Oborů MBA opět přibylo. Nabídka reaguje na zvyšující se zájem manažerů

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jednoroční dálkové programy Master of Business Administration, ve zkratce MBA, stále získávají na popularitě. Zaměřují se na vzdělávání manažerů a s tím souvisí jejich koncept: jsou zpravidla časově flexibilní a silně orientované na praxi.

Oborů MBA opět přibylo. Nabídka reaguje na zvyšující se zájem manažerů | foto: European School of Business & Management SE

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Lektoři MBA programů jsou profesionálové, kteří působí ve vlastních firmách, mezinárodních společnostech nebo jako koučové či konzultanti na volné noze. Každým rokem přibývají nové, specializovanější obory MBA. Můžete se tak věnovat lecčemu, od managementu inovací přes leadership a soft skills až po korporátní management.

Vzdělávací instituce ESBM v roce 2018 otevřela 5 nových oborů

Simona Probstová, manažerka vzdělávání na European School of Business & Management (ve zkratce ESBM), informuje o tom, že v roce 2018 otevřeli pět nových MBA specializací včetně manažerské psychologie nebo marketingu a promotion managementu.

„Manažerská platová bublina praskla už před několika lety. I velké firmy často šetří a ruší manažerské pozice, podívejme se třeba na Amazon, který jich v únoru letošního roku podle zahraničních zpráv zrušil stovky. Nabídek na manažerské pozice je sice stále mnoho, ale firmám se nedaří najít tak kvalifikované zaměstnance, jak by si přály. Jinými slovy, být schopným a zároveň i dobře placeným manažerem vyžaduje seberozvoj,“ vysvětluje Probstová stále narůstající počet zájemců o studium.

Oborů MBA opět přibylo. Nabídka reaguje na zvyšující se zájem manažerů

Firmy vyberou třeba jen 2 % z kandidátů. Jak se dostat mezi ně?

V loňském roce zmiňovala například tehdejší HR ředitelka Alzy.cz Iveta Volfová, že ze stovek uchazečů o manažerské pozice vybírají jen zhruba 2 %, protože kombinaci schopnosti vést, rozumět svému oboru, myslet v číslech a zároveň se rychle učit, nemá mnoho kandidátů.

„Naše programy MBA jsou stvořeny pro lidi na manažerských postech, kteří si uvědomují, že v dnešní rychlé době znamená přestat se sebevzděláváním dříve či později něco jako podepsat si vlastní výpověď. Anebo pro zaměstnance firem, kde si je HR oddělení dobře vědomo toho, jak je rozvoj důležitý. Své zaměstnance k nám poslalo množství známých i méně známých firem, mezi nimi např. Pojišťovna České spořitelny, ČEZ, Deloitte nebo Akacia Group, uvádí Probstová příklady referencí.

Co od studia MBA čekat?

Nečekejte, že se naučíte pár teoretických pouček, které nazpaměť odříkáte lektorovi. Na kvalitní MBA škole po vás budou zkušení profesionálové z praxe vyžadovat zapálení, snahu se posunout a aplikaci naučeného na vaše konkrétní pracovní situace.

Co se organizace studia týče, škola by vám měla maximálně vyjít vstříc. Na zmiňované ESBM si můžete sami zvolit, v jakých termínech se účastníte prezenční výuky (4x za celý rok v sobotu). Studijní podklady pak najdete kdykoliv v průběhu studia v e-learningové sekci. Vybírat můžete z 19 oborů, a kdybyste se chtěli do seberozvoje vrhnout co nejdříve, nejbližší prezenční výuka MBA základního bloku je už 20. října 2018.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Samsung, nebo iPhone, to je oč tu běží

Black friday

Sparta, nebo Slavia? Blondýnky, nebo brunetky? Kančí se šípkovou, nebo se zelím? Svět je plný dilemat, což platí...

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

Při příležitosti festivalu Whisky Life Prague navštívil Prahu John Quinn, Global Brand Ambassador irské whiskey...

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Sedíte právě nad výpočty a cenami svého budoucího domu či přestavby? Myslete na to, aby se úspora v materiálu...

Série IT povídek Backend Stories se dočkala pokračování

Série IT povídek Backend Stories se dočkala pokračování

Právě vychází nová povídka z edice Backend Stories, 700 EXABYTŮ NESMRTELNOSTI od Julie Novákové. Za vědeckofantastickou...

Vítězové ankety Český výrobek roku 2018 převzali své ceny

Vítězové ankety Český výrobek roku 2018 převzali své ceny

Dvacátého sedmého října byl Den českých výrobků. Při této příležitosti a na počest 100. výročí založení republiky byly...

Další z rubriky

Užívejte si oblíbené aplikace bez čerpání dat

Užívejte si oblíbené aplikace bez čerpání dat

Sedíte v dálkovém autobuse z Ostravy do Prahy. Vlak má zase zpoždění. Potřebujete zabavit děti při čekání u lékaře nebo...

Skladatelé seriálu Stranger Things míří na festival Film Music Prague

Skladatelé Kyle Dixon a Michael Stein Foto: FILM MUSIC PRAGUE festival

Michael Stein a Kyle Dixon, členové kapely S U R V I V E, poprvé vystoupí v Praze s hudbou z populárního seriálu...

Pojištění schopnosti splácet: Jak funguje a na co si dát pozor?

Pojištění schopnosti splácet: Jak funguje a na co si dát pozor?

Pojištění schopnosti splácet. Pro někoho geniální doplňkový produkt, bez kterého se hypotéka neobjede, pro jiného zcela...

Najdete na iDNES.cz