Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Objevte tajemství pralesa Mionší v srdci Těšínských Beskyd

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Moravskoslezský kraj skrývá ve své východní pohraniční části turistickou oblast Těšínské Slezsko, která návštěvníky mimo jiné láká také do své hornaté, atraktivní oblasti Těšínských Beskyd.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Objevte tajemství pralesa Mionší v srdci Těšínských Beskyd | foto: Těšínské Slezsko

Tato část Západních Karpat sousedící s Polskem a Slovenskem je charakteristická krásnou přírodou, dodnes přežívajícími tradicemi, nářečím a smíšenou kulturou tří sousedících zemí. Nachází se zde také největší prales u nás nazvaný Mionší, který je nejzachovalejším jedlo-bukový lesním komplexem Západních Karpat. Abyste měli dostatek času se s ním seznámit, doporučujeme zde strávit prodloužený víkend v období od 1. června do 15. září a vyhradit si na Mionší celý den.

Už samotná cesta malebným údolím do Horní Lomné vás nenechá chladnými ke krásám okolní přírody. V Horní Lomné na turisty čeká řada příjemných penzionů či hotelů, z nichž některé nabízejí i hotelové wellness centrum. Pokud budete mít čas, můžete ještě před večeří stihnout krátkou procházku po krásném okolí v srdci Těšínských Beskyd.

Objevte tajemství pralesa Mionší v srdci Těšínských Beskyd

Objevte tajemství pralesa Mionší v srdci Těšínských Beskyd

Následující den můžete vyrazit do Dolní Lomné, kde se nachází prales Mionší. Jedná se o pozůstatek původního jedlo–bukového karpatského pralesa, který kdysi pokrýval celé Beskydy. Tento skvost beskydské přírody patří mezi nejzachovalejší lesní komplexy v moravské části Západních Karpat. Prales Mionší můžete od 1. června do 15. září navštívit s průvodcem, který je připraven vždy v sobotu a neděli v 9.30 a 13:00. Po předchozí domluvě též v úterý a čtvrtek od 9:30. 
Nově je pro Vás připravena také 4 km dlouhá stezka Krajinou dávných horalů, díky níž nahlédnete do tradičního života bývalých obyvatel této oblasti.

Nedaleko informačního centra v Dolní Lomné se nachází zemědělský dvorek s dřevěnou kolibou a ukázkami tradičního zpracování ovčího mléka. Zdejší dobroty můžete také ochutnat. Na dvorku si přijdou na své především děti, na které čeká spousta hospodářských zvířat.

Objevte tajemství pralesa Mionší v srdci Těšínských Beskyd. Foto: informační...
Objevte tajemství pralesa Mionší v srdci Těšínských Beskyd

Než se třetí den vydáte na zpáteční cestu, můžete se zastavit v Lomňanském muzeu v Dolní Lomné nebo prozkoumat nejvýchodnější bod naší republiky v Bukovci. K nejvýchodnějšímu bodu ČR vede nenáročná naučná stezka o délce pouhých 500 metrů, na níž najdete sedm zastavení. Na konci stezky se mezi stromy nachází označený balvan s hraničním patníkem. Vydáte-li se dál na východ, ocitnete se v Polsku.

Objevte tajemství pralesa Mionší v srdci Těšínských Beskyd. Foto:...

Objevte tajemství pralesa Mionší v srdci Těšínských Beskyd. Foto:...

Veškeré podrobnosti včetně tipů na ubytování, ceníků, provozní doby a dalších potřebných informací najdete na www. tesinskeslezsko.cz nebo si stáhněte leták v sekci ke stáhnutí.

Těšínské Slezsko se řadí k předním destinacím, které svým návštěvníkům nabízejí kartu hosta. Držitelé karty Těšínské Slezsko Region Card mohou výhodněji čerpat přes 130 služeb u více než 50 partnerů z nejrůznějších oblastí cestovního ruchu.

Těšínské Slezsko Region Card

ROP Moravskoslezsko

ROP Moravskoslezsko

 

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

PORG Ostrava má už 8 ročníků, přibyla anglická školka a základka
PORG Ostrava má už 8 ročníků, přibyla anglická školka a základka

PORG Ostrava se stabilizoval jak počtem studentů, tak pedagogickým sborem. V letošním roce jsme úplným gymnáziem, máme už osm ročníků.   celý článek

Soutěž o pátého inovačního oskara je v plném proudu.
Soutěž o pátého inovačního oskara je v plném proudu

Až do 15. září se malé a střední firmy mohou přihlašovat do soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje, kterou 28. března oficiálně vyhlásil...  celý článek

Ostrava - Hrabová, srdce před kostelem
I Ostrava-Hrabová slaví významné výročí od první zmínky

Klenotem ostravského obvodu Hrabová je dřevěný kostel svaté Kateřiny Alexandrijské. Místní lidé jsou na svůj „kostelík“ patřičně hrdi, takže když v roce 2002...  celý článek

Okurková limonáda v 7 minutách!
Okurková limonáda v 7 minutách!

Vyměňte kupované limonády za domácí.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.