Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Odvaha, pochopení, změna jako motiv pro studium a profesní vzdělávání

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Někdy není jednoduché udělat správné rozhodnutí. Zvláště v případech, kdy je třeba rozhodnout pod tlakem a "nejlépe včera". Tlačí na vás přátelé, kolegové i neznámé osoby, v neposlední řadě média. Vzniklý stres podněcuje nervozitu, přicházejí chyby. Kvalitní profesní vzdělávání tohle zvládne eliminovat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Odvaha, pochopení, změna jako motiv pro studium a profesní vzdělávání | foto: Ústav práva a právní vědy®, o.p.s.

Nezřídka přijdou myšlenky: "Kdybych tu práci býval/a delegoval/a, kdybych se na poradě vyjádřil/a jasněji, nebo stanovil/a cíle jiným způsobem, kdybych pochopil/a jaké bude mít ten dokument důsledky, kdybych se alespoň naučil/a pracovat s tím stresem než budu mít hlavu jak pátrací balon…."

Pro žádnou práci se nenarodíme. Potřebné znalosti a dovednosti musíme načerpat od svých rodičů, ve školách, v pracovním procesu. Ti šťastnější z nás, od mentorů, ti odhodlaní pak od kvalitních konzultantů a koučů. Profesní vzdělávání je v České Republice stále v plenkách a kvalitních lektorů, kteří učí smysluplné věci, není mnoho.

Specialisté ale začínají chápat, že v profesním vzdělávání (na rozdíl od toho formálního a akademického) je klíčové to, co se naučí a také, od koho se budou učit. Pravým smyslem pro profesní vzdělávání je poskytnout znalosti a dovednosti v malých skupinách tak, aby byly ihned využitelné v praxi.

studium a profesní vzdělávání

Případové studie pro efektivnější práci

To je jedním z hlavních cílů výuky na Ústavu práva a právní vědy např. v programu Executive MBA (Leadership). Odborníci z praxe zde předkládají studijní koncepty i případové studie a rozvíjí diskuse o jejich využití způsobem, který zlepší daný pracovní postup a ušetří náklady i vynaložený čas.

V seminární práci je pak koncept zakomponován do řešení pracovní situace, diplomová práce jeden z těchto konceptů rozvíjí a cílem je navrhnout efektivní změnu v oblasti, které se student věnuje.

Oproti obdobným programům je toto profesní vzdělávání nastaveno jako efektivní propojení psychologie, práva a manažerských znalostí i dovedností, jako je práce s asertivitou, vedení porad, strategické řízení, smluvní právo, praktikum pracovního práva, etc. Více informací naleznete na  www.ustavprava.cz.

Profesní vzdělávání jako výzva pro leadery

Zmíněné profesní vzdělávání pomáhá v rozvoji těm, kteří chtějí efektivně vést a rozhodovat. Těm, kteří se nespokojí s formální pozicí leadera, ale chtějí se jimi opravdu stát. Silně podpoří úmysly těch, kdo teprve čekají na svou příležitost zazářit a vést.

Začít se profesně vzdělávat, to není "odvaha", jak ji s oblibou pojímá Sir Humphrey. Je to ODVAHA vystoupit ze zaběhnutých kolejí a naučit se dělat věci efektivněji, praktičtěji, lépe.

Kam pro informace?

Bližší informace o studiu, cenách a možnostech odečtu zaměstnaneckých benefitů naleznete na: www.ustavprava.cz.

Ke studiu se můžete mimořádně přihlásit až do 30.4. 2012.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Vedoucí výroby Radek Pasz (na snímu vlevo) a Jan Sliž operátor ohraňovacího...
Ohraňovací lis na míru potřebám není ani pro osvědčené dodavatele standardní zakázkou

Koupí stroje od FORMETALU nic nekončí, naopak začíná. Spolupráce mezi společnostmi FORMETAL a BERNDORF CZ se začala psát v roce 2012.   celý článek

Vydejte se s CK SEN na poznávací zájezdy do exotiky s 13% slevou.
Vydejte se s CK SEN na poznávací zájezdy do exotiky s 13% slevou

125 zemí světa, 25 let zkušeností, špičkoví průvodci – to nabízí Cestovní kancelář SEN, která startuje prodej poznávacích zájezdů first minute s rekordní 13%...  celý článek

Intenzivní jazykové kurzy angličtiny vás opravdu rozmluví.
Intenzivní jazykové kurzy angličtiny vás opravdu rozmluví

Učíte se anglický jazyk už odmalička, ale stále se při konverzaci s cizincem cítíte nejistí, zadrháváte se a souvislá věta vás napadne, až když jste sami?...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.