Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Objevte tajemství pralesa Mionší v srdci Těšínských Beskyd

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Moravskoslezský kraj skrývá ve své východní pohraniční části turistickou oblast Těšínské Slezsko, která návštěvníky mimo jiné láká také do své hornaté, atraktivní oblasti Těšínských Beskyd.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Objevte tajemství pralesa Mionší v srdci Těšínských Beskyd | foto: Těšínské Slezsko

Tato část Západních Karpat sousedící s Polskem a Slovenskem je charakteristická krásnou přírodou, dodnes přežívajícími tradicemi, nářečím a smíšenou kulturou tří sousedících zemí. Nachází se zde také největší prales u nás nazvaný Mionší, který je nejzachovalejším jedlo-bukový lesním komplexem Západních Karpat. Abyste měli dostatek času se s ním seznámit, doporučujeme zde strávit prodloužený víkend v období od 1. června do 15. září a vyhradit si na Mionší celý den.

Už samotná cesta malebným údolím do Horní Lomné vás nenechá chladnými ke krásám okolní přírody. V Horní Lomné na turisty čeká řada příjemných penzionů či hotelů, z nichž některé nabízejí i hotelové wellness centrum. Pokud budete mít čas, můžete ještě před večeří stihnout krátkou procházku po krásném okolí v srdci Těšínských Beskyd.

Objevte tajemství pralesa Mionší v srdci Těšínských Beskyd

Objevte tajemství pralesa Mionší v srdci Těšínských Beskyd

Následující den můžete vyrazit do Dolní Lomné, kde se nachází prales Mionší. Jedná se o pozůstatek původního jedlo–bukového karpatského pralesa, který kdysi pokrýval celé Beskydy. Tento skvost beskydské přírody patří mezi nejzachovalejší lesní komplexy v moravské části Západních Karpat. Prales Mionší můžete od 1. června do 15. září navštívit s průvodcem, který je připraven vždy v sobotu a neděli v 9.30 a 13:00. Po předchozí domluvě též v úterý a čtvrtek od 9:30. 
Nově je pro Vás připravena také 4 km dlouhá stezka Krajinou dávných horalů, díky níž nahlédnete do tradičního života bývalých obyvatel této oblasti.

Nedaleko informačního centra v Dolní Lomné se nachází zemědělský dvorek s dřevěnou kolibou a ukázkami tradičního zpracování ovčího mléka. Zdejší dobroty můžete také ochutnat. Na dvorku si přijdou na své především děti, na které čeká spousta hospodářských zvířat.

Objevte tajemství pralesa Mionší v srdci Těšínských Beskyd. Foto: informační...
Objevte tajemství pralesa Mionší v srdci Těšínských Beskyd

Než se třetí den vydáte na zpáteční cestu, můžete se zastavit v Lomňanském muzeu v Dolní Lomné nebo prozkoumat nejvýchodnější bod naší republiky v Bukovci. K nejvýchodnějšímu bodu ČR vede nenáročná naučná stezka o délce pouhých 500 metrů, na níž najdete sedm zastavení. Na konci stezky se mezi stromy nachází označený balvan s hraničním patníkem. Vydáte-li se dál na východ, ocitnete se v Polsku.

Objevte tajemství pralesa Mionší v srdci Těšínských Beskyd. Foto:...

Objevte tajemství pralesa Mionší v srdci Těšínských Beskyd. Foto:...

Veškeré podrobnosti včetně tipů na ubytování, ceníků, provozní doby a dalších potřebných informací najdete na www. tesinskeslezsko.cz nebo si stáhněte leták v sekci ke stáhnutí.

Těšínské Slezsko se řadí k předním destinacím, které svým návštěvníkům nabízejí kartu hosta. Držitelé karty Těšínské Slezsko Region Card mohou výhodněji čerpat přes 130 služeb u více než 50 partnerů z nejrůznějších oblastí cestovního ruchu.

Těšínské Slezsko Region Card

ROP Moravskoslezsko

ROP Moravskoslezsko

 

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner nabízející řidičům příjemný prostor s kvalitní kávou a širokou nabídkou čerstvého občerstvení bylo dosud...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Další z rubriky

Zákaz skládkování. Pro obce i občany je šancí nová technologie

Zákaz skládkování. Pro obce i občany je šancí nová technologie

Jak naložit s odpady za šest let, kdy vejde v platnost zákaz jejich ukládání na skládky. Před nárůstem nákladů uchrání...

Nové tramvaje Stadler nOVA již vozí cestující

Nová tramvaj Stadler nOVA již vozí cestující

Dopravní podnik Ostrava (DPO) v pondělí 13. srpna 2018 poprvé nasadil do provozu s cestujícími novou tramvaj Stadler...

Firma SSI Schäfer Hranice – ze zámečnické dílny továrna pro 1300 lidí

Firma SSI Schäfer Hranice – ze zámečnické dílny továrna pro 1300 lidí

Firma SSI Schäfer sídlí v Hranicích na Moravě a je jednou z těch firem, které na návštěvníka působí moderním dojmem. Od...

Najdete na iDNES.cz