Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ochrana životního prostředí je velice důležitá. ŽDS k ní přispívá

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Odpadové hospodářství a recyklace stavebního odpadu patří k řadě činností, kterými se společnost ŽSD zabývá. Díky zpětnému využití odpadů ze staveb se tak dostává na řadu ochrana životního prostředí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ochrana životního prostředí je velice důležitá. ŽDS a.s. k ní přispívá | foto: ŽSD a.s.

Za 17 let své existence se společnost ŽSD a.s., pro kterou je ochrana životního prostředí důležitá, stala jednou z nejvýznamnějších společností zajišťujících odpadové hospodářství při modernizacích a optimalizacích železničních koridorů v ČR.

Hlavním přínosem odpadového hospodářství je na prvním místě minimalizace vzniku odpadů a následně snížení množství odpadů uloženého na skládky. Z více než 17 mil. tun dosud zpracovaných odpadů bylo pouze 11 % uloženo na skládky a celých 89 % bylo dále využito na terénní úpravy a na rekultivace skládek a vytěžených důlních děl.

Ochrana životního prostředí je velice důležitá. ŽDS a.s. k ní přispívá2

Minimalizace nákladů na dopravu, zmírnění negativních dopadů na životní prostředí

Recyklace stavebních materiálů je druhou významnou činností společnosti. Ochrana životního prostředí pomocí recyklace znamená efektivní využití stavebních hmot z rekonstrukcí a demolic dopravních a pozemních staveb.

Díky odpovídajícímu strojnímu vybavení může ŽSD a.s. provádět recyklaci přímo v místě vzniku odpadů, kde mohou být zpětně využity. Tím dochází k minimalizaci nákladů na dopravu a zmírnění negativních dopadů na životní prostředí.

Zpracovávanými materiály jsou zejména kamenivo z kolejového lože, výrub z tunelu, směsná stavební suť, betonová suť a živičné kry. Před zpětným použitím jsou recyklované materiály zkoušeny akreditovanou stavební laboratoří.

Ochrana životního prostředí je velice důležitá. ŽDS a.s. k ní přispívá1

Ochrana životního prostředí díky kombinaci recyklace a odpadového hospodářství

Největší přínos zaznamenává ochrana životního prostředí právě díky vzájemnému doplňování obou činností recyklace a odpadového hospodářství. Dochází tak k minimálnímu vzniku odpadů. Odpadové hospodářství a recyklaci provádí společnost ŽSD také v zahraničí, zejména na Slovensku a v Polsku.

Dalšími činnostmi ŽSD a.s. jsou demolice budov, administrativních a průmyslových komplexů a pozemní stavitelství - výstavba bytů, staveb občanské vybavenosti, nástavby a rekonstrukce bytových domů, stavby sběrných dvorů a rekultivace skládek.

Více informací o společnosti najdete na www.zsd.as.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení.
St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení

Skvělé a velkolepé umělecké těleso St. Petersburg Festival Ballet disponuje vším, co lze nazvat ruskou školou klasického baletu, tj. veškerou přísnou elegancí...  celý článek

ČAObH na konferenci Předcházení vzniku odpadů 2017.
ČAObH se představí na konferenci Předcházení vzniku odpadů

Oběhové hospodářství šetří primární zdroje, předchází odpadům a znovu je využívá. Jedním z hlavních řečníků na konferenci Předcházení vzniku odpadů a lídrů...  celý článek

Žena programátorka je jako vzácný diamant.
Žena programátorka je jako vzácný diamant

Na otázku, proč usilovat o ženu v IT odpovědělo TOP 1000 světových firem. Z odpovědí lze vyčíst, že ženy by se tomuto oboru rozhodně neměly vyhýbat.  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.