Sládková pivovaru Zubr: Graduse nám na čepy přivedli sami štamgasti

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  9:42 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dvanáctistupňový ležák Zubr Gradus, jedno z nejsilnějších piv z produkce přerovského pivovaru, je nejnovějším přírůstkem ve stálém sortimentu pivovaru Zubr. Do jedné z více než 200 pivnic nebo restaurací, kde si ho můžete vychutnat, vás zve přímo sládková pivovaru Nataša Rousková.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sládková pivovaru Zubr: Graduse nám na čepy přivedli sami štamgasti | foto: Pivovar Zubr

Jaký je příběh piva Zubr Gradus?

Příběh Graduse je trochu jiný než ostatních piv, které můžete najít v naší stálé nabídce. Zubr Gradus byl totiž původně speciálem. Před třemi lety jsme uvedli limitovaný speciál Zubr Jarní ležák, na který jsme zaznamenali velmi kladné ohlasy z řad štamgastů. Rozhodli jsme se proto, že ho zařadíme do celoročního sortimentu. Stalo se tak o rok později. Mezitím jsme pracovali na doladění, nebo spíše bych to nazvala „vyšperkování“ receptury, i hledání názvu pro naše nové pivo.

Najít to správné jméno pro nové pivo není vůbec snadná záležitost, jak to probíhalo?

O pomoc jsme v rámci soutěží požádali i naše fanoušky, aby nám s výběrem názvu pomohli. Díky jejich návrhům jsme získali spoustu inspirace. Nakonec bylo vybráno jméno Gradus, které odráží hlavní charakteristiky piva. Tedy plnost a sílu jeho chuti.

Sládková pivovaru Zubr: Graduse nám na čepy přivedli sami štamgasti

Čím se Gradus liší od jiných „dvanáctek“?

Při přípravě receptury jsem se zaměřila především na slady. Gradus je uvařen z kombinace klasického a speciálního sladu zvaného karapils, díky kterému má pivo vyšší plnost a příjemnou zlatou barvu s jantarovo-medovými odstíny. Gradus vyniká i příjemnou hořkostí a sílou chuti, která je typická pro naše piva.

Čím je speciální slad karapils?

Speciální karamelový slad karapils je vyráběn původním sladovnickým postupem pouze na tradičních humnových sladovnách a pro jeho výrobu se používají tradiční odrůdy ječmene vypěstované v nejlepší ječmenářské oblasti Čech a Moravy – na úrodné Hané.

Podle čeho jste recepturu tvořila?

Jsem zastánce tradičního poctivého českého piva, které by především mělo lákat k dalšímu napití. Chtěla jsem uvařit takové pivo, kterého se člověk hned tak „nepřepije“, což se může u těch silnějších stát. Podle toho jsem volila výrobní postup i suroviny, které jsou základem každého piva. Kromě sladu karapils jsou využívány i klasické slady, několik odrůd kvalitního chmele v čele s tršickým Žateckým poloraným červeňákem a vody z tovačovských jezer. Stejně jako další piva z portfolia pivovaru Zubr je Zubr Gradus vyráběn tradičním postupem kvašení v otevřených kvasných kádích a dlouhým zráním v ležáckém sklepě při nízké teplotě.

Sládková pivovaru Zubr: Graduse nám na čepy přivedli sami štamgasti

Při jakých příležitostech bude Gradus tou správnou volbou?

Já myslím, že určitě člověk neudělá chybu, když si Graduse dá po vydatném obědě, například české klasice. Jeho hořkost si s českou kuchyní skvěle sedne. Ale dobrou volbou bude i večer při posezení s přáteli, když bude mít chuť na silnější pivo s výraznou chutí.

Kde všude mohou zákazníci na Gradus narazit?

Zubr Gradus si mohou pivaři vychutnat především v čepované podobě v pivnicích a provozovnách na střední Moravě. Neustále pracujeme na rozšiřování distribuce, takže počet provozoven, které Graduse nabízí, dále roste. Od loňského roku máme naši dvanáctku také v lahvi, je exkluzivně k dostání v naší pivovarské prodejně v Přerově a u vybraných lokálních prodejců.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků? Jde to!

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků?

Poplatky za příjem televizního vysílání přes satelit zdražují, taková zpráva zastihla diváky už po několikáté za...

Nabízím ti život v hojnosti a naději, která nezklame

"Ježíš ti nabízí život v plnosti a naději do každé situace."

„Přišel jsem ti na Velikonoce přinést něco mnohem více než jen svátky jara. Život, lásku a vztah. Proč? Protože tě...

Zrzavý, Šíma, Procházka - aukční událost sezóny v Mánesu

Hlava – Zrzavý

V pražské výstavní síni Mánes se 28. dubna od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá lídr...

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: Až 127 500 korun na nový kotel

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: až 127 500 korun na nový kotel

Vytápíte dům starým uhelným kotlem? Za tři roky začne platit zákaz starých kotlů na tuhá paliva a čeká vás investice do...

Vyražte na Volkswagen Maraton Praha a získejte běžeckou bundu adidas

Vyražte na maraton a získejte běžeckou bundu

Volkswagen Maraton Praha slaví 25 let, dárek ale dostanou běžci, a to v podobě kvalitní adidas bundy. Ta bude všem...

Další z rubriky

Dopřejte si jarní restart: pobyt v Resortu Valachy s wellness a cvičením v ceně

Dopřejte si jarní restart: pobyt v Resortu Valachy s wellness a cvičením v ceně

První jarní dny přímo vybízí k tomu, odhodit s vrstvami oblečení i nadbytečné tukové zásoby, začít se víc hýbat, zdravě...

Mubea vyráží napříč republikou

Mubea vyráží napříč republikou

Zúčastnili jste se nějakého veletrhu vysoké školy nebo jako student jen šli na svou běžnou přednášku a potkali jste se...

Jedenáct tipů na vánoční dárek. Věnujte zážitek z Beskyd

Vyhlídka

Už máte pohromadě všechny vánoční dárky? Pokud ještě přemýšlíte, čím potěšit vaše blízké, zkuste to s dárkem v podobě...

Najdete na iDNES.cz