Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ocelové výsuvné sloupy a bezpečnost v centru Brna

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Město Brno se ke konci roku 2006 potýkalo se značným nárůstem dopravy v centru města. Parkující a projíždějící vozidla často bránila průjezdu dopravní obsluhy i pohybu lidí. Odtahy vozidel a konflikty s řidiči byly na denním pořádku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

DHL Praha - Technopark CZ s.r.o. | foto: aje

Vedení města se proto rozhodlo celou situaci vyřešit instalací výsuvných zádržných sloupů a uzavřením historického centra města ve vybrané části dne.

Mimořádný vjezd do centra v tuto dobu je možný pouze na pokyn z velínu. Celý projekt byl ve spolupráci se společností Technopark a Skanska dokončen v polovině v roku 2008.

Technopark ve městě instaloval v jedenácti ulicích celkem jedenáct výsuvných zádržných sloupů a bezpočet sloupů pevných. Dále byl zřízen centrální velín odkud obsluha řídí a dohlíží na provoz zařízení. V určitých hodinách dne tak došlo k úplnému uzavření centra města.

Virgil - Technopark CZ s.r.o.Řízení provozu sloupů probíhá bezdrátově prostřednictvím rádiového přenosu dat a je monitorováno systémem kamer z velínu. Takové řešení zajišťuje vysokou bezpečnost a spolehlivost provozu celého systému. Komunikační zařízení a obslužný software byl dodán firmou Technopark "na míru" dle potřeb zadavatele.

Podobné řešení zvolilo před lety i město Jihlava, kde je řízení vjezdu na historické náměstí realizováno z velínu prostřednictvím optických kabelů a kamer.

Výsuvné sloupy i zde instalovala společnost Technopark

V Ostravě tyto výsuvné sloupy slouží k uzavření známé Stodolní ulice a vjezdu na náměstí v době konání kulturních a sportovních událostí.

Ve všech těchto městech a mnoha dalších bylo instalací systému výsuvných zádržných sloupů spolehlivě dosaženo výrazného snížení dopravního zatížení center měst, aniž by došlo k zásahu do jejich historického rázu. Výsuvné sloupy se používají i všude tam, kde je zapotřebí zajistit vysokou míru zabezpečení proti bezprostřednímu najetí vozidlem.

Pro zařízení "výsuvný sloup Strabuc 918" bylo vydáno rozhodnutí ministerstva dopravy o umístění na veřejné komunikacích.

Starbuc - 918 Brno Stredová - Technopark CZ s.r.o.Výsuvné sloupy se dodávají v různém provedení dle účelu jejich použití. Kupříkladu výsuvná část "pancéřovaného výsuvného sloupu Strabuc 930" je vyrobena z oceli o síle 12 mm, do plného profilu o výšce 700 mm se vysune za 10 sekund a při nárazu vozidla o hmotnosti 2 000 kg v rychlosti 100 km dojde k deformaci pouze o 8 mm.

info

Technopark CZ s.r.o., Ječná 29 A, 621 00 Brno, tel 541423011, email: info@technopark.cz

Po obvodu je vybaven vysokosvítivým diodovýn osvětlením a ve standardním provedené je viditelně a reflexně označen.

Více informací uvidíte na webových stránkách www.technopark.cz, kde naleznete i průvodce nabídkou výsuvných sloupů.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Korea a Česko prohlubují během olympiády vztahy

Korea a Česko prohlubují během olympiády vztahy

Korea a Česko dále prohlubují strategické partnerství uzavřené v roce 2015. Při příležitosti olympiády v Pchjočchangu...

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se ubránit?

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se škrcení ubránit?

Odborné průzkumy, které jsou prováděny pravidelně a napříč celým sociologickým spektrem v České republice, bohužel...

Korejských investic do Česka dále přibývá

Korejských investic do Česka dále přibývá

Zájem korejských firem o investice do České republiky se stále zvyšuje. Největší potenciál je nyní v jaderném průmyslu....

Najdete na iDNES.cz