Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Odlehčovací služba se může stát řešením i pro vás

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Staráte-li se denně o osobu se zdravotním, tělesným nebo kombinovaným postižením, o seniora či člověka, který potřebuje vzhledem ke svému stavu stálou péči a dohled, potom víte, jak obtížná je to situace.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Odlehčovací služba se může stát řešením i pro vás | foto: Oblastní charita Pardubice

Co dělat, když si potřebujete vyřídit něco na úřadech, nakoupit, sami si zajít k lékaři, nebo si odpočinout? Kolikrát neřešitelné chvíle zvládáte za pomoci příbuzných, přátel. A to vůbec nemluvíme o dnes naprosto běžných případech, kdy stojíte před volbou: zaměstnání, nebo péče o blízkého. Alternativou je odlehčovací služba.

Odlehčovací služba pomáhá v péči o vaše blízké

Obtížně řešitelnou situaci snadněji zvládnete s odlehčovací službou. Posláním odlehčovací služby je zajistit dohled a péči o lidi se zdravotním, tělesným, nebo kombinovaným postižením i demencí, kteří nemohou zůstat sami doma bez dohledu a o něž se běžně stará rodina.

Oblastní charita Pardubice zřídila a provozuje víceúčelové zařízení ČERVÁNKY v Třebosicích (5 km od Pardubic). Zde je poskytována ambulantní, terénní a pobytová odlehčovací služba. Ambulantní služba v denním zařízení je nabízena každý všední den od 7.00 do 17.00 hodin. Služby pobytového zařízení pro krátkodobé pobyty (maximální délka 3 měsíce) je možno využít nepřetržitě během celého roku.

ČERVÁNKY v Třebosicích si klienti pochvalují

Domácké prostředí, kontakty s dalšími lidmi, společné posezení, povídání, kulturní akce i aktivizační (pracovní) činnosti. To všechno si klienti zařízení nemohou vynachválit. Přidá-li se k tomu vstřícný přístup personálu a dobré jídlo, je spokojenost potřebných zaručena.

Odlehčovací služba se může stát řešením i pro vás

Víceúčelové odlehčovací zařízení kromě pobytu, pravidelné stravy, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, vzdělávací a aktivizační činnosti zajišťuje i dopravu do zařízení. Samozřejmostí je doprovod do vozidla i možnost dopravy osob na invalidním vozíku.

Oblastní charita Pardubice nabízí i terénní služby, které vám mohou usnadnit péči o vaše blízké. Mezi ně patří pomoc při osobní hygieně, při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí, pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy, sociálně terapeutické činnosti.

Oblastní charita Pardubice

Všechny služby Oblastní charity Pardubice - odlehčovací, pečovatelská, osobní asistence, domácí ošetřovatelská i hospicová péče - jsou koncipovány tak, aby uživatel služeb mohl zůstat ve svém domácím prostředí mezi svými blízkými a byla maximálně podporována jeho soběstačnost. V neposlední řadě se tak snaží předcházet všem formám sociálního vyloučení starých a postižených lidí.

Podrobné informace o Oblastní charitě Pardubice, nabídce jejích služeb a zařízení, včetně kontaktů, ceníků i akcí najdete na internetových stránkách

www.pardubice.charita.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Hvězdné války se vrací do Rudolfina ve velkolepém koncertu SCI-FI

Na pódiu Rudolfina bude 150 umělců.

Fanoušci filmové hudby se dočkají dalšího tematického koncertu. A bude to pořádný nářez. Už 13. října 2018 naplní...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Nakupujte výhodně bez poštovného. Online porovnávač Herueka se rozhodl podpořit online nákupy i během aktuální sezóny a...

Najdete na iDNES.cz