Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ochutnejte muškát či ryzlink ve vinařství Víno Hruška

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Na degustaci se sešla "veselá partija" z Jihlavy, Brna, Ostravy a jiných koutů Moravy a celá akce začala na velmi netradičním místě - ve sportovní střelnici nedaleko obce Blatnička.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hrozny | foto: aje

Každý si měl možnost ověřit své střelecké "umění”, sem tam se někomu dokonce podařilo ustřelit ocas asfaltovému holubu. Po střeleckém antré jsme se následovně přesunuli do Blatničky do vinic vinařství VÍNO HRUŠKA v podhůří CHKO Bílých Karpat.

Jak upřesňuje Ing. Petr Hruška "kvalita budoucího vína se utváří již ve vinici" a proto věnují velkou péči a pozornost už mladým sazenicím. Všechny vinice (18 ha) obhospodařují v režimu integrované produkce a navíc vysazují vinici v režimu ekologického zemědělství pro produkci BIO vín. Vinice se nacházejí převážně v katastrech vinařských obcí Blatnička a Blatnice pod Sv. Ant.

Vedení ve vinici je střední rýnsko-hessenské s jedním kmínkem a řezem na jeden vodorovný tažeň. Mimo jiné jsme zhlédli i nové výsadby s odrůdami Hibernal, Chardonnay, Děvín, Rubinet a Merlot.

Vino Hruška - budova

Pak už následoval přesun do vinařství, kde nás udivila nabídka dárkových kazet a doplňků k vínům. Počasí bylo přímo ideální a tak degustace proběhla pod vedením pana Stanislava Hrušky v příjemném venkovním prostředí.

Hodnocení několika vybraných vín:

Sylvánské zelené 2007 jakostní, suché
Nádherně krystalicky čisté, třpytivé víno světle žluté barvy se zelenými odlesky. Vůně medově-bylinkově-kořenitá, přitom diskrétní. Po lehčí vůni následuje překvapení v podobě palety výrazných ovocných vůní, sušené meruňky, sladký angrešt až do slámových tónů. Harmonické, dobře strukturované, příjemně pitelné. Moc pěkné víno.

Ryzlink rýnský 2007 pozdní sběr, suché
Vzhledově bezvadné, vůně báječná s petrolejovými tóny svědčícími o vyzrávání vína, krom toho lipovinka a zelené jablíčko. Chuť plná s pevným tělem, s výraznější, pikantní kyselinkou. Víno s velkým potenciálem. Většina přítomných uznala toto víno za nejlepší bílé tohoto večera. Víno pro opravdové znalce a náročnější klientelu.

Muškát moravský 2008 pozdní sběr, polosuché
Světle žluté, bohatě slzící, s atraktivní muškátovou vůní, která se postupně rozvíjí do šířky i hloubky. Typická aroma pro moravský muškát, v chuti tóny citrusových plodů až citrusové šťávy, pomeranče, ve finiši s pikantním hořkomandlovým nádechem. Jeden z nejlepších muškátů, které jsem v poslední době ochutnal a myslím, že nadchl všechny.

Děvín 2008 pozdní sběr, polosuché
Další velmi zajímavé, přitom skvělé víno, které určitě zaujme milovníky výrazných aromatických vín. Hezká zeleno-žlutá barva, svěží květnaté aroma ve vůni, s příjemnou kyselinkou a pevným tělem v chuti, kde se projevují i jemné kořenité, ovocné i květnaté tóny. I přes svou poměrnou hutnost se skvěle pije. Líbilo se všem, další víno zajímavé pro polský trh.

Hibernal 2008 výběr z hroznů, polosladké
Další víno, které oslovilo snad všechny beze zbytku. Velmi voňavé, nesoucí vůní letní rozkvetlé louky plné bylinek, medu a koření. Chuť je harmonická s akcenty červeného pomeranče a grepu, je podtržena jemnou kyselinkou po citrusové šťávě. Bohatá a příjemná dlouhá dochuť. Z publika se ozývalo jen uznalé "super".

Pálava 2007 výběr z hroznů, polosladké
Docela nevšední zážitek z degustace tohoto vína pro všechny. Výrazně aromatické víno, bohaté, opulentní, s opojnou vůní přezrálých meruněk, manga, lipového květu, v chuti meruňkový kompot, s dlouhou a milou dochutí. Toto víno se prostě musí líbit.

Vinohrad

Děvín 2008 ledové, sladké
Třešnička na dortu mezi bílými víny, skvělý dezert. Jemná delikátní hrozinková vůně s nádechem sušené trávy předurčuje plnou chuť tohoto Děvínu, která evokuje kandované sušené ovoce. Místní terroir dává vínu jemnou kyselinku, která tvoří víno noblesní a harmonické pro skutečné gurmány.

Cuvée Nicol 2006 zemské, polosuché
Další vydařené cuvée patřící dle slov Stanislava Hrušky k TOP jejich malého vinařství. Složení: 60 % Sauvignon 24,2 °ČNM, který dává svěžest a zajímavé aroma, 30 % Chardonnay 25 °ČNM se svou nasládlosti a exotickou ovocitostí, a 10 % Ryzlinku rýnského 22,1 °ČNM s pikantností a mineralitou. Vše dohromady je pěkně zkomponované a velmi příjemné pitelné. Sklidilo úspěch a zájem.

Zweigeltrebe 2007 pozdní sběr, suché
Víno o živě ohnivé barvě s jemnými cihlovými odstíny. Ve vůni dominují zralé třešně a lesní plody. V chuti je to pěkné, živé ovocité víno s tóny zralých šťavnatých třešní a pozadím jahod. Dobře pitelné a tak může být příjemným společníkem na dlouhé večery.

závěrem

Následující den děkujeme za velmi hezkou prezentaci majiteli firmy a odjíždíme z Blatničky naprosto spokojeni.

Zveme k návštěvě i Vás:

Logo Víno HruškaVínařství Hruška

www.vinohruska.cz

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Další z rubriky

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Představujeme vám kvalitní nerezová šroubení Push-In a Push-On od společnosti Schwer Fittings.

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří k nejlepším světovým univerzitám, které vznikly ve 3. tisíciletí.

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Přibývá firem, které nemají žádné své sídlo. Nenutí své zaměstnance chodit každý den do kanceláře a sedět tam osm hodin...

Najdete na iDNES.cz