Dvě moravské kapely spolu „uvařily“ letní hit k Černému Citronu

  0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Hanácká rádia od července rozezvučí nová letní písnička „Všude dobře, u nás nejlépe“. Pod taktovkou Pivovaru Litovel ji složily dvě moravské kapely – v hanáčtině zpívající Stracené Ráj a punkrockoví 3day z Uherského Hradiště.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dvě moravské kapely spolu „uvařily“ letní hit k Černému Citronu | foto: Litovel

Píseň dotváří kampaň pro pivní mix Černý Citron, která nese podtitul U nás se rodí hity. Stejně jako pivní mix v sobě spojuje chuť hořkého černého piva a osvěžujícího citronu. Oslavuje letní pohodu, osvěžení v horkých měsících a pospolitost s blízkými. „Chtěli jsme, aby se nové písničce dostalo u jejích posluchačů stejného úspěchu, jaký každoročně zaznamenává Černý Citron. Proto jsme se rozhodli, že tento pivní hit podpoříme také hudebním doprovodem,“ říká Lumír Hyneček, ředitel Pivovaru Litovel.

Hudební novinka vznikla díky přátelskému propojení dvou kapel, které se věnují odlišným stylům. Fanoušci si jejich společný muzikální kousek mohou už teď poslechnout na YouTube. Půlka textu je nazpívaná v hanáckém dialektu, druhá půlka v češtině.

Dvě kapely, dvě složky Černého Citronu

Pro pětičlenný band Stracené Ráj, který se na české scéně pohybuje od roku 1993, jde o premiéru. „Těší nás, že si vyzkoušíme jiný způsob hudební tvorby, se kterou jsme zatím neměli moc zkušeností. Písničkou navážeme na několikaletou spolupráci s litovelským pivovarem,“ popisuje zpěvák kapely Stracené Ráj Marek Ošťádal.

Každá ze zpívajících kapel představuje jednu ze základních složek Černého Citronu. Stracené Ráj hrají směsici folku, metalu a blues, které sami říkají „hanácké bigbit“. Skupina se skládá ještě ze dvou kytaristů, bubeníka a klávesisty. Pro svůj osobitý tvrďácký styl reprezentuje hořkost, říznost a svéráznost piva.

Historická varna Pivovaru Litovel.

Historická varna Pivovaru Litovel.

Historická varna Pivovaru Litovel

Skupina 3day má také pět členů – dva kytaristy, jednoho baskytaristu a jednoho hráče na buben. O zpěv se stará zpěvačka Zuza, která je zároveň jediným ženským elementem celé sestavy.

Na české scéně se kapela pohybuje od roku 2013. Svou mladostí ztělesňuje letní energii a svěžest piva Černý Citron. „Po telefonátu, zda bychom nechtěli spolupracovat na letním šlágru pro litovelský pivovar, jsem neváhal ani chvíli. Muziku děláme pro lidi a jsme rádi, když se celá planeta houpá s námi v rytmu. Samozřejmě odměnou jsou stále noví fanoušci, jejichž přízeň nás tlačí kupředu,“ doplňuje Erik Schneider, vedoucí kytarista z 3day.

Pivovar dlouhodobě podporuje region

Nová písnička „Všude dobře, u nás nejlépe“ doprovází kampaň k pivnímu mixu Černý Citron, který vaří Pivovar Litovel. V jeho historické varně se odehrává i video z natáčení. Letní hit „Všude dobře, u nás nejlépe“ zazní i na 15. ročníku hudebního festivalu Litovelský Otvírák, který se uskuteční v sobotu 10. srpna v areálu Pivovaru Litovel.

  • Nejčtenější

Sledujte aukční událost roku umění v Mánesu

V pražské výstavní síni Mánes se dne 20. října 2019 od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá...

HANÁK INTERIOR CONCEPT

Dokonale sladěný interiér od jediného výrobce díky HANÁK INTERIOR CONCEPT. Výroba veškerého nábytku v interiéru...

Nakupujte s nEKOnečným sáčkem. Budoucnost máme ve svých rukou

Při nákupu ovoce, zeleniny spotřebuje zákazník několik mikrotenových sáčků, které po prvním použití většinou vyhodí....

5 věcí, které potřebujete pro úspěšný rozjezd startupu

Startup můžete řídit i doma z obýváku. Máte dobrý nápad, začínáte s podnikáním a přemýšlíte, jaké nástroje, technologie...

Investice do zlata? Ideální řešení před finanční krizí

Z aktuálního stavu ekonomiky je patrné, že se brzy dočkáme další hospodářské krize. Momentálně nedokážeme předpovědět,...

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

Peter Nagy v Olomouci oslaví šedesátku

Letos v dubnu oslavil zpěvák, skladatel, hudebník, textař a producent Peter Nagy kulaté jubileum. Pro své fanoušky...

11. ročník festivalu Colores rozvášní Olomouc

Roztančená olomoucká náměstí, flamenkové workshopy, koncerty, gastronomické večery a famózní galavečer, na kterém...

Nebojme se strojařiny!

Firma Mubea, která se zabývá výrobou podvozkových dílů pro osobní automobily a je jedním z největších světových...

Podporujeme osvětu, prevenci i zdravý životní styl

Pro rok 2019 připravila RBP, zdravotní pojišťovna (RBP) řadu výrazných novinek. Kromě nového loga a zkrácení názvu...

Najdete na iDNES.cz

Mohlo by vás zajímat