Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ocelové výsuvné sloupy a bezpečnost v centru Brna

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Město Brno se ke konci roku 2006 potýkalo se značným nárůstem dopravy v centru města. Parkující a projíždějící vozidla často bránila průjezdu dopravní obsluhy i pohybu lidí. Odtahy vozidel a konflikty s řidiči byly na denním pořádku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

DHL Praha - Technopark CZ s.r.o. | foto: aje

Vedení města se proto rozhodlo celou situaci vyřešit instalací výsuvných zádržných sloupů a uzavřením historického centra města ve vybrané části dne.

Mimořádný vjezd do centra v tuto dobu je možný pouze na pokyn z velínu. Celý projekt byl ve spolupráci se společností Technopark a Skanska dokončen v polovině v roku 2008.

Technopark ve městě instaloval v jedenácti ulicích celkem jedenáct výsuvných zádržných sloupů a bezpočet sloupů pevných. Dále byl zřízen centrální velín odkud obsluha řídí a dohlíží na provoz zařízení. V určitých hodinách dne tak došlo k úplnému uzavření centra města.

Virgil - Technopark CZ s.r.o.Řízení provozu sloupů probíhá bezdrátově prostřednictvím rádiového přenosu dat a je monitorováno systémem kamer z velínu. Takové řešení zajišťuje vysokou bezpečnost a spolehlivost provozu celého systému. Komunikační zařízení a obslužný software byl dodán firmou Technopark "na míru" dle potřeb zadavatele.

Podobné řešení zvolilo před lety i město Jihlava, kde je řízení vjezdu na historické náměstí realizováno z velínu prostřednictvím optických kabelů a kamer.

Výsuvné sloupy i zde instalovala společnost Technopark

V Ostravě tyto výsuvné sloupy slouží k uzavření známé Stodolní ulice a vjezdu na náměstí v době konání kulturních a sportovních událostí.

Ve všech těchto městech a mnoha dalších bylo instalací systému výsuvných zádržných sloupů spolehlivě dosaženo výrazného snížení dopravního zatížení center měst, aniž by došlo k zásahu do jejich historického rázu. Výsuvné sloupy se používají i všude tam, kde je zapotřebí zajistit vysokou míru zabezpečení proti bezprostřednímu najetí vozidlem.

Pro zařízení "výsuvný sloup Strabuc 918" bylo vydáno rozhodnutí ministerstva dopravy o umístění na veřejné komunikacích.

Starbuc - 918 Brno Stredová - Technopark CZ s.r.o.Výsuvné sloupy se dodávají v různém provedení dle účelu jejich použití. Kupříkladu výsuvná část "pancéřovaného výsuvného sloupu Strabuc 930" je vyrobena z oceli o síle 12 mm, do plného profilu o výšce 700 mm se vysune za 10 sekund a při nárazu vozidla o hmotnosti 2 000 kg v rychlosti 100 km dojde k deformaci pouze o 8 mm.

info

Technopark CZ s.r.o., Ječná 29 A, 621 00 Brno, tel 541423011, email: info@technopark.cz

Po obvodu je vybaven vysokosvítivým diodovýn osvětlením a ve standardním provedené je viditelně a reflexně označen.

Více informací uvidíte na webových stránkách www.technopark.cz, kde naleznete i průvodce nabídkou výsuvných sloupů.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu
Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu

On-line platby jsou každým rokem populárnější, protože jsou pohodlnější, levnější a ve svém důsledku i bezpečnější než například platba na dobírku. Jen je...  celý článek

Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům.
Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům

Máte fungující firmu, která je zapsaná do obchodního rejstříku a přejete si změnit její sídlo na novou adresu? Nebo jste si pořídili ready made společnost a...  celý článek

Marek Tichý, ředitel korporátního financování.
Prodej firmy je pro většinu podnikatelů životním krokem

Generace podnikatelů, kteří založili svoji firmu po roce 1989, stárne a začíná přemýšlet, jak s firmou naložit do budoucna. Někteří se nechtějí své firmy vzdát...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.