Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Objevte nové technologie v lyžařských brýlích SCOTT

Lyžařské brýle SCOTT zajistí optimální viditelnost při různých světelných podmínkách. | foto: SCOTT

28 2016
Počasí a světelné podmínky nelze ovlivnit ani upravit, ale nemusíte si jimi nechat zhatit své plány. Ve chvíli, kdy budete dobře připraveni, užijete si jízdu s větrem o závod kdykoli si budete přát. Lyžařské brýle SCOTT zajistí optimální viditelnost při různých světelných podmínkách
Komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jednotlivé barevné tóny zorníků umožňují výjimečnou kvalitu vidění, maximální vnímání kontrastu a detailů a samozřejmě šetří oči. Kromě 100% ochrany před ultrafialovým a infračerveným slunečním zářením, jsou zkombinovány barevné pigmenty na každém ze zorníků tak, aby byly odfiltrovány nežádoucí barvy z okolí, zatímco jiné jsou zvýrazněny.

Vaše oči si snadno přečtou terén v ostrém slunci, v oblačném počasí i v husté bílé mlze, či při sněžení. Při zhoršené viditelnosti vám posvítí na cestu, protože dokáží efektivně rozjasnit byť jen slabé světlo a zajistit dostatečný kontrast barev.

Odborné znalosti posbírané za více než 40 let praxe, bohaté zkušenosti s jejich aplikací, umožňují značce SCOTT nabídnout spolehlivou technologii tónování zorníků dokonale odpovídající všem světelným podmínkám, na které můžete při svém sportování narazit.

V nabídce SCOTT najdete 4 zorníky brýlí SCOTT Precision Optics pro určené pro významné zlepšení viditelnosti při různé intenzitě světla.

Při špatné viditelnosti vám cestu rozjasní SCOTT ILLUMINATOR.
Při částečné oblačnosti lépe uvidíte, když si nasadíte SCOTT AMPLIFIER.
Při proměnlivých podmínkách si uchováte jistou i v rozdílných světelných přechodech díky SCOTT LIGHT SENSITIVE.

Do slunečného dne je vhodný zorník SCOTT SOLAR BLOCKER.
Pro ostře vnímané zážitky při jízdě zvolte SCOTT Precision Optics!
Když je špatná viditelnost, řešením je SCOTT ILLUMINATOR

Zorník, který vám umí rozsvítit i venku.

Norma pro kontrastní vidění: CAT.1 / VLT. 43-80%

Norma pro kontrastní vidění: CAT.1 / VLT. 43-80%

1. Zvyšuje vnímání jasu i za špatných světelných podmínek.
2. Vytváří očím dojem jasného světla, snižuje tak únavu způsobenou intenzivním soustředěním.
3. Výzkumy zabývající se vývojem technologií po dobu 15 let přinesly barvu zorníku ILLUMINATOR.

Lyžařké brýle SCOTT se zorníkem ILLUMINATOR ZDE

Jak funguje technologie ILLUMINATOR?

Vidíte poměrně zřetelně i při hustém sněžení nebo v bílé mlze.

Po dobu dlouholetého výzkumu se podařilo vymezit barvy barevného spektra, které napomáhají vnímání jasu (jedná se o specifické vlnové délky pohybující se mezi žlutou a oranžovou) a naopak zjistit, které barvy fungují jako „špatné světlo“ a vnímání světla potlačují. Kombinací pečlivě zvolených tónujících pigmentů zorníku tak lze nedostatečnou sílu světla zintenzivnit a podstatně tím zvýšit vnímání jasu.

Z těchto poznatků jsme vycházeli při vývoji zorníku zlepšujícím špatnou viditelnost SCOTT ILLUMINATOR. Téměř 90% těchto žlutých a oranžových vlnových délek projde zorníkem, zvýrazní vnímání jasu a při tom nepropustí špatné světlo. Díky tomu je zachována velmi dobrá úroveň potřebného kontrastu a prostorového vidění.

SCOTT ILLUMINATOR vám projasní den i při špatné viditelnosti!

Když je venku částečně oblačno, nasaďte si SCOTT AMPLIFIER

Uvidíte jasně i v oblačných dnech.

Norma pro kontrastní vidění:  CAT. 2 /VLT. 18-43%

Norma pro kontrastní vidění: CAT. 2 /VLT. 18-43%

1. Maximalizuje kontrasty, vyzdvihuje detaily.
2. SCOTT je průkopníkem kvalitních zorníků zesilujících kontrast a více než 20 let je dodává na trh.
3. Patent na technologii výroby AMPLIFIER jsme zaregistrovali v roce 2000. Od té doby ji neustále vylepšujeme a vyvíjíme v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky.

