Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Inteligentní kamerové systémy chrání bezpečnost v obchodních domech

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Obchodní domy, nákupní centra, hypermarkety nebo supermarkety jsou veřejná místa, kam lidé chodí denně nakupovat, projít se nebo si jen tak vyplnit volnou chvíli. Provozovatelé mderních nákupních center nabízejí zákazníkům maximálního komfort. Současná tvář moderního života s sebou bohužel přináší i fenomén drobných krádeží.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Obchodní domy - videoverifikace, kriminalita, analytické funkce kamerových systémů | foto: VIAKOM CZ s.r.o.

Právě problematika krádeží v nákupních střediscích či obchodních domech zaměstnává nejednu armádu bezpečnostních agentur. Každý z nás se alespoň jednou setkal na vlastní kůži s tím, že on sám, nebo někdo z jeho blízkého okolí byl okraden. Krádeže jsou páchány buď přímo zákazníky nebo se takového jednání dopouštějí samotní zaměstnanci vůči svému zaměstnavateli. 

Obchodní domy - videoverifikace, kriminalita, analytické funkce kamerových...

AVM328 - Vnitřní dome IP kamera s IR přísvitem do 10 metrů, rozlišením 1,3 Mpix a PIR čidlem.

Prostory obchodních center představují ohromné prostranství, které není možné fyzicky zabezpečit. Úroveň i kvalita těchto komplexů se proto posuzuje zejména podle úrovně zabezpečení, jež má v prvé řadě umožnit ochranu zákazníků, pronájemců i vlastníků před škodami, které způsobují osoby páchající trestnou činnost. 

Zamezení krádeží, minimalizaci rizik a kontrolu prostor je možné zajistit pomocí monitorovacích kamerových systémů.  

Obchodní domy - videoverifikace, kriminalita, analytické funkce kamerových...

AVM511 - Vnitřní minimalistická dome IP kamera s Full HD rozlišením v reálném snímkování vybavená technologií WDR pro kvalitní zobrazení vysoce dynamického obrazu.

CCTV systémy již nejsou jen černobílé záznamy, jež 24 hodin bezúčelně monitorují daný prostor. Dnešní svět kamerových systémů v maximální míře využívá celou škálu technologických vymožeností, které pomáhají čelit bezpečnostním rizikům. 

Kamera již není jen HW, ale dnes tato podivuhodná krabice s sebou přináší inteligentní SW, který dokáže následně uložené obrazové sekvence dále vyhodnocovat a analyticky zpracovávat. Nejde jen o kvalitu rozlišení záznamu, ale také o způsob, který dokáže i za špatných světelných podmínek celý obraz intuitivně dokreslit a potencionálního pachatele lépe usvědčit. 

Kamerové technologie členíme na IP, která v současné době představuje dominující entitu ve světě průmyslových kamer. Dále na HD SDI, což je dáno vysokou kvalitou rozlišení. A v neposlední řadě na analogové kamery, které ačkoliv zásadním způsobem pozitivně ovlivnily rozkvět daného segmentu, jsou již na ústupu. 

Dnešní svět kamerových systémů umožňuje dokonale zvládnout nejeden problém spojený kupříkladu s video verifikací, se kterou se každý z nás mohl setkat například na zaměstnaneckých parkovištích, kde se pomocí této funkce ověřuje před vjezdem do garáží SPZ daného vozidla.

Obchodní domy - videoverifikace, kriminalita, analytické funkce kamerových...

AVM521 - Vnitřní dome Full HD IP kamera s IR přísvitem Solid Light do 10 metrů, PIR čidlem a technologií WDR.

Pokud se vrátíme zpět k problematice většího zabezpečení v obchodních centrech, pak není žádným tajemstvím, že se v těchto komplexech nalézá nepřeberné množství kamer, jež neustále snímají celý objekt. 

Málokdo si ale představí, kolik technologických procesů se skrývá za tímto zdánlivě nenápadným zařízením. Nejen že se obraz ukládá do záznamového zařízení, ale současně se pomocí inteligentních funkcí zpracovává, ať už jde o vyhodnocování SPZ, kontrolu zaměstnanců či identifikaci podezřelých osob, které se pokoušejí různými způsoby zakrýt svoji identitu. 

Kamerové systémy, ať se nám to líbí či ne, pomáhají ochraňovat naše věci, naše majetky, náš život, naši těžce vydobytou svobodu.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Ošetření krevní plazmou je jedním z mála skutečně účinných, trvalých a cenově dostupných zákroků na podporu růstu...

Tichá, pracovitá, výkonná. Jak vybrat čističku vzduchu?

Tichá, pracovitá, výkonná: Jak vybrat čističku vzduchu?

Smog nebo alergeny v podobě roztočů či plísní mají aktuálně zelenou, a nejen alergici nebo astmatici řeší, jak zdravě...

Operátoři v roli Ježíšků. Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Operátoři v roli Ježíšků: Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Ani tento rok mobilní operátoři nezapomněli pro své zákazníky přichystat sváteční nadílku. Své vánoční kampaně spustili...

Najdete na iDNES.cz