Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijské hry v Soči i se sportovci z Moravskoslezského kraje

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dřina, pot, zmatek, boj a slzy štěstí. Sport znamená bohulibou činnost plnou emocí, která své diváky nenechává chladnými. Čím je však štěstí nestálejší, tím víc píle je potřeba disciplíně věnovat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Olympijské hry v Soči i se sportovci z Moravskoslezského kraje | foto: archiv Kateřiny Pauláthové

Všechny olympijské hry se stanou legendou s vlastními téměř pohádkovými příběhy. Už jenom proto, že miliony Čechů vypouští z úst tu nejparádnější větu na světě: "Máme zlatou!“ 

Vzpomínáte si na Nagano? Tohle japonské město by řada z nás ani neznala, nebýt špičkového souboje v podání českých hokejistů. Tehdy jim fandily nejen plné hospody, ale taky celá pracovní oddělení a malé děti ve školách. Takovou atmosféru je možné zažít znovu. Zda budou olympijské hry v Soči také opředeny posvátnou aurou úspěchu, to mají v rukou jen naši sportovci. A protože několik z nich pochází z Moravskoslezského kraje, máme o důvod víc jim držet palce. 

"Olympijská myšlenka nemá jen sportovní rozměr. A přestože jako aktivní vyznavač sportu i nadšený fanoušek budu držet palce sportovcům z našeho kraje i celé české výpravě, neodpustím si právě proto jednu poznámku. V dávné minulosti měly olympijské hry takový respekt, že dokázaly zastavit nebo alespoň přerušit konflikty mezi národy. Přál bych jim právě proto takovou moc do budoucna," říká na adresu blížící se olympiády moravskoslezský hejtman Miroslav Novák.

Soči je město v malebném Krasnodarském kraji na břehu Černého moře. Ruská riviéra se stala srdeční záležitostí spisovatelů a pro balzám na nervy v podobě čerstvého vzduchu ji vyhledávaly významné osobnosti. Podhůří Kavkazu totiž oplývá blahodárným klimatem. Pro Rusko bylo tedy Soči jasnou volbou už v roce 2002, kdy poprvé kandidovalo na pořádání zimních olympijských her. 

Michal Barinka, autor foto: Petr Kotala, HC Vítkovice Steel

Michal Barinka, autor foto: Petr Kotala, HC Vítkovice Steel

Naděje z hokejového světa

Českou výpravu zahlédneme v plné parádě zářivých trikolórových úborů 7. února na zahájení olympiády. Mezi 85 sportovními trumfy jsou také hokejisté Michal Barinka a Ondřej Palát z Moravskoslezského regionu. Zeť trenéra Aloise Hadamczika a zároveň vítkovický obránce Barinka to neměl s nominací na olympijské hry v Soči jednoduché, žádná protekce se nekonala. Do poslední chvíle nevěděl, jestli bude mít možnost podpořit český tým na ruském ledě, ale nakonec se na něj štěstí usmálo. Snad vítkovický obr přesvědčí o svých kvalitách ty, kteří jeho vybrání kritizovali. Zlým jazykům se rozhodl čelit tou nejlepší cestou – sportovním nadáním.

To Ondřej Palát trampoty se slávou v rodině zatím nemá. Nechybí mu však stejná chuť k perfektní hře a odhodlání udržet týmového ducha. Teprve dvaadvacetiletá hvězda z Frýdku-Místku dokazuje, že sny se plní, stihla totiž královsky zazářit mezi elitou v NHL hned ve své první sezóně. Zkušenosti, které nasbíral Palát jako hokejový útočník ve Vítkovicích, už zúročil. Teď v únoru obohatí také český reprezentační tým. Říká se o něm, že je přizpůsobivý a neúnavný, to může někdy rozhodovat. 

Sjet dolů a přesto zůstat na špičce – to je sen lyžařů

Olympijské hry v Soči i se sportovci z Moravskoslezského kraje

Olympijské hry v Soči i se sportovci z Moravskoslezského kraje

Kromě našich hokejových draků dostane v Soči životní šanci také sjezdařka Kateřina Pauláthová, která pod dohledem svého otce a trenéra Radovana Paulátha pojede slalom, obří slalom a superkombinaci. Dobře ví, že v lyžování hraje významnou roli nejen fyzická příprava, ale především psychická kondice. Alpské disciplíny zkrátka vyžadují klid a soustředění, okamžik zaváhání se v nich totiž draze platí. Přestože sympatická rodačka z Havířova nebere olympijské hry na lehkou váhu, zůstává jí úsměv na tváři. O štěstí v neštěstí by mohla vyprávět. Podařilo se jí překonat zle vyhlížející pád na Evropském poháru ve Švýcarsku bez zranění. Teď už zase jede na plné obrátky.

Skokana na lyžích Jakuba Jandu už zná každé malé dítě. Jestli ho ale zahlédneme mezi pány lyžařského létání na můstku v Soči, zatím není jisté. Zkušeného sportovce původem z Čeladné zocelily jak závody ve světových střediscích, tak domácí areál ve Frenštátu pod Radhoštěm. Po třech absolvovaných olympiádách už sám ví, na co se cítí. Snad se mu bude dařit čím dál lépe.

Sportovcům v Moravskoslezském kraji se na mezinárodních sportovištích daří, což...

Sportovcům v Moravskoslezském kraji se na mezinárodních sportovištích daří, což těší i hejtmana Miroslava Nováka. Na snímku blahopřeje úspěšné ostravské plavkyni Barboře Závadové. Foto: archiv Moravskoslezského kraje

Olympijské hry plné fantastických výkonů

Jisté je, že letošní olympijské hry a famózní výkony sportovců bude celý národ sledovat jako na trní. Zase ta příjemná divácká nervozita, však to znáte. Zapíší se lidé, kteří vyrůstali a trénovali v našem kraji, do dějin? Zanedlouho se to dozvíme.

Připravila: Mediální agentura PŽ

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Česko má zázemí i vizi, říká manažer agentury ESA

Frank Salzgeber, šéf programu technologických transferů Evropské kosmické...

České republice se vyplatilo, že pojímá vyvíjení a využívání kosmických technologií byznysově, nikoli čistě vědecky

Česká advokátní komora komentuje tři aktuální novely zákonů

Tisková konference České advokátní komory

Česká advokátní komora (ČAK) zahájila nový koncept poskytování informací. Do budoucna chce nejen advokáty, ale i...

Získejte montované haly rychle, profesionálně a na klíč

Administrativní hala s výrobou Podolí

Více než 650 referenčních staveb vystavěla za 23 let své činnosti společnost MONT-KOVO spol. s r.o. z Břestu na...

Najdete na iDNES.cz