Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vodárenský dispečink s unikátním systémem SWiM zajistí lepší informování zákazníků

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Efektivnější fungování jednotlivých činností, zlepšení informovanosti zákazníků, zkrácení doby trvání oprav, vyšší ochranu vodohospodářského majetku či pružnější reakci při krizových situací typu povodní.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dispečeři PVK řídí distribuci pitné vody i odvádění odpadních vod. | foto: PVK

To si slibují Pražské vodovody a kanalizace od nového systému pro řízení a provoz vodohospodářské infrastruktury pod zkratkou SWiM (Smart Water integrated Management). 

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) vyvíjely jednotlivé komponenty systému několik let. "Základy tohoto projektu vycházejí z našeho vlastního know-how a vlastně se jedná o pátou generaci řídicího systému, který patří k nejmodernějším v Evropě,“ říká Petr Mrkos, generální ředitel PVK. 

"Závěrečná integrace jednotlivých složek stála zhruba dvanáct miliónů korun. Financování probíhalo ve spolupráci s Pražskou vodohospodářskou společností správcem vodohospodářské infrastruktury,“ dodal.

Předseda představenstva PVK a ředitel společnosti Veolia Voda pro střední a...

Předseda představenstva PVK a ředitel společnosti Veolia Voda pro střední a východní Evropu Philippe Guitard přestříhává pásku nového pracoviště SWiM spolu s francouzským velvyslancem v ČR Jean-Pierre Asvazadourianem. Foto: PVK

SWiM je unikátní záležitostí kvůli systémové integraci deseti různých oblastí vodohospodářského managementu. Propojil se tak například systém dispečerského řízení, havarijní management včetně integrovaného systému řízení náhradního zásobování vodou, kontrola kvality vody, sledování výroby a spotřeby vody, plánování údržby a oprav, ochrana vodohospodářských zařízení, optimalizace nákladů, integrovaný systém krizového řízení nebo informovanost odběratelů, veřejnosti i klíčových osob a subjektů. 

Dispečeři sledují hladinu vody ve vodojemech a řídí nátoky vody do nich, zde...

Dispečeři sledují hladinu vody ve vodojemech a řídí nátoky vody do nich, zde příklad vodojemu Kozinec. Foto: PVK

"Díky integraci jsme zefektivnili řízení celého vodohospodářského systému a zrychlili řešení provozních situací, zároveň jsme schopni rychleji detekovat havárie vodovodů,“ zdůraznil Mrkos. 

Nejviditelnějším prvkem nového systému je komunikace a informování zákazníků. "Tento krok naši klienti okamžitě postřehnou. Prostřednictvím webových stránek www.pvk.cz jsou již dostupné mapové podklady s informacemi o haváriích a odstávkách vody včetně sledování náhradního zásobování,“ zdůraznil šéf PVK. 

Informace o problémech v zásobování vodou míří přes nový systém ihned k...
Informace o problémech v zásobování vodou míří přes nový systém ihned k...

Informace o problémech v zásobování vodou míří přes nový systém ihned k zákazníkům. foto: PVK

Další přínosy se podle něj budou projevovat postupně. Pražští vodohospodáři očekávají zkrácení doby oprav havárií, zvýšení dohledu nad kvalitou vody nebo lepší plánování a alokaci zdrojů, což umožní lépe hospodařit a nezvyšovat provozní náklady.

PVK v loňském roce vyrobily 101 181 tisíc m³ vody. Praha je zásobována ze dvou zdrojů, ze Želivky do metropole míří zhruba 75 procent vody a čtvrtina připadá na úpravnu vody Káraný. Vodárna v Podolí slouží jako záložní zdroj. Délka vodovodní sítě včetně přípojek dosahuje 4 279 km, kanalizace včetně přípojek je dlouhá 4 591 km. 

Více informací o novém projektu PVK zjistíte na webových stránkách www.pvk.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu
Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu

On-line platby jsou každým rokem populárnější, protože jsou pohodlnější, levnější a ve svém důsledku i bezpečnější než například platba na dobírku. Jen je...  celý článek

Marek Tichý, ředitel korporátního financování.
Prodej firmy je pro většinu podnikatelů životním krokem

Generace podnikatelů, kteří založili svoji firmu po roce 1989, stárne a začíná přemýšlet, jak s firmou naložit do budoucna. Někteří se nechtějí své firmy vzdát...  celý článek

Je pro vás postup založení s.r.o. zdlouhavý? Máme pro vás tip
Je pro vás postup založení s.r.o. zdlouhavý? Máme pro vás tip

Postup založení s.r.o. je časově i finančně velmi náročný, navíc je zde riziko odmítnutí zápisu vaší firmy do obchodního rejstříku. Vyhněte se byrokracii a...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.