Lyžařské brýle SCOTT se zorníky AMPLIFIER ZDE

Jak funguje technologie AMPLIFIER?

V zimě při lyžování patří dny, kdy je střídavě oblačno a zataženo, k těm nejčastějším.

Za střídající se intenzity světla ztrácí lyžař kontrastní vidění a špatně rozlišuje rozdíly v terénu. Zásluhou specifického tónování zorníku AMPLIFIER lze lépe vnímat kontrasty a zvýší se cit pro nejjemnější detaily v okolí, a to jak při plochém světle, tak v oblačných podmínkách.

SCOTT se již 20 let zabývá vědeckým výzkumem a vylepšováním technologie, která zesiluje kontrasty a detaily. Řadíme se proto k historicky prvním výrobcům lyžařských brýlí, kteří začali na bázi vědeckých znalostí zorníky zesilující kontrast vidění nabízet. Při průzkumech jsme zjistili, že, kromě jiného, je lidské oko vybaveno receptory zodpovědnými za kontrast a vnímání detailů. Oko tak může reagovat na velmi specifické barvy viditelného světelného spektra a citlivě je rozlišovat.

Výsledky vědeckého výzkumu byly poté zohledněny při vývoji technologie AMPLIFIER, patentované v roce 2000. Umí účinně zesílit „dobré světlo“, nezbytné pro kontrast modré a oranžové a zároveň odfiltruje „špatné světlo“ složené z části vlnových délek zeleného a červeného světla.

V oblačném počasí sáhněte po zorníku AMPLIFIER - při vaší jízdě nepropásnete žádný detail v terénu!

Když venku vládnou PROMĚNLIVÉ PODMÍNKY, sáhněte po SCOTT LIGHT SENSITIVE.

Prostřednictvím tohoto univerzálního zorníku můžete vidět ještě lépe.

Norma pro kontrastní vidění: CAT. 1-3 & 2-4 / VLT. 15-45% & 8-22%

Norma pro kontrastní vidění: CAT. 1-3 & 2-4 / VLT. 15-45% & 8-22%

1. Špičkový univerzální zorník, automaticky se přizpůsobí proměnlivým světelným podmínkám. Jeho zabarvení tak vždy odpovídá aktuální intenzitě světla.
2. Zachovává velmi dobrý kontrast, i přes nízkou intenzitu světla. Tuto vlastnost jsme získali spojením našich fotochromních pigmentů se základním zabarvením tónu zorníku SCOTT AMPLIFIER.
3. Fotochromní pigmenty je třeba ochránit před nízkými teplotami, aby byla zachována jejich funkčnost a spolehlivost. Jsou proto umístěny na vnitřní straně dvojitého zorníku.

Lyžařské brýle SCOTT se zorníkem LIGHT SENSITIVE ZDE

Jak funguje technologie LIGHT SENSITIVE?

Počasí v horách se neustále a rychle mění. Proto, abychom dosáhli nejvyššího možného efektu, je technologie SCOTT LIGHT SENSITIVE velice komfortním a elegantním řešením. Nemusíte si brát s sebou všechny zorníky a neustále je měnit tak, jak se světlo střídá, stačí vám jediný vysoce funkční a naprosto spolehlivý zorník.

Zorník SCOTT LIGHT SENSITIVE se díky obsaženým fotochromním pigmentům umí automaticky přizpůsobit stávající intenzitě slunečního světla. Na změnu světla bezprostředně reaguje. Ztmavne, jestliže jas zesílí nebo se naopak zase rychle rozjasní, je-li sluneční svit slabší.

Citlivé pigmenty jsme umístili na vnitřní stranu dvojitého zorníku, aby nedocházelo ke snižování jejich spolehlivosti. Jsou tak chráněny a mohou dobře fungovat zásluhou jejich lepší izolace proti chladu. Při špatné viditelnosti, kdy jsou fotochromní pigmenty na vnitřní straně zorníku v bezbarvém stavu, se výchozí zabarvení vnějšího zorníku (vybavené technologii AMPLIFIER) postará o optimální kontrast.

Použijete-li LIGHT SENSITIVE, pak jste připraveni na vše.

Když je venku slunečno, potřebujete SCOTT SOLAR BLOCKER.

