Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Oblastní charita Pardubice pomáhá na začátku života i jeho konci

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Oblastní charita Pardubice působí již téměř dvacet let v Pardubickém kraji a poskytuje ošetřovatelskou, domácí hospicovou péči, pečovatelskou a odlehčovací službu, osobní asistenci potřebným a nově také sanaci rodiny.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Oblastní charita Pardubice pomáhá na začátku života i jeho konci | foto: Oblastní charita Pardubice

Pardubice, Lázně Bohdaneč, Holice, Moravany, Třebosice a Luže.To jsou všechno místa, ve kterých najdete střediska Oblastní charity Pardubice zaměřená na seniory, na ošetřovatelskou službu, hospicovou péči, denní stacionář, ale také nově na sanaci rodiny a mateřské centrum.

Politické strany hledají již řadu let recept na důstojné stáří. Rodiny, ve kterých žije senior, který se o sobe už nedokáže postarat, řeší dnes a denně zdánlivě neřešitelné - postarat se o svého blízkého, nepřipravit ho o zázemí domova, ale zároveň mít možnost chodit do práce, žít.

Mnohé vyřeší domácí ošetřovatelská péče

Velkým pomocníkem v tomto směru je Oblastní charita Pardubice, která poskytuje domácí ošetřovatelskou péči pro seniory a osoby po hospitalizaci v nemocnici, u kterých je nutná následná domácí péče. Kvalifikovaný zdravotnický personál provádí veškeré potřebné zdravotnické služby, které je možné poskytnout v domácím prostředí.

Péči předepisuje obvodní lékař a je hrazena příslušnými zdravotními pojišťovnami. Rodina tedy nemusí dál řešit, kdo dá dědečkovi injekci či léky, kdo s ním bude odborně rehabilitovat, postará se o odběry, infuze apod. Návštěvy jsou zajišťovány každý den podle doporučení praktického lékaře a potřeb pacienta.

Důstojnost a domácí prostředí až do konce života. I to nabízí Oblastní charita Pardubice

Oblastní charita Pardubice zajišťuje na profesionální úrovni domácí hospicovou péči pro pacienty v terminálním stádiu nemoci, kteří si přejí zůstat v posledních chvílích svého života ve svém domově.

Nejdůležitější součástí je léčba bolesti a dalších symptomů, stejně jako řešení psychologických, sociálních a duchovních problémů nemocných. Domácí hospicovou péči ordinuje praktický lékař nebo lékař- specialista. Péče je hrazena ze zdravotního pojištění. Čtyřiadvacet hodin denně sedm dní v týdnu je pacientům i rodině k dispozici lékař, zdravotní sestra, sociální služby a duchovní. 

Asistenční služba pro potřebné a mateřská centra pro všechny

Oblastní charita Pardubice nabízí osobní asistenci. Je  to sociální služba určená lidem se zdravotně-sociálním handicapem. Poskytuje pomoc osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického nemocnění nebo zdravotního postižení.  Osobní asistence obnáší časově delší péči a dohled u klienta (až 8 hodin denně) a je možné ji kombinovat s dalšími druhy péče.

Řešením pro mnohé rodiny je i denní stacionář v Třebosicích, 5 km od Pardubic. Je otevřený každý všední den od 7:00 do 16:00 a dědeček či babička případně lidé se zdravotním postižením tu mohou trávit čas, kdy se o ně členové rodiny nemohou postarat.Výhodou je také možnost dopravy z domova do stacionáře a zpět.

Potřebuje-li pečující rodina přechodně zajistit pro svého rodinného příslušníka dlouhodobější celodenní péči (např. v době dovolených), nabízí Charita pobyt (v maximální délce trvání 3 měsíců) ve svém pobytovém odlehčovacím zařízení, které se také nachází v obci Třebosice.

Oblastní charita Pardubice v posledních letech investuje energii i do mateřských a rodinných center. Na svém kontě má již dvě rodinná centra v Luži. Vybavené místnosti a pestrý program pro děti a dospělé pomáhá tmelit rodinné vazby.

Oblastní charita Pardubice - logo

Bližší informace o službách, které nabízí Oblastní charita Pardubice spolu s programem rodinných center a kontakty najdete na internetové adrese: wwww.pardubice.charita.cz

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Idyla u jezera Fuschlsee v oblasti Salzkammergut
Vydejte se na podzimní výlety do Horního Rakouska

Horní Rakousko je ideálním cílem pro podzimní výlety. Lesy zářící barevným listím, výhledy z alpských vrcholků či tyrkysová jezera vybízí k pěším putování....  celý článek

STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace.
STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace

Jak bychom mohli definovat automatizaci? Automatizace je důkazem rychlého pokroku techniky a označuje použití řídicích systémů k řízení průmyslových zařízení a...  celý článek

První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen.
První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen

Zájemci se mohou začít registrovat do prvního globálního ročníku prestižní soutěže společnosti Procter & Gamble – P&G CEO CHALLENGE. Soutěž CEO CHALLENGE...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.