Nejúspěšnější pivovar v soutěži České pivo 2018 je Litovel

Komerční sdělení   10:09aktualizováno  10:09 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili si z Prahy odváží litovelští pivovarníci z nejprestižnější anonymní degustace ČESKÉ PIVO 2018. Zlatem byl korunován ležák Litovel Premium a výčepní Moravan. Stříbrem pak Litovel Premium Dark.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Společná fotografie z předávání cen České pivo 2018. Za Pivovar Litovel ceny převzali (z leva) současný sládek Petr Kostelecký, ředitel Lumír Hyneček a emeritní sládek Miroslav Koutek. | foto: Pivovar Litovel

Pivovar Litovel se tak stal nejúspěšnějším v celé soutěži, jež je každoročně pořádána Českým svazem pivovarů a sladoven a Výzkumným ústavem pivovarsko-sladařským.

„Těší nás, že se nám v roce, kdy Pivovar Litovel slaví 125 let od svého slavnostního otevření, podařilo získat první místo v kategorii světlých ležáků. Litovel Premium patří k našim nejúspěšnějším pivům, které pravidelně oceňují odborníci na degustačních soutěžích u nás a v zahraničí. Vyrábíme jej tradičními postupy z ječmenů pěstovaných na úrodné Hané, tršických chmelů a pramenité vody z Litovelského Pomoraví,“ komentuje úspěch Lumír Hyneček, ředitel Pivovaru Litovel.

Nejúspěšnější pivovar v soutěži České pivo 2018 je Litovel

Pivovar Litovel v současnosti

Soutěž každoročně pořádá Český svaz pivovarů a sladoven ve spolupráci s Výzkumným ústavem pivovarsko-sladařským. Jednotlivé vzorky piva pečlivě zkoumá odborná komise, složená z pivovarníků, pedagogů i odborníků z Chmelařského institutu, maximální objektivitu zaručuje hodnocení ve dvou kolech za dohledu notáře. 

„České pivo je našim národním klenotem, kterému je potřeba věnovat náležitou péči. I z toho důvodu jsem ráda, že soutěž je nastavena přísně. Vítězství v jednotlivých kategoriích je důležitým vzkazem nejen pro odborníky, ale i konzumenty,“ říká Martina Ferencová, výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven. 

Varna Pivovaru Litovel

Varna Pivovaru Litovel

Za posledních 10 let se jedná již dvacáté deváté ocenění pro Pivovar Litovel, což je důkazem dlouhotrvající kvality piva. Kromě soutěže České pivo se pivovarníkům letos dařilo i naklání International Beer Challenge v Londýně, odkud si přivezli zlato pro Litovel Premium Dark a bronz pro Litovel Premium. „Přebíráte-li ocenění jednou, je to krásné, ale ještě to nevypovídá nic o dlouhodobé stabilitě jakosti piva. 

 Kvalita je potvrzená až po opakovaných vítězstvích. Úplným dokladem té nejvyšší kvality pak je, když vítězí piva jednoho pivovaru v různých kategoriích. Napříč pivy výčepními, ležáky, ale i tmavými pivy, stejně tak speciály, pokud se tyto kategorie v dané soutěži degustují,“ říká emeritní sládek Pivovaru Litovel Miroslav Koutek a dodává: 

 „Když jsem přebíral před27 lety v roce 1991 u příležitosti pivovarsko-sladařských dnů v Bánské Bystrici broušenou vázu za první místo v soutěži, vůbec jsem netušil, že náš pivovar bude v porevolučním období takto úspěšný. Vždyť konkurence je tak obrovská. Jsem přímo nadšen těmito úspěchy, za kterými stojí poctivá mnohaletá práce celého kolektivu pivovarníků z Litovle.“

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Další z rubriky

Spolupráci máme v DNA. Letecký motor ani jinak nevyrobíte

Martin Šebesta, ředitel Honeywell Aerospace Olomouc

Ve vzduchu se šlendrián neodpouští. „A u nás se s ním ani nesetkáte,“ ujišťuje Martin Šebesta, ředitel Honeywell...

David Koller vystoupí v Olomouci v rámci Acoustic Tour 2019

David Koller vystoupí 11. prosince 2018 v prostoru DEPO2015 v Plzni

Fanoušci Davida Kollera si budou moci vychutnat jeho skladby 18. prosince v sále Evropa NH Olomouc Congress v rámci...

Zdoláš, ale neodoláš. Jeseníky mají dalšího velikána

Pivovar Holba

Má stejný majestát jako hora, podle které dostal jméno. Nový ležák Holba Keprník je pivo z hor, jedinečný z mnoha...

Najdete na iDNES.cz