Maximální pohodlí v ostrém slunečním svitu a jasu.

Norma pro kontrastní vidění: CAT. 3 / VLT. 8-18%

Norma pro kontrastní vidění: CAT. 3 / VLT. 8-18%

1. Významně snižuje únavu očí způsobenou vysokou intenzitou okolního jasu.
2. Odfiltruje škodlivé modré světlo, přitom zachovává přirozené barvy a jejich kontrast.
3. Účinně zeslabuje oslňující efekty a umožňuje vysokou čistotu vidění.

Lyžařské brýle SCOTT se zorníkem SOLAR BLOCKER si můžete prohlédnout ZDE

Jak funguje technologie SOLAR BLOCKER?

Za jasného slunečného dne jsou naše oči vystaveny silnému světlu obsahujícímu velmi intenzivní modré světlo. Přesto, že je jen z poloviny tak škodlivé jako UV záření, je při vysoké intenzitě světla pro oči nebezpečné. Díky svému vysokému jasu zhoršuje viditelnost, zatěžuje zrak, snižuje kontrastní vidění a vnímání intenzity barev.

Výzkum nám umožnil určit specifické vlnové délky „škodlivého modrého světla“ a tyto poznatky aplikovat při vývoji zorníku SCOTT SOLAR BLOCKER. Jeho prostřednictvím je odfiltrováno maximum „modrého záření“ při zachování dostatečného množství světla napomáhajícího čistotě vidění a vynikající rozlišovací schopnosti.

SCOTT SOLAR BLOCKER odfiltruje cca 85% viditelného světla.

Vyzkoušejte si na oči Solar Blocker - nenechte se při jízdě nebezpečně oslňovat!

Fotogalerie

Témata: závod, YouTube

Nejčtenější

Instalujte sprchový kanálek
Instalujte sprchový kanálek

Sprchový kout v úrovni podlahy. A místo kulatého odtoku podélný. I tomuto současnému trendu v koupelnách, liniovému odvodnění sprchy, lze dostát vlastními...  celý článek

Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery.
Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery

Za projektem Hauch Gallery stojí Jan Třeštík, který v pražských Holešovicích od roku 2008 úspěšně provozoval soukromou Prinz Prager Gallery, svého času vedl i...  celý článek

SLEVOTISK učí republiku tisknout přes WEB.
Slevotisk učí republiku tisknout přes web

Slevotisk jako první v České republice zprovoznil objednávky zakázkové výroby on-line. Jen zadáte přes web a třetí den už u vás zvoní kurýr na dveře s...  celý článek

Předokenní rolety jsou jasná volba při výběru stínění do hotových oken.
Předokenní rolety jsou jasná volba při výběru stínění do hotových oken

Pokud teprve stavíte, můžete vybírat z celé škály rolet, které se podle konstrukce instalují už při hrubé stavbě nebo během ní. Typ stínění tak musíte vybrat s...  celý článek

Chystáte se na výměnu vchodových dveří do bytu? Zjistěte, co vás vlastně čeká
Chystáte se na výměnu vchodových dveří do bytu? Co vás vlastně čeká

Může se zdát, že vás výměna bezpečnostních vchodových dveří bude stát nejen peníze za nový model, ale také nervy. Svěřte výměnu do rukou odborníků a nechte se...  celý článek

Další z rubriky

Dívejte se na HET ligu bezplatně přes internet
Dívejte se na HET ligu bezplatně přes internet

Máte rádi fotbal a těšíte se na každé kolo naší nejvyšší fotbalové soutěže? Pokud ano, zcela jistě oceníte, když ji budete moci sledovat online z pohodlí...  celý článek

Tipér kixo399 dnes věří Česku a míří na výhru 341 571 Kč
Tipér kixo399 dnes věří Česku a míří na výhru 341 571 Kč!

Ani jednomu ze soupeřů už o nic nejde. Kdo si připíše čestnou výhru? Největší komunita sázkařů přihrává tři body jednoznačně našim fotbalistům!  celý článek

Nejdůležitější bitva podzimu je tady! Přihraje si tipér JenTak výhru 71 177 Kč
Nejdůležitější bitva podzimu je tady! Přihraje si tipér JenTak výhru 71 177 Kč

Poslední šance jak v přímém souboji obrat druhý tým tabulky o body je tady! Češi se v pondělí utkají se Severním Irskem, ale největší komunita sázkařů jim...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze