Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Oblastní Charita Pardubice nabízí pomoc starým a nemocným

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Oblastní Charita Pardubice nabízí řadu služeb. Ze dvou center jsou zajišťovány ošetřovatelské zdravotní služby. Hospicová péče zase umožňuje pacientům strávit poslední chvíle života v domácím prostředí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Budova - Charita Pardubice | foto: aje

Charitní ošetřovatelské služby

Charitní ošetřovatelské zdravotní služby komplexní domácí péče jsou na Pardubicku zajišťovány ze dvou center. Centrum Pardubice zajišťuje domácí péči v Pardubicích a okolí, mimo oblasti Holicka, kde působí středisko Holice a oblasti Přeloučska, kde působí partnerská Farní charita Přelouč.

Charitní ošetřovatelská služba je zaměřena na péči o staré nebo nemocné občany. Kvalifikovaný zdravotnický personál (zdravotní sestry) provádí veškeré potřebné zdravotnické služby, které je možné poskytnout v domácím prostředí.

Charitní ošetřovatelské služby jsou prováděny na předpis lékaře a jsou hrazeny ze zdravotního pojištění pacienta.

Domov důchodcůZe širokého spektra činností uvádíme ty nejdůležitější úkony:

- ošetření a převazy ran včetně bércových vředů, prevence a léčba proleženin, nitrosvalové a podkožní aplikace injekcí, aplikace inzulínu, odběry krve k určení glykémie, odběry krve ze žíly i odběry ostatního, biologického materiálu, měření krevního tlaku, pohybová rehabilitace, nácvik ošetření kolostomií, cílená kontrola stavu pacienta a podání léků.

Návštěvy jsou zajišťovány denně podle doporučení praktického lékaře a potřeb pacienta. Charitní ošetřovatelská služba spolupracuje s lékaři působícími na území jednotlivých středisek a s Krajskou nemocnicí v Pardubicích.

Hospicová péče v domácím prostředí

Hospicová péče umožňuje pacientům strávit poslední chvíle života v domácím prostředí. Naše charita poskytuje odbornou zdravotní pomoc včetně paliativní péče prostřednictvím zkušených specializovaných zdravotních sester, která je odborně srovnatelná se zdravotní péčí v nemocnicích či jiných zdravotnických zařízeních.

Nabízí lidskou a psychickou podporu jak nemocnému, tak jeho rodině. Jsou nablízku, dostaví-li se nejistota, osamělost nebo vyčerpání. Pozůstalým pomáhá vyrovnat se smrtí jejich blízkého a v případě zájmu je doprovází i v období zármutku.

Charitní sociální služby

Charitní sociální služby jsou Oblastní charitou Pardubice zajišťovány v Pardubicích a venkovských oblastech na Pardubicku.

Rozvoz jídel - Charita Pardubice

Z převážné většiny se jedná o sociální služby poskytované v domácím prostředí klientů. Sociální služby poskytované touto organizací a jsou zaregistrovány podle zákona č. 108/2006.

Nejširší cílovou skupinou klientů jsou senioři. Rovněž pomoc směřuje i k dětem, dospělým a seniorům se zdravotním postižením.

Jedná se o následující sociální služby:
• osobní asistenci
• pečovatelskou služby
• odlehčovací služby

Příklady úkonů prováděných v rámci pečovatelské služby:
Dovoz obědů, provádění úklidu, praní drobného osobního prádla, příprava snídaně, pomoc při osobní hygieně, opatřování nákupů, různých pochůzek a vyřizování úředních záležitostí, pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu. Na požádání je o pacienta postaráno i v duchovních záležitostech, zprostředkováním návštěvy kněze.

Osobní asistence je sociální služba určená lidem se zdravotně-sociálním handicapem. Oblastní charita Pardubice zajišťuje osobní asistenci jednak u seniorů se zdravotním postižením a rovněž u dětí se zdravotním handicapem do doby ukončení základního školního vzdělání. Umožňuje jim tak začlenit se do kolektivu spolužáků a vytváří předpoklady pro jejich snadnější zařazení do společnosti v dospělém věku.

Odlehčovací služby poskytuje v ambulantním zařízení odlehčovacích služeb Červánky v Třebosicích.

Odlehčovací služba je určena občanům, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné osoby, a o které jinak pečuje osoba blízká. Tak jsou pečujícím osobám vytvořeny podmínky pro nezbytný odpočinek, návrat do společenského i pracovního života a k regeneraci sil.

Odlehčovací služba klade důraz na využívání přirozených možností a schopností klientů a rozvíjení sociálních kontaktů s lidmi s postižením i bez něj.

Ceník sociálních služeb naleznete na stránkách www.charitapardubice.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Užiteční pomocníci, kteří vám pomohou nejen s velikonočními přípravami

Užiteční pomocníci, kteří vám pomohou nejen s velikonočními přípravami

S jarem přichází první letošní období velkého chystání, pečení, vaření a návštěv v souvislosti s Velikonocemi....

Hanka Kynychová sází na odvodnění organismu

Hanka Kynychová sází na odvodnění organismu

Trápí vás kila navíc, která ne a ne shodit? Máte celulitidu nebo otoky? Třeba jste jen zavodněná a pomůže vám odvodnění...

Když střeva vypovědí službu

Když střeva vypovědí službu

Člověk by si řekl, že má svůj život prakticky pod kontrolou. Že si sám rozhoduje o tom, kdy jí, kdy odpočívá, kdy spí a...

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Arome.cz Škála barev je stále stejná, ale na čem by kosmetický průmysl vydělal, kdyby ji každý rok trochu nepomíchal a neudal nov...

Najdete na iDNES.cz