Až polovina těhotenství je neplánovaných. Páry neznají tabletu po

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ročně je v ČR provedeno přes 30 000 potratů, 60 % z nich z důvodu neplánovaného početí. Je hezké, že medicína si s nechtěnými dětmi dokáže poradit, nicméně potrat je vždycky traumatický zážitek.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Až polovina těhotenství je neplánovaných. Páry neznají tabletu po | foto: iStockphoto.com

Každá žena se s ním nakonec musí vyrovnat, všechny ale čas od času napadá myšlenka, jak by to asi dopadlo, kdyby si tehdy dítě nechaly. Aby se člověk takovými věcmi nemusel trápit, je lepší nechtěnému otěhotnění předcházet.

Způsobů antikoncepce je několik, učí se o nich už děti na základních školách. Jenže žádná z nich není zcela 100% a někdy se vlivem alkoholu či neuváženosti může stát, že dojde k úplně nechráněnému pohlavnímu styku. A co pak?

Lepší je řešit věc pozdě než nikdy

Nebudeme si nic nalhávat. Nejlepší je, pokud žena otěhotnění předchází. Nejjednodušší formou jsou klasické pilulky, v posledních letech však zájem o ně klesá. Přece jen se jedná o hormony a mnozí odborníci se shodují, že pro tělo není příliš dobré, když přijímá antikoncepci třeba i deset let v kuse. Dnešní mladé slečny začínají sexuálně žít poměrně brzy. A právě těm mladým se často stávají nehody.

Praskne kondom, dojde k nechráněnému styku nebo si nakonec nejste jistí, jestli jste to uhlídali. Ve všech těchto případech je snadnou pomocí tableta po. Prodává se i nezletilým a situaci může zachránit až do 72 hodin od rizikového pohlavního styku.

Tableta po nenahrazuje antikoncepci

Tableta po dokáže napravit, co už se stalo, neměla by ale být využívána místo antikoncepce. Obsahuje hormon levenorgestrel, který se nachází také v jiných antikoncepčních pilulkách. Způsobí to, že nedojde k uvolnění vajíčka z vejcovodů, a tak není možné otěhotnět. Musí se však užít do 3 dnů od styku, jinak nezafunguje. Neměla by nijak rozhodit menstruační cyklus, pokud se menstruace nedostaví v obvyklém termínu, je na místě udělat si těhotenský test.

Kouzelná tableta jako povinná výbava každé ženy

Provozovat pohlavní styk bez ochrany, když víte, že si dítě v současné situaci nemůžete dovolit, je velmi nezodpovědné. Na ženy, které shání nouzovou antikoncepci, by se ale společnost neměla dívat skrz prsty. Každý může zažít prasklý kondom či jiné selhání. Pak je naopak dobře, pokud se k situaci žena postaví zodpovědně a sežene si tabletu po. A možná vůbec nejlepší je mít ji v záloze pro případy nouze. 

Například pohotovostní antikoncepce Afternor se dá objednat přes internet, což je vhodné, chcete-li si pořídit tabletu po do zásoby. Ve chvíli, kdy už k nechráněnému styku došlo, je na místě vyhledat nejbližší lékárnu. Čím dříve totiž tabletu spolknete, tím vyšší je její účinnost.


Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Laserová sezóna je v plném proudu. Co vše nám umí lasery vylepšit?

Laserová sezóna je v plném proudu! Co vše nám umí lasery vylepšit?

O rozšířených pórech se říká, že jsou novodobými vráskami, povadlé kontury často zbytečně čekají, než dozrají na...

Jste to co pijete

Jste to co pijete

Lidské tělo tvoří ze tří čtvrtin voda, tuto informaci do sebe nasává každý žák základní školy. Víme ale přesně, CO je...

Lehké a rychlé silvestrovské pohoštění

Lehké a rychlé silvestrovské pohoštění

Každoročně vymýšlíte vánoční pohoštění tak, abyste své hosty ohromili a překvapili něčím novým? Trendem je sahat po...

Najdete na iDNES.cz