ve vašem exteriéru nejlépe vyjímat? V minulosti platilo, že dokud vám pergola nebude stát na...

Nošovické SUV Hyundai Tucson v zimní limitované edici IceBreaker

Vlajková loď značky Hyundai, populární model Tucson, se stále těší velkému zájmu zákazníků. Rodinné SUV z Nošovic u...

Úklid a údržba podlahy před Vánocemi

Přehled mopů, čističů a prostředků pro kvalitní čištění a údržbu podlah.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

TV s technologií NanoCell posouvají domácí zábavu na další úroveň

Díky umělé inteligenci starající se o maximální kvalitu obrazu a zvuku, podpoře zvukového formátu Dolby Atmos,...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

  • Další z rubriky

Zlaté prstýnky budou úžasnými partnery pro společnou cestu životem

V posledních letech se stává velkým trendem návrat k tradicím. A co je tradičnějšího než zlatý kroužek na prstu? Od dob...

Atopický ekzém trápí dvě děti z deseti

Atopická dermatitida, nazývaná také jako atopický ekzém, je chronické recidivující a zánětlivé onemocnění kůže, které...

Ketogenní dieta? Ano nebo ne?

Mnoho z nás čas od času bojuje s nějakým kilem navíc. V létě chceme shodit do plavek, po Vánocích zase kila nabraná z...

Jak vyřešit zápach v pračce?

Vytahujete z pračky vyprané prádlo a těšíte se na příjemnou vůni čerstvě vypraného oblečení. Místo toho se z něj line...

Najdete na iDNES.cz