Deset důležitých věcí, které byste měli vědět o opalování

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Opalování je pro většinu z nás příjemnou záležitostí, ať už se jedná o opalování u moře, v přírodě nebo na chatě. Ale má i svá negativa. Při nadměrném opalování a nedostatečné ochraně pokožky před UV zářením může dojít k jejímu poškození, spálení, a tím i k rychlejšímu stárnutí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

10 důležitých věcí, které byste měli vědět o opalování | foto: RYOR

Jak je možné, že pokožka vlivem UV záření stárne? Právě vlivem záření dochází k porušení kolagenových a elastinových vláken a celkové kožní struktury. Tím nejhorším následkem může být při nedostatečné ochraně pokožky, tvorba kožního melanomu, rakoviny kůže.

1)Hodnota SPF (Sun Protect Filtre)

Volte výši ochranného faktoru vždy dle typu pleti a destinace. Lidé, kteří se špatně opalují, by měli volit spíše vyšší ochranný faktor a postupně po adaptaci přestoupit na faktor nižší. Snědí jedinci, kteří se opalují bez problémů, mohou naopak ihned zvolit opalovací přípravky s nižším faktorem.

2)UVA/UVB? Parfém?

Ideální jsou přípravky, které obsahují směs UVA/UVB filtrů, které chrání pokožku před poškozením způsobeným vlivem UV zářením a zpomaluje fotoaging (stárnutí pleti způsobené sluncem).

Pro všechny typy pleti i včetně citlivé jsou pak vhodné opalovací přípravky, které jsou bez parfemace.

3)Opalování u dětí

Děti mají velmi jemnou a citlivou pokožku, proto by se slunci měly vyhýbat. Pokud je to ale vzhledem k situaci nevyhnutelné, volte vždy maximální ochranný faktor.

4)V poledne omezte slunění

Mezi 11. a 15. hodinou UV dosahuje záření svého maxima, omezte přímé slunění na minimum.

5)Chraňte se i pod mraky

Celých 90 % UV záření prochází i přes mraky. Pokud se vám tedy zdá, že slunce nesvítí a je zataženo, nenechte se zmást a aplikujte přípravek s ochranným faktorem. V opačném případě může mít tato situace nepříjemné následky.

6)Mažte, mažte, mažte!

10 důležitých věcí, které byste měli vědět o opalování

Klidně i přípravkem s nižším faktorem, pokud vám vyhovuje, ale o to častěji.I voděodolný produkt má svoji životnost, především pokud dochází k mechanickým otěrům např. ručníkem, otáčením se na lehátku či třením o oblečení. Přípravek je tedy nutné aplikovat opakovaně. Pokud se dobře opalujete nebo jste tmavší typ vhodný pro vás bude.

Opalovací mléko SPF 15 – střední ochrana doporučená cena 205 Kč

7)Odraz UV paprsků

Písek, sníh nebo třeba i tráva odráží sluneční paprsky od země. Opět může dojít ke spálení pokožky, přestože se může zdát, že ve stínu žádné riziko nehrozí.

8)Po opalování vždy regenerujte

10 důležitých věcí, které byste měli vědět o opalování

Po každém slunění by měla přijít regenerace, nejen po spálení. Pro pokožku je to nepřiměřená situace a je potřeba ji zklidnit a dodat hydrataci, ideálně kyselinou hyaluronovou, obsaženou ve výrobku. Díky tomu i opalování vydrží déle. Skvělé je Regenerační mléko po opalování doporučená cena 142 Kč.

9)Konec lepivého pocitu

10 důležitých věcí, které byste měli vědět o opalování

Možná si ještě pamatujete opalovací přípravky, které kůži velmi lepily, zanechávaly na ní bílý film a obarvily většinu oblečení. Dnešní opalovací přípravky s moderním složením jsou daleko lehčí, krásně se roztírají. Pro světlejší typy bude vhodný Opalovací mléko SPF 30 – vysoká ochrana doporučená cena 267,-

10)Denní krém s UV filtry a opalovací přípravek není to stejné

Denní krémy s UV filtry vás ochrání pouze před určitým typem UV záření v rámci běžného denního fungování (cesta do práce, venčení psa, nákupy). Opalovací přípravky vás budou bezpečně chránit po dobu slunění, kdy se dlouhodobě vystavujete slunci.

A na závěr si pamatujte, že všeho moc škodí. Sluníčko nám pomáhá vytvářet vitamin D, ale vždy bychom měli vědět, kde je naše míra a včas se ze slunce stáhnout. Opalujte se s rozumem.

Kompletní sortiment výrobků, e-shop a poradnu najdete na www.ryor.cz


Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Tajné erotické fantazie žen se stále častěji stávají skutečností na platformách nezávazného seznamování. Dámy zde mohou...

Další z rubriky

Jste to co pijete

Jste to co pijete

Lidské tělo tvoří ze tří čtvrtin voda, tuto informaci do sebe nasává každý žák základní školy. Víme ale přesně, CO je...

Módní inspirátor naučí chytře nakupovat i ve stovkách e-shopů najednou

Módní inspirátor naučí chytře nakupovat i ve stovkách e-shopů najednou

Česká republika patří mezi e-shopovou velmoc. Celkem více než 40 000 internetovým obchodům navíc kraluje jako sortiment...

Nosíte své doklady všude po kapsách a občas nějaké ztratíte?

Nosíte své doklady všude po kapsách a občas nějaké ztratíte?

Nedbalost, či neznalost? Dle zákona ani jedno neomlouvá.

Najdete na iDNES.cz