Sládková pivovaru Zubr: Graduse nám na čepy přivedli sami štamgasti

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  9:42 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dvanáctistupňový ležák Zubr Gradus, jedno z nejsilnějších piv z produkce přerovského pivovaru, je nejnovějším přírůstkem ve stálém sortimentu pivovaru Zubr. Do jedné z více než 200 pivnic nebo restaurací, kde si ho můžete vychutnat, vás zve přímo sládková pivovaru Nataša Rousková.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sládková pivovaru Zubr: Graduse nám na čepy přivedli sami štamgasti | foto: Pivovar Zubr

Jaký je příběh piva Zubr Gradus?

Příběh Graduse je trochu jiný než ostatních piv, které můžete najít v naší stálé nabídce. Zubr Gradus byl totiž původně speciálem. Před třemi lety jsme uvedli limitovaný speciál Zubr Jarní ležák, na který jsme zaznamenali velmi kladné ohlasy z řad štamgastů. Rozhodli jsme se proto, že ho zařadíme do celoročního sortimentu. Stalo se tak o rok později. Mezitím jsme pracovali na doladění, nebo spíše bych to nazvala „vyšperkování“ receptury, i hledání názvu pro naše nové pivo.

Najít to správné jméno pro nové pivo není vůbec snadná záležitost, jak to probíhalo?

O pomoc jsme v rámci soutěží požádali i naše fanoušky, aby nám s výběrem názvu pomohli. Díky jejich návrhům jsme získali spoustu inspirace. Nakonec bylo vybráno jméno Gradus, které odráží hlavní charakteristiky piva. Tedy plnost a sílu jeho chuti.

Sládková pivovaru Zubr: Graduse nám na čepy přivedli sami štamgasti

Čím se Gradus liší od jiných „dvanáctek“?

Při přípravě receptury jsem se zaměřila především na slady. Gradus je uvařen z kombinace klasického a speciálního sladu zvaného karapils, díky kterému má pivo vyšší plnost a příjemnou zlatou barvu s jantarovo-medovými odstíny. Gradus vyniká i příjemnou hořkostí a sílou chuti, která je typická pro naše piva.

Čím je speciální slad karapils?

Speciální karamelový slad karapils je vyráběn původním sladovnickým postupem pouze na tradičních humnových sladovnách a pro jeho výrobu se používají tradiční odrůdy ječmene vypěstované v nejlepší ječmenářské oblasti Čech a Moravy – na úrodné Hané.

Podle čeho jste recepturu tvořila?

Jsem zastánce tradičního poctivého českého piva, které by především mělo lákat k dalšímu napití. Chtěla jsem uvařit takové pivo, kterého se člověk hned tak „nepřepije“, což se může u těch silnějších stát. Podle toho jsem volila výrobní postup i suroviny, které jsou základem každého piva. Kromě sladu karapils jsou využívány i klasické slady, několik odrůd kvalitního chmele v čele s tršickým Žateckým poloraným červeňákem a vody z tovačovských jezer. Stejně jako další piva z portfolia pivovaru Zubr je Zubr Gradus vyráběn tradičním postupem kvašení v otevřených kvasných kádích a dlouhým zráním v ležáckém sklepě při nízké teplotě.

Sládková pivovaru Zubr: Graduse nám na čepy přivedli sami štamgasti

Při jakých příležitostech bude Gradus tou správnou volbou?

Já myslím, že určitě člověk neudělá chybu, když si Graduse dá po vydatném obědě, například české klasice. Jeho hořkost si s českou kuchyní skvěle sedne. Ale dobrou volbou bude i večer při posezení s přáteli, když bude mít chuť na silnější pivo s výraznou chutí.

Kde všude mohou zákazníci na Gradus narazit?

Zubr Gradus si mohou pivaři vychutnat především v čepované podobě v pivnicích a provozovnách na střední Moravě. Neustále pracujeme na rozšiřování distribuce, takže počet provozoven, které Graduse nabízí, dále roste. Od loňského roku máme naši dvanáctku také v lahvi, je exkluzivně k dostání v naší pivovarské prodejně v Přerově a u vybraných lokálních prodejců.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

David Koller vystoupí v Olomouci v rámci Acoustic Tour 2019

David Koller vystoupí 11. prosince 2018 v prostoru DEPO2015 v Plzni

Fanoušci Davida Kollera si budou moci vychutnat jeho skladby 18. prosince v sále Evropa NH Olomouc Congress v rámci...

Janek Ledecký přiveze do Litovle hity i pivo

Janek Ledecký zahraje akusticky v Poličce

Janek Ledecký aktuálně absolvuje turné, kde přehrává své písně v akustických aranžích v kulisách Baru Svět. Výjimečnou...

Firma SSI Schäfer Hranice si váží svých zaměstnanců

Firma SSI Schäfer Hranice si váží svých zaměstnanců

Zodpovědnou firmu poznáte i podle toho, jak si váží svých zaměstnanců. Firma SSI Schäfer Hranice je jednou z těch, kde...

Najdete na iDNES.cz