Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Okouzlující Čína. Unikátní destinace pro cestovatele

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Putování touto kolosální zemí znamená šokující setkání s nejlidnatějším a také s nejvýstřednějším národem světa. Unikátní destinace, která se nazývá Čína, vás určitě pobaví, okouzlí a překvapí velkolepou proměnou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Královský palác | foto: CK AVETOUR s.r.o.

Dlouhodobou předpovědí je Čína vykreslována jako země, která přeskočí všechny ostatní konkurenty v oblasti  turistiky, tak proč se tam nevydat. Naprosto unikátní destinace je dost veliká a divoká na to, aby uspokojila vaše cestovatelské touhy.

Pokud vás zajímá historie, ponořte se do čínských památek. Pokud jste vyznavači moderního světa, uspokojí vás Hongkong, Šanghaj či Peking. Pokud by vás lákalo čínské jídlo, připravte se na voňavé dobrodružství od silně kořeněných pokrmů po delikátní pamlsky. Nejvhodnější návštěvou této unikátní destinace je jaro a podzim, neboť jen tak se vyhnete letním návalům horka a zimním mrazům.

Peking a jeho posvátná místa

V Pekingu najdete některé z neúchvatnějších čínských památek jako je Zakázané město, Letní palác, Chrám Nebes nebo Velká čínská zeď. Zakázané město proto, že do něj bylo zakázáno vcházet po dobu 500 let. Bylo domovem císařů dvou čínských dynastií, kteří se nevzdalovali z těchto prostor, pokud opravdu nemuseli.

Peking - palác

Je to největší a nejlépe opečovávaný shluk starých budov. Nejnavštěvovanější pekingskou pamětihodností je Letní palác s impozantním parkem. Oblast plná  palácových chrámů, zahrad, jezer a pavilonů. Nejdokonalejším příkladem architektury této unikátní destinace je Chrám Nebes, který původně sloužil jako ohromná scéna určená ke slavnostním rituálům, je ohraničena zdmi a na každé světové straně je brána.

Velká Čínská Zeď byla stavěna před dvěma tisíci lety a celý tento projekt trval sto let. Legenda vypravuje, že jednou z použitých surovin byly rovněž kosti zemřelých dělníků. Ve své podstatě neplnila svou hlavní úlohu nepřekonatelné obranné linie, nýbrž sloužila jako nadzemní dálnice k přepravě lidí a nákladu přes hornatý terén.
Pokud zavítáte do této unikátní destinace, nedoporučuje se plánovat návštěvu zmíněných oblíbených míst o víkendu.

Dějiny unikátní destinace

Historie je poznamenána bitvami, netečnými císaři a velkými gesty jako jsou terakotoví válečníci a komunistický Dlouhý pochod. Dějiny unikátní destinace se klikatí cestou trvající bezmála šest tisíc let. Čína, často vynášena jako nejstarší přežívající civilizace světa, zažila tolik změn jako má Čínská zeď cihel.

Původ vládců státu, způsob, jak lidé mluví, oblékají se a dokonce jak jí, se měnili nesčetněkrát  k nepoznání. Dějiny několika společností, které rozkvítaly na čínské půdě, vytvořily nejeden příběh.

Životní styl - kultura unikátní destinace se tradičně koncentruje na rodinu. Ve staré Číně rodina poskytovala každému členu podporu včetně  živobytí a dlouhodobě trvající bezpečnost. Rozšířená rodina zůstává nesmírně významná, prarodiče pečují o své vnuky a dospělé děti pracují a finančně zajišťují své přestárlé rodiče. Rychlý rozvoj zvedl životní standard mnoha Číňanů na neštěstí přístupný pouze  malé skupině obyvatelstva. Většina obyvatel žije na venkově, odříznuta od výhod čínských reforem.

pod čínskou zdí

Propast mezi bohatými a chudými Číňany patří mezi nejhorší na světě.

Čínské náboženství

Náboženství unikátní destinace, která nese název Čína, bylo ovlivněno třemi proudy lidského myšlení: taoismem, konfuciasmem a buddhismem. Všechny tři jsou neoddělitelně propleteny a Číňané uctívají  jejich učedníky stejně tak často, jako uctívají své vlastní předky a panteon bohů a duchů. Říká se, že taoismus je jediné opravdu čínské náboženství, buddhismus byl importován z Indie a konfuciánství je především filosofie.

Čínští umělci stále více přitahují pozornost mezinárodního uměleckého světa

Svou nepřerušenou historií a kulturou přinesla Čína lidstvu jeden z největších uměleckých příspěvků. Čína má dnes  prosperující scénu současného umění v soukromých galeriích, které soupeří s muzei a výstavními síněmi zřízenými vládou.

Umělci unikátní destinace stále více přitahují pozornost mezinárodního uměleckého světa.  Vizuální umění, kam patří kaligrafie (papír, tuš a roztírací kámen), malířství (umění štětce a tuše aplikované na savý papír nebo hedvábí), keramika (se kterou Číňané začali už před více než osmi tisíci lety), sochařství, literatura, hudba, architektura a všem dobře známé zahrady se třemi základními prvky, které netvoří, jak bychom čekali, trávníky a květy, ale skála, voda a kámen.

Čínská kuchyně je jednou z nejlepších na svetě

Otázka "Už jsi jedl?" je běžný pozdrav mezi Číňany a dokládá význam jídla v čínské kultuře. Čína je unikátní destinace i díky tomu, že má jednu z nejlepších světových kuchyní ať už jde o jídlo na uchvátaných čínských trzích, jejichž zkušenost si nemůžete nechat ujít, nebo o banket ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Turista zajisté odejde uspokojen. Podstatnou součástí je i čaj, který Číňané začali pěstovat jako první. Umění spařování a pití čaje bylo populární už za doby dynastie Tang.

Pojeďte do unikátní destinace Číny s námi a poznejte největší krásy světa.
Malý okruh Čínou s CK Avetour s.r.o.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

V projektu Bleriot v pražských Kbelích skupina T.E postaví do první poloviny roku 2020 více než 150 nových bytů....

Další z rubriky

Liberecký kraj hlásá: u nás začne jezdit na běžkách každý

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Kvalita, dostupná cena a pestrost zimních sportů. To je důvod, proč se řadí Liberecký kraj na přední místa zimních...

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Pokoj vypadal na fotkách dvakrát tak velký, wi-fi prakticky nefungovala, kvalita kuchyně byla otřesná a personál...

Alitalia Premium: objevte nový způsob komfortního létání

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Objevte nový způsob komfortního létání v Premium třídě na dálkových letech společnosti Alitalia. Komfort, technika a...

Najdete na iDNES.cz