Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ocelové zárubně včera a dnes

Komerční sdělení   12:00aktualizováno  12:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Firma MONTKOV vyrábí ocelové zárubně téměř dvacet let. Jaká je budoucnost ocelových zárubní, čelících v posledních letech silnému tlaku obložek?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

MONTKOV, spol. s r.o. | foto: MONTKOV, spol. s r.o.

Ocelové zárubně patří k tradičním prvkům nacházejícím se ve většině objektů k bydlení, v administrativních budovách, školách, nemocnicích atd. vybudovaných zejména v době socialistické výstavby. Jsou nutnou, často však nepříliš zajímavou a mnohdy zcela opomíjenou součástí interiérů.

Hlavní funkcí je ohraničení průchodu ve "zdi" z jedné místnosti do druhé a být tím do čeho se osazují dveře.

Ohlédneme-li se o pár desetiletí nazpět tak můžeme konstatovat, že zlatá éra pro tento výrobek byla v době hromadné výstavby panelových sídlišť, kdy se ocelové zárubně vyráběly ve statisícových množstvích, v omezeném sortimentu odpovídajícímu tehdejším stavebním postupům a používaným stavebním materiálům, přičemž se zárubně často expedovaly po celých vagonech na místo určení. Většina těchto specifik již dnes neplatí. Ocelové zárubně se pomalu vytrácejí z bytové výstavby kde je nahrazují "módní" obložkové zárubně.

MONTKOV, spol. s r.o. - ocelové zárubně

Jak si vedou ocelové zárubně v tomto soupeření je zřejmé z postupného poklesu jejich prodeje a výroby. Co je však podstatné, výrobek jako takový nelze nahradit v některých speciálních případech, jako např. v případě požárních uzávěrů vyšších odolností, jako nezbytný doplněk bezpečnostních dveří nebo tehdy, pokud je zapotřebí aby zárubeň plnila vyšší nároky na mechanickou odolnost, odolnost proti povětrnostním vlivům nebo vlivům extrémního prostředí, v případech kdy má poskytnout dlouhou životnost bez nutnosti občasných výměn, tj. kdy má mít vlastnosti které zpravidla nelze čekat od dřevěných nebo na bázi dřeva vyráběných zárubní obložkových.

Ocelové zárubně se dnes vyrábějí v několikanásobně širším sortimentu než před cca 15-ti lety a odpovídají novým technologiím i novým materiálům používaným v současném stavebnictví.

MONTKOV, spol. s r.o. - ocelové zárubně II

Jedním z předních výrobců s ucelenou sortimentní nabídkou je firma MONTKOV, spol. s r.o. vyrábějící ocelové zárubně téměř 20 let. Za dobu své činnosti firma několikrát doplnila svůj sortiment jako odpověď na zavedení nových stavebních materiálů, používaných pro vnitřní příčky nebo pro obvodové zdivo, ve kterých je nutno vytvořit průchozí otvor osazený dveřmi.

V nabídce firmy MONTKOV jsou obsaženy ocelové zárubně určené pro zazdívání do příček z cihelného zdiva, vyzdívaných jak tradičním "mokrým" způsobem nebo některým z modernějších postupů (lepení příčkových bloků stavebním lepidlem nebo montážní pěnou), dále do zdiva z porobetonových nebo sádrových bloků.

S rozšířeným použitím sádrokartonových příček ve stavebnictví došlo k doplnění nabídky též o zárubně do lehkých montovaných příček. Součástí nabídky jsou též ocelové zárubně pro dodatečné osazování připravených stavebních otvorů v monolitických příčkách, ale též v příčkách zděných nebo montovaných.

MONTKOV, spol. s r.o. - ocelové zárubně III

V posledních letech se při stavbě logistických center, výrobních hal, skladů apod. ve větší míře používá systém ocelových konstrukcí opláštěných sendvičovými PUR panely. I pro tento systém výstavby má firma MONTKOV řešení v podobě dvourámových, rohových nebo blokových zárubních. Tyto ocelové zárubně lze použít pro další různé účely jako např.:

  • ocelové zárubně se světlíky k prosvětlení vnitřních částí budov,
  • ocelové zárubně pro vnější vchodové dveře (ve zděných, ocelových nebo sendvičových konstrukcích,
  • ocelové zárubně pro bezpečnostní dveře,
  • ocelové zárubně pro kyvné dveře (lítačky),
  • ocelové zárubně pro posuvné dveře atd.

MONTKOV, spol. s r.o.

Malé Výkleky 26
533 16 Vápno
Provozovna:
Vyšehněvice č.10

Tel.: 466 768 250
Fax: 466 768 254
e-mail: info@montkov.cz
www.montkov.cz

Při podrobnějším zkoumání je tak zřejmé že nepochybně dochází k přemístění ocelové zárubně do jiných částí budov (technická zázemí, provozní části, skladovací části) nebo do jiných než obytných budov obecně.

Je zároveň velmi nepravděpodobné, že by ocelové zárubně měly zcela zmizet jako překonaný výrobek z českého stavebnictví. Jaká budoucnost tedy čeká ocelové zárubně? V inovovaném provedení a s důrazem na aplikační možnosti ve stavbách s využitím jejich technických a konstrukčních vlastností bude určitě ještě dlouhá a bezpochyby zajímavá.

Více o ocelových zárubních, technických detailech a možnostech použití lze nalézt na www.montkov.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás to vyjít draho

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás...

Od nového roku zaplatíte příspěvek do garančního fondu, pokud máte auto zapsané v registru vozidel a nemáte ho...

Pět rad, jak vypadat mladší. Vyhněte se chemii a vyhlaste válku stresu

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Jak vypadat mladší? To je otázka, ke které dříve nebo později dojde každá žena. Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí...

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

V projektu Bleriot v pražských Kbelích skupina T.E postaví do první poloviny roku 2020 více než 150 nových bytů....

Další z rubriky

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Právě teď je nejlepší doba pro pořízení klimatizace. Zní vám to nesmyslně? Zima je ale často obdobím slev a ppředevším...

Tři výhody, které dostanete od T-Mobile. Stačí být v Magentě 1

3 výhody, které dostanete od T-Mobile - stačí být v Magentě 1

Parádních výhod vás u T-Mobile čeká mnohem víc, tady jsme jich vybrali jen pár. U nás prostě platí: čím víc služeb si...

Jarní Zemědělec 2018: plato třiceti českých vajec za 70 Kč

Plato 30ks českých vajec za 70 Kč! Jarní Zemědělec 2018  21.–25.3 2018

První jarní den oslavíme zahájením výstavy na Výstavišti Lysá nad Labem! Již čtyřicáté osmé pokračování této největší...

Najdete na iDNES.cz