Nový Scott Genius 2018. Geniální kolo do terénu

Nový Scott Genius 2018. Geniální kolo do terénu! | foto: SCOTT

11 2018
Takový je nový Scott Genius 2018. Je pátou generací špičkových celoodpružených trailových kol této modelové řady. A je jasné, že se díky revolučním technickým řešením a neotřelému designu je opět o krok napřed před konkurencí v segmentu strojů se zdvihem 150 mm.
Komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nový Scott Genius 2018. Geniální kolo do terénu!

To nejlepší z předchozí generace strojů Genius zůstává samozřejmě zachováno, tedy především možnost za jízdy měnit zdvih zadního odpružení. K hlavním novinkám patří kompletně přepracovaná geometrie, nový atraktivní design, nový čtyřčepový systém odpružení Horst Link, či měnitelná geometrie v závislosti na použitých kolech. Pro příznivce e-kol jsou připraveny také varianty s elektrickým pohonem – E-Genius.

Nový Scott Genius 2018. Geniální kolo do terénu!

Jeden rám, mnoho možností!

Nový SCOTT Genius je důkazem, že i v segmentu trailových horských kol je možné dosáhnout výjimečné univerzálnosti a mnohostrannosti. Tuto flexibilitu reprezentuje nový rám s vidlicí, kterou není třeba vyměnit, když chcete používat kola různých rozměrů. Vždy stačí jen přecvaknout »flip chip« a usadit kola od průměru 27,5´´ (šířky pláště 2,5", 2,6 "nebo 2,8") do 29´´ (šířky pláště 2,4 ", 2,5´´, či 2,6")! 

Důležité je, že se díky přenastavení »flip chipu« zásadně nezmění výška středu (osy středového složení) od země. Ovladatelnost stroje tak zůstává stejná při různých rozměrech osazených kol. Chip je excentr situovaný do horního vahadla, v rámci kterého lze o 8 mm upravit výšku středu a současně o 0,6° změnit hlavový úhel. Díky tomu je možné dosáhnout stejně vysokého středu při použití různých průměrů kol.

Nový Scott Genius 2018. Geniální kolo do terénu!

Čtyřčep

Zásadně se změnila zadní stavba rámu. Přepákovaný jednočipový mechanismus čtvrté generace Geniů nahradilo čtyřčepové uložení Horst Link. Zadní stavba tak pracuje s aktivním 150mm zdvihem, hlavní čep je situovaný nad středové složení do řetězové linky jednopřevodníku. Zadní čep se přesunul z horních vzpěr na spodní. Uložení tlumiče se změnilo z vodorovného na svislý.

Twin lock

Speciální tlumič je uchycený ze strany svého těla, což umožňuje zkrátit rozteč při zachování zdvihu tlumiče. Jeho ovládání vede uvnitř rámu. Tlumič má tři polohy řízené TwinLoc páčkou pod řidítky. Pomocí technologie TwinLoc může jezdec snadno, účinně a kompletně ovládat rám, vidlici a tlumič jako jeden systém. A to vše za jízdy.

Nový Scott Genius 2018. Geniální kolo do terénu!

Lockout tlumič i vidlici zcela blokuje. Vhodný pro úseky na rovinatém povrchu, stejně jako stoupání na silničních úsecích.

Správně nastavené kolo se zdvihem 150 mm se zanoří víc (má větší sag) než kolo se zdvihem 130 mm. Větší zdvih znamená větší zábavu při jízdě a lépe zvládnuté sjezdy, na druhou stranu má větší sag negativní dopad na geometrii kola a výkon při stoupání. Právě tady rozhoduje TwinLoc. Umí totiž několika způsoby ovlivnit efekt zanoření.

Převodníky

Nový Genius je ve vyšších specifikacích osazený hlavně jednopřevodníkovými Sram Eagle systémy, bude ho ale možné alternativně pořídit také s dvoupřevodníkovým Shimanem 2x11. Na všech jednopřevodníkových variantách je osazeno vlastní vodítko řetězu, které zabraňuje jeho padání.

Syncros Hixon

Premiéru má na novém Geniu karbonový kokpit Syncros Hixon o hmotnosti pouhých 290 g, který v sobě integruje 50mm karbonový představec a 760 mm široká řídítka. Tento celokarbonový komponent je sériově součástí dvou nejvyšších specifikací.

Syncros Trail Fender

Novinkou je také přední plastový blatníček pro vidlici Fox s názvem Syncros Trail Fender. Zajímavě tvarovaný a odolný komponent krytuje zadní části můstku vidlice, ke které je blatník přidělán prostřednictvím dvojice šroubů.

Nový Scott Genius 2018. Geniální kolo do terénu!

Kompletní technická specifikace vevideu.

11 Variant

Nový Scott Genius je v nabídce v jedenácti verzích podle výbavy a také použitých průměrů kol. Primárně jsou všechny verze k dispozici na 27,5" kolech, lze je ale bez problémů zaměnit za 29" kola. Nejvyšší model 700 Ultimate nabízí komplet karbon včetně zadní stavby, přičemž rám s vidlicí váží pouhých 2249 gramů! Osazení je špičkové: Sram XX1 s Fox odpružením ve Factory provedení s Kashimou a karbonovými doplňky. 

Druhý nejvyšší model je postavený na identickém rámu s karbonovým kokpitem, ale s lehce nižší jednopřevodníkovou specifikací XO1 a hliníkovými výplety. Modely 710 a 720 jsou postaveny na kombinaci karbonového předního rámu a hliníkové zadní stavby. Pět základních modelů využívá komplet hliníkový Alloy SL 6011 rám. Na první pohled tvarově zcela odpovídá svým podstatně dražším karbonovým soukmenovcům.

Nový Scott Genius 2018. Geniální kolo do terénu!

SCOTT ženám

Scott samozřejmě pamatuje i na něžné pohlaví, takže nabízí nové modely SCOTT Contessa Genius se speciální geometrií pro ženy. Dvojice kol je osazena Eagle pohonem, jeden je postavený na Shimanu 2x11.

Nový Scott Genius 2018. Geniální kolo do terénu!

Nejčtenější

Další z rubriky

Sledujte bitvu Slavia – Plzeň na TV Tipsport a vsaďte si
Sledujte bitvu Slavia – Plzeň na TV Tipsport a vsaďte si

První z vrcholů podzimu je tady! Plzeň opět válí bez prohry, ale tipéři tuší, že Slavia tuhle sérii v sobotu utne! Vsaďte si a vychutnejte si kompletní porci...  celý článek

Chorvati ukončí ruský sen! Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma
Chorvati ukončí ruský sen! Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Tipéři posílají dál Anglii a Chorvatsko, vidíte to podobně? Vstupte do největší komunity sázkařů a vyzvedněte si během MS historicky největší bonus 1000 Kč...  celý článek

dresy
Díky digitálním technologiím je design dresů neomezený

Dresy jsou důležité u všech týmových sportů. Vytváří pocit sounáležitosti, navíc hráčům usnadňují neustálé rozhodování, co si obléknout. Kromě toho jsou přímo...  celý článek

Najdete na iDNES.cz