Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Oblastní charita Pardubice pomáhá na začátku života i jeho konci

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Oblastní charita Pardubice působí již téměř dvacet let v Pardubickém kraji a poskytuje ošetřovatelskou, domácí hospicovou péči, pečovatelskou a odlehčovací službu, osobní asistenci potřebným a nově také sanaci rodiny.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Oblastní charita Pardubice pomáhá na začátku života i jeho konci | foto: Oblastní charita Pardubice

Pardubice, Lázně Bohdaneč, Holice, Moravany, Třebosice a Luže.To jsou všechno místa, ve kterých najdete střediska Oblastní charity Pardubice zaměřená na seniory, na ošetřovatelskou službu, hospicovou péči, denní stacionář, ale také nově na sanaci rodiny a mateřské centrum.

Politické strany hledají již řadu let recept na důstojné stáří. Rodiny, ve kterých žije senior, který se o sobe už nedokáže postarat, řeší dnes a denně zdánlivě neřešitelné - postarat se o svého blízkého, nepřipravit ho o zázemí domova, ale zároveň mít možnost chodit do práce, žít.

Mnohé vyřeší domácí ošetřovatelská péče

Velkým pomocníkem v tomto směru je Oblastní charita Pardubice, která poskytuje domácí ošetřovatelskou péči pro seniory a osoby po hospitalizaci v nemocnici, u kterých je nutná následná domácí péče. Kvalifikovaný zdravotnický personál provádí veškeré potřebné zdravotnické služby, které je možné poskytnout v domácím prostředí.

Péči předepisuje obvodní lékař a je hrazena příslušnými zdravotními pojišťovnami. Rodina tedy nemusí dál řešit, kdo dá dědečkovi injekci či léky, kdo s ním bude odborně rehabilitovat, postará se o odběry, infuze apod. Návštěvy jsou zajišťovány každý den podle doporučení praktického lékaře a potřeb pacienta.

Důstojnost a domácí prostředí až do konce života. I to nabízí Oblastní charita Pardubice

Oblastní charita Pardubice zajišťuje na profesionální úrovni domácí hospicovou péči pro pacienty v terminálním stádiu nemoci, kteří si přejí zůstat v posledních chvílích svého života ve svém domově.

Nejdůležitější součástí je léčba bolesti a dalších symptomů, stejně jako řešení psychologických, sociálních a duchovních problémů nemocných. Domácí hospicovou péči ordinuje praktický lékař nebo lékař- specialista. Péče je hrazena ze zdravotního pojištění. Čtyřiadvacet hodin denně sedm dní v týdnu je pacientům i rodině k dispozici lékař, zdravotní sestra, sociální služby a duchovní. 

Asistenční služba pro potřebné a mateřská centra pro všechny

Oblastní charita Pardubice nabízí osobní asistenci. Je  to sociální služba určená lidem se zdravotně-sociálním handicapem. Poskytuje pomoc osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického nemocnění nebo zdravotního postižení.  Osobní asistence obnáší časově delší péči a dohled u klienta (až 8 hodin denně) a je možné ji kombinovat s dalšími druhy péče.

Řešením pro mnohé rodiny je i denní stacionář v Třebosicích, 5 km od Pardubic. Je otevřený každý všední den od 7:00 do 16:00 a dědeček či babička případně lidé se zdravotním postižením tu mohou trávit čas, kdy se o ně členové rodiny nemohou postarat.Výhodou je také možnost dopravy z domova do stacionáře a zpět.

Potřebuje-li pečující rodina přechodně zajistit pro svého rodinného příslušníka dlouhodobější celodenní péči (např. v době dovolených), nabízí Charita pobyt (v maximální délce trvání 3 měsíců) ve svém pobytovém odlehčovacím zařízení, které se také nachází v obci Třebosice.

Oblastní charita Pardubice v posledních letech investuje energii i do mateřských a rodinných center. Na svém kontě má již dvě rodinná centra v Luži. Vybavené místnosti a pestrý program pro děti a dospělé pomáhá tmelit rodinné vazby.

Oblastní charita Pardubice - logo

Bližší informace o službách, které nabízí Oblastní charita Pardubice spolu s programem rodinných center a kontakty najdete na internetové adrese: wwww.pardubice.charita.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Jarní Zemědělec 2018: plato třiceti českých vajec za 70 Kč

Plato 30ks českých vajec za 70 Kč! Jarní Zemědělec 2018  21.–25.3 2018

První jarní den oslavíme zahájením výstavy na Výstavišti Lysá nad Labem! Již čtyřicáté osmé pokračování této největší...

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne)výhody?

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne) výhody?

Stejně, jako by se auto bez pomoci jen těžko hýbalo, kdyby nemělo motor, tak i hodinky potřebují k tomu, aby mohly...

Nebojte se aukcí, odborníci z Galerie KODL jsou zde pro vás

Nebojte se aukcí, odborníci z Galerie KODL jsou zde pro vás

Máte obraz či grafiku a chcete je zpeněžit? Sháníte nějaké umělecké dílo? Poraďte se s týmem odborníků přímo v aukční...

Najdete na iDNES.cz