Nepůjde nikam, kde na něj nevidím, co kdyby ho/ji někdo unesl. Po světě chodí spousta úchylů, svezu ho/ji autem. Řekli jste někdy nějakou takovou větu? Pokud ano, vězte, že nejste sami.
Čipování dětí? Není nutné
Řešením je GPS lokátor a aplikace, která zobrazí jeho polohu. Technicky to samozřejmě není žádný problém. Čip velikosti hrotu od pera by se aplikoval pod kůži a kdokoli s přístupem k příslušnému software zjistí polohu čipu s přesností na pár metrů, případně spoustu dalších informací. Bylo by to spolehlivé a pohodlné, jenže takhle zatím (?) čipujeme jen psy. Legislativní bariéry hned tak nepadnou a je to dobře. Máme ale možnost mít geolokační přístroj jen tak u sebe.
Jedna z možností a myslíme si, že ta pro děti nejvhodnější, jsou hodinky Gator s GPS lokátorem a funkcí volání. Připnete je dítěti na zápěstí a dokud je nesundá, víte, díky aplikaci ve svém mobilu, kde přesně je. Přičemž mají hodinky ještě řadu dalších funkcí, například volání. Dá se přes ně telefonovat, takže se zatoulaným dítětem můžete být okamžitě ve spojení. Podmínkou fungování je datová SIM karta od kteréhokoli operátora. Vy přitom máte v mobilu staženou aplikaci Gator (je zdarma a v češtině), do ní hodinky přihlásíte a pak vám aplikace v mapě online zobrazuje polohu hodinek a také ukládá historii pohybu.
SOS funkce a odposlouchávání
Jedna věc je vědět, KDE dítě je a druhá, jestli je v pořádku? Jak už bylo řečeno, vy přes aplikaci v mapě online vidíte, kde se právě dítě nachází. Aplikace také umožňuje vymezit lokalitu, v níž se dítě smí pohybovat, tzv. SafeZone a pokud by dítě tuto oblast opustilo, aplikace vás na to výstražným signálem upozorní.
Samozřejmě se hned podíváte, kde dítě je, zda se pohybuje (např. jede autobusem) a můžete mu obratem zavolat. Nebo můžete využít funkci odposlouchávání. Přes tuto funkci na hodinky zavoláte a ty aniž by na sebe jakkoli upozornily, umožní slyšet vše na straně dítěte. To znamená, že se nemůže stát, že se dítěti nedovoláte, vždy můžete alespoň poslouchat zvuky na pozadí. Pro případ, že se dítě ocitne v nouzi, je k dispozici SOS tlačítko, které stačí malou chvíli podržet a hodinky začnou samy vytáčet přednastavené číslo. To není funkce sloužící jen pro klid rodičů, i děti samotné jsou rády, když vědí, že si kdykoli přivolají pomoc.
Pokud máte více dětí a vícero hodinek, přihlásíte všechny do jedné aplikace a můžete je monitorovat najednou. Hodinky Gator využívají takto například i týmy skialpinistů v terénu. Každý člen výpravy má svůj přístroj a v aplikaci je monitoruje odpovědná osoba na základně.
Sundavat jen před koupáním a na spaní
Hodinky jsou naprosto spolehlivé. Díky použitým technologiím lokují velmi přesně i v budovách. Musejí se pravidelně dobíjet, stejně jako mobilní telefon. Maximální výdrž hodinek Gator 2 je 4 dny, pokud není využíván pro telefonování, což rozhodně není málo. Není asi potřeba zdůraz|ňovat, že funkce zůstávají zachovány i při cestách kamkoli do zahraničí, kde je signál mobilních operátorů. Nevýhodou proti čipu pod kůží je jen to, že se zkrátka dají sundat. Ovšem nosit hodinky je dnes opět móda a gatorky se prodávají v krásných barvách pro kluky i holčičky. Navíc umožňují přepínat z analogového na digitální ciferník. Kdo by je sundaval?
Podívejte se na celou nabídku hodinek Gator na cleverstore.cz