Nejúspěšnější pivovar v soutěži České pivo 2018 je Litovel

Komerční sdělení   10:09aktualizováno  10:09 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili si z Prahy odváží litovelští pivovarníci z nejprestižnější anonymní degustace ČESKÉ PIVO 2018. Zlatem byl korunován ležák Litovel Premium a výčepní Moravan. Stříbrem pak Litovel Premium Dark.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Společná fotografie z předávání cen České pivo 2018. Za Pivovar Litovel ceny převzali (z leva) současný sládek Petr Kostelecký, ředitel Lumír Hyneček a emeritní sládek Miroslav Koutek. | foto: Pivovar Litovel

Pivovar Litovel se tak stal nejúspěšnějším v celé soutěži, jež je každoročně pořádána Českým svazem pivovarů a sladoven a Výzkumným ústavem pivovarsko-sladařským.

„Těší nás, že se nám v roce, kdy Pivovar Litovel slaví 125 let od svého slavnostního otevření, podařilo získat první místo v kategorii světlých ležáků. Litovel Premium patří k našim nejúspěšnějším pivům, které pravidelně oceňují odborníci na degustačních soutěžích u nás a v zahraničí. Vyrábíme jej tradičními postupy z ječmenů pěstovaných na úrodné Hané, tršických chmelů a pramenité vody z Litovelského Pomoraví,“ komentuje úspěch Lumír Hyneček, ředitel Pivovaru Litovel.

Nejúspěšnější pivovar v soutěži České pivo 2018 je Litovel

Pivovar Litovel v současnosti

Soutěž každoročně pořádá Český svaz pivovarů a sladoven ve spolupráci s Výzkumným ústavem pivovarsko-sladařským. Jednotlivé vzorky piva pečlivě zkoumá odborná komise, složená z pivovarníků, pedagogů i odborníků z Chmelařského institutu, maximální objektivitu zaručuje hodnocení ve dvou kolech za dohledu notáře. 

„České pivo je našim národním klenotem, kterému je potřeba věnovat náležitou péči. I z toho důvodu jsem ráda, že soutěž je nastavena přísně. Vítězství v jednotlivých kategoriích je důležitým vzkazem nejen pro odborníky, ale i konzumenty,“ říká Martina Ferencová, výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven. 

Varna Pivovaru Litovel

Varna Pivovaru Litovel

Za posledních 10 let se jedná již dvacáté deváté ocenění pro Pivovar Litovel, což je důkazem dlouhotrvající kvality piva. Kromě soutěže České pivo se pivovarníkům letos dařilo i naklání International Beer Challenge v Londýně, odkud si přivezli zlato pro Litovel Premium Dark a bronz pro Litovel Premium. „Přebíráte-li ocenění jednou, je to krásné, ale ještě to nevypovídá nic o dlouhodobé stabilitě jakosti piva. 

 Kvalita je potvrzená až po opakovaných vítězstvích. Úplným dokladem té nejvyšší kvality pak je, když vítězí piva jednoho pivovaru v různých kategoriích. Napříč pivy výčepními, ležáky, ale i tmavými pivy, stejně tak speciály, pokud se tyto kategorie v dané soutěži degustují,“ říká emeritní sládek Pivovaru Litovel Miroslav Koutek a dodává: 

 „Když jsem přebíral před27 lety v roce 1991 u příležitosti pivovarsko-sladařských dnů v Bánské Bystrici broušenou vázu za první místo v soutěži, vůbec jsem netušil, že náš pivovar bude v porevolučním období takto úspěšný. Vždyť konkurence je tak obrovská. Jsem přímo nadšen těmito úspěchy, za kterými stojí poctivá mnohaletá práce celého kolektivu pivovarníků z Litovle.“

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Sládková pivovaru Zubr: Graduse nám na čepy přivedli sami štamgasti

Sládková pivovaru Zubr: Graduse nám na čepy přivedli sami štamgasti

Dvanáctistupňový ležák Zubr Gradus, jedno z nejsilnějších piv z produkce přerovského pivovaru, je nejnovějším...

V Mohelnici se těšte na nádherné melodie, říká Pavel Šporcl

Pavel Šporcl

Houslista Pavel Šporcl vystoupí 16. května 2019 v Mohelnickém kulturním a sportovním centru se svou cimbálovou...

Firma SSI Schäfer Hranice si váží svých zaměstnanců

Firma SSI Schäfer Hranice si váží svých zaměstnanců

Zodpovědnou firmu poznáte i podle toho, jak si váží svých zaměstnanců. Firma SSI Schäfer Hranice je jednou z těch, kde...

Najdete na iDNES.